Skocz do zawartości

Choroba u rybek!


Dziwoląg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i... RATUNKU!!!

 

Moje rybki są zagrożone! Dzisiaj znalazłam w akwarium martwą samiczkę gupika i zauważyłam, że samiec mieczyka ( jeszcze pływa i żyje) ma takie same objawy jak biedna samiczka gupika. Objawy: rybki chowają się a co najważniejsze... puchną im oczy! A raczej oko, zawsze jedno, nigdy obydwa. Co mam robić? Jeszcze jakieś informacje? Pytać! Proszę o szybką odpowiedź :( :( :(

Proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi to pisać, ale gdybyś prawie trzy tygodnie temu przyjęła moją pomoc, nie byłoby prawdopodobnie dzisiaj tego tematu z twojej strony...

 

Chcesz wiedzieć konkretnie jakimi lekami to leczyć? Ale na jak długo to wystarczy?

Wysadzone oko może mieć wiele przyczyn. Od bakterii zacząwszy, na pasożytach skończywszy. Ciężko tu cokolwiek zgadywać.

Opis zbiornika jest w takich sytuacjach niezbędny, chociaż mi nie potrzebny, bo znam sytuację. Ale przyda się innym, którzy może będą chcieli pomóc.

 

Na razie zrób podmianę, 30% zbiornika i wklej zdjęcia chorych ryb. Do tego opisz zbiornik. Bez tego to tylko gdybanie.

 

Tak jak przypuszczałam, na "efekty" nie trzeba było długo czekać. Mam nadzieję, że teraz przyznasz, że jednak potrzebujesz pomocy w uporządkowaniu tego zbiornika.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wiedzieć: jak to wyleczyć? Zainfekowany jest tylko samczyk mieczyka ( jak na_razie). Ale ma najwidoczniej dopiero fazę początkową bo nie ma tylko delikatnie opuchnięte oczko, jak na_razie nie chowa się tylko normalnie pływa. Jak zatrzymać rozwój tej choroby? Akwarium 60l... parametry - nie umiem dostać testów. Jutro pójdę się zapