Skocz do zawartości

[54L] ogólne (od samego poczatku)


Migdek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za brak polskich znaków, ten laptop nie ma polskiego języka, oraz nie mogę kliknąć nawiasu kwadratowego.

Zakładam nowy zbiorniczek 54L. W miarę zakładania będę dopisywać co robię.

- Filtr zew. kaskadowy
- Napowietrzanie poprzez deszczownie wbudowana w filtr.
- Brak co2 oraz nawozu aktualnie.
- oświetlenie: 2 świetlówki

-Rośliny:
Na dana chwile 2 typy żabienicy oraz zwartka willisa ale chce kupić trawiaste, żeby się rozrosły i dawały cień z góry, jeszcze kilka żabienic..Ale to na dana chwile koncepcja. I jakąś roślinę czerwona, czerwono-zielona.

-Ryby:
>5 gupików
>6 neonów innesa (mama się uparła :( )
>w planach kiryski spiżowe lub panda
>zbrojnik niebieski (tymczasowo, potem pójdzie do 300L koleżanki)
>i chce kupić większą rybę, może parkę miedzy te które mam. Co doradzicie?


-Zbiornik stal dojrzewając 3 tygodnie z włączonym filtrem.
-Z Polski przywiozłam rybki i trochę wody z tamtego akwarium, żeby się te bakterie już trochę utworzyły ;p
-Tutaj kupiłam super korzeń (kształt), przygotowałam go i już sobie leży w akwarium.
-Mam zamiar iść nad morze i żwir zabrać... Odpowiednio go przygotuje i będzie super podłoże.
-Tło chce zrobić czarne... Ale z czego to jeszcze pomyślę.

Dopisze dalej jak mi się przypomni coś...Na kolejne pomysły czekam od was.. Co proponujecie zrobić, dodać, ując, zmienić? Czekam ;)
Dodaje zdjęcie, zrobię może jutro lepsze. Jakość zła bo zmniejszam w paincie (nie ma innego programu aktualnie).

post-783-136851559018_thumb.jpg

mod: Post został poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje czy tam widać tęcze? :shock:

ten aparat niezle hocki klocki robi xD

normalnie jak sie patrzy na te akwarium to nie widac zadnej teczy :D

 

 

Podoba mi sie pomysl z Kakadu ale tutaj nie moge rybci znalezc... Za pierwszy raz na zywo widzialam tyle typow zbrojnikow :D

Ramireza tez niezly pomysl... Sliczne rybki... Ale czekam jeszcze na wypowiedz reszty kolegow i kolezanek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam dwa dni temu i widzialam w sklepie bakope od mini do olbrzymich... Chcialam kupic ale potem mi sie przypomnialo ze mama mowila iz akwa ma 30L to gdzie tu bakopa xD a akwa sie okazalo wysokie na chyba 45-50 cm o ile sie nie myle.. Chyba sie skusze..

 

edit:

 

mei,kirysek i inni co na to? Czekam na mala pomoc w aranzacji....

 

Ach, mam pomysl zeby dac tam krewetki. Ile i jakie? Yellow sa fajne i (nie pamietam nazwy) takie czerwowno-srebrne jakby... Co to za krewetki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o żwir, ja bym go nie dawała do akwa. Tak jak napisał jano, mogą tam być fragmenty muszli i będą Ci zatwardzać wodę. Co do roślin... Daj lepiej normalny żwirek bazaltowy. Jeśli zdecydowałaś się na żabienice, to inne rośliny proponuję dobrać o podobnym wyglądzie, czyli duże liście. Moim zdaniem żadne bakopy czy ludwigie nie będą dobrze wyglądać z żabienicami (mam tak u siebie i tylko czekam aż zrobię z tym porządek). Z mniejszych roślin oczywiście proponuję mikrosorium na korzeń. Dla fajnego kontrastu możesz dać sagitarie subulatę. Dodatkowo jako trawniczek możesz dać trawkę brazylijską. Napisz proszę jakie dokładnie masz oświetlenie. Tło możesz zrobić czarne, ale może pobaw się trochę i stwórz coś ładniejszego. Możesz pokombinować z kolorami, stworzyć wrażenie głębi :) Tutaj kilka pomysłów: viewtopic.php?f=7&t=8460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echinodorusy optycznie pomniejszą zbiornik. Podejrzewam, że po 3 miesiącach powiesz sobie "hoduję kapustę w akwarium" :roll::oops:

 

ja bym tu zrobił tak:

 

1 plan:

glossostigma

dalej po bokach w kształcie litery "U"

eleocharis acicularis

dalej korzenie lub kamienie z mchami np christmas moss, a może pelia?

na tył rotala green, limnophilia aromatica + duży heniek i może bolbitis

 

rośliny dobrałem pod względem kolorystyki, będą ładnie kontrastowały odmiennością kształtów i odcieni zieleni i czerwieni. Jeżeli chcesz czymś dostarczyć z góry cienia - może lotos tygrysi puścić aż do tafli żeby rósł?

