Skocz do zawartości

Skoczność ryb


piczu14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

temat może wydawać się dosyć dziwny, ale już tłumaczę o co mi chodzi.

 

Niebawem (czyt. za miesiąc lub dwa) będę robił restart swojego zbiornika. Chcę go połączyć z lekką zmianą aranżacji i dokonaniu pewnych poprawek technicznych. Myślałem, żeby akwarium bardziej połączyć z górą, bo teraz sprawia wrażenie urwanego. Chciał bym zastosować zbiornik otwarty, jednak boje się wyskakujących ryb. W poprzednim akwarium straciłem tak sporo miedzików. 

Moja aktualna obsada:

Neon czerwony

P. scalare

A. norberti

Kirysek sterby

L104

 

O 2 ostatnie się nie martwię, ale co z resztą? Czy ktoś z was miał przypadki, gdzie te gatunki znajdował poza akwarium? Jakie znacie inne sposoby na uniemożliwianie ucieczek niż przykrycie akwarium?

I ostatnie pytanie, jak będzie wyglądała sprawa z parowaniem wody w standardowym 200l, gdzie temperatura w akwarium wynosi 26-27st. C, a w pokoju 22-24?

 

Tutaj link do mojego zbiornika:

http://forum.superakwarium.pl/topic/42288-200l-czarne-wody-ameryki-po%C5%82udniowej-od-pocz%C4%85tku/page-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym nie była taka pewna jeśli chodzi o sterbaje, osobiście nie zaryzykowałabm trzymaniem żadnych kirysków w akwarium bez pokrywy. Obawiam się, że nie ma sposobu aby nakłonić ryby do nie wyskakiwania z wody, czegoś mogą się wystraszyć i nawet się nie obejrzysz. Moim zdaniem nie ma sensu ryzykować, tym bardziej,że jak mówisz masz już przykre doświadczenia za sobą, a istnieją przecież różne sposoby abo to przykrycie zrobić dość "dyskretnie" - np. szklana szybka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu tyle o zamaskowanie, bo przykrycie z szyby mam w tej chwili, co o odkrycie akwarium. Chciałem dodać elementy dekoracji, które były by jednocześnie w akwarium i na górze (gałęzie, rośliny itp.)

Przyszedł mi do głowy pomysł, żeby na około akwarium zbudować z plexi osłonę wysokości 40-50cm, która uniemożliwi wyskakiwanie ryb na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ja pisze Mapet. Może uda mi się w internecie znaleźć coś takiego.

Edit (19:39)

Nigdzie nie znalazłem podobnej konstrukcji, dlatego wstawiam arcydzieło z painta :D
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Ochroni ryby przed wyskakiwaniem?

 

Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /Luna

post-13612-0-29843300-1425838748_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw im znak, jak umieją skakać to czytać pewnie już też. :D

41qwxmLsyXL._SY300_.jpg

A tak serio to:

Takie rozwiązanie zda egzamin, żeby nie wyskakiwały, tylko będziesz miał problem przy zrobieniu czegokolwiek w baniaku, chyba że będziesz to ściągał za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem mistrzem painta, więc może opiszę skrótowo. ;)

Przód i boki wykonane np z kątownika (przy okazji wysłania poziom wody), tylna poprzeczka płaskownik (albo mniejszy kątownik). Na tym naciągnięta siatka. Oczywiście może być ciężko przykryć idealnie całą taflę, ale większość tak. No i byłoby to chyba łatwiejsze w manipulacji podczas prac w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, faktycznie gdzieś mi to umknęło. ;)

Jeśli zamierzasz tymi badylami "wystawać" np. tylko z tyłu to może wygięcie tylnego profilu by wystarczyło. Jeśli więcej to chyba jednak tylko tak wysłona by wchodziła w grę. Tylko czy aż 50cm? Sądzę, że już 20 cm dałoby radę.

post-8283-0-15317700-1425966239_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...