 

ja bym zamienił kiryski na krewetki... c. babaulti 10 + RC 10

 

tło bym dał szare lub bardzo jasny błękit

 

Obsada... ja bym dał Tetrę niebieską lub tęczankę neonową 10szt

i parę ramirezek lub 1+2 a. borelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski na krewetki... Chodzi mi ot o zeby miec zwierzatka przetrzepajace czasem podloze... A krewetki mi sie ostatnio spodobaly bardzo... Co do planu.. No nie wiem.. Nie chce za duzo, bo tu mi marudza, ze bedzie sie podobalo tlyko mi, i ze ryby nie beda mialy gdzie plywac itd itd itd.

 

Jasny blekit...Hmmm.. moze byc ciekawe... Co to tla to jeszcze pomysle...

 

Wiem ze w zwirze moze byc jakis kawalek muszelki... Mam zamiar porzadnie posprawdzac zwir..Poswiece temu caly dzien. Sie zstanawiam.. A moze piasek? Tez z morza... Ale takie ma male i miekkie zienrenka ze az mi naszla ochota trzymania w akwa.. Co wy na to?

 

Dorwalam kilka ciekawych kamieni na plazy.. moze cos z tego wymysle.

Mei dzieki za linka z tlami.

 

( Tylko czasem sie zastanawiam po co ja to wszystko robie jak i tak za 2 miesiace to zostanie pod opieka mamy i siostrzyczki i...ojoj..ciekawe kto o to zadba.. :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzxieki Kirysek.. Wlasnie chodzi mi o to ze chce zrobic tak: od tylu najwieksze kamienie z warstwa malych pod nimi i im blizej przodu tym mniejsze a na bokach mala plaza (na czyms,potem wymysle) zmniejszajaca sie ku srodkowi. Hm? Podoba mi sie ten pomysl..

 

 

EDIT:

 

Zdjecie przed i po pierwszej koncepcji aranzacji... Jeszcze kilka razy zmienie..Poczatkowy pomysl jest taki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie chce być wścibski, ale tak naprawdę nie ma co oceniać... myślę że najlepiej by było gdybyś podeszła do tego indywidualnie, zrobiła coś swojego a później nam pokazała tego efekty. Bo tak to jak na bazarze, ten krzyczy to ten tamto... i nie robisz akwarium pod siebie a pod to, co inni by sobie życzyli widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie chce być wścibski, ale tak naprawdę nie ma co oceniać... myślę że najlepiej by było gdybyś podeszła do tego indywidualnie, zrobiła coś swojego a później nam pokazała tego efekty. Bo tak to jak na bazarze, ten krzyczy to ten tamto... i nie robisz akwarium pod siebie a pod to, co inni by sobie życzyli widzieć.

zauwaz ze po prawej z przodu i z lewej chcieli mchy i trawy czy cos tam.. a ja dalam kokosa,wiec raczej nie robie tak jak inni chca. Tylko sprawdzam co ludzia proponuja, mysle nad propozyjca i wymyslam swoja interpretacje, kirysku ;)

 

Tlo sobie jeszcze poczeka. Na sam koniec je dam prawdopodobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie zaczynaja problemy.. Swiatlo dobre, polozenia w zaciemnionym miejscu (wneka w scianie poza tym szafa zaslaniajaca swiatlo troche) a oto patrze nadzeszli goscie... Paskudne glony.. Te zielone, kropkowane, nie pamietam anzwy :/ No to fajnie.. tylko sie zastanawiam nad przyczyna? parametry ok, poza lekka iloscia soli, ale to podmiankami wypedze... no i co teraz..? wiem ze czyscic glony, ale usunac przyczyne tez trzeba..a jaka ona jest? :oops::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eeech... Akwarium w ogole mi sie nie udalo... Podobno ''akwarium oddaje atmosfere otoczenia''. U mnie w domu jest sliczne akwarium i rybki zadowolone... Te akwarium... Szkoda gadac... Glony i inne a dzisiaj surprise! Slimaczek i jego jajeczka...Ach jak fajnie.. Robie restart.. :shock::roll::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirysek, tak z ciekawości... Jak walczysz z nitkami?? Bo ja walczę z tym od 2 miesięcy i raz jest tak, że znikają a nagle znów się pojawiają.....

 

 

Migdek, nie marudź kobieto :) Masz fajne akwa, jest w sumie świeże, to jeszcze masz czas na ogarniecie tego wszystkiego. Głowa do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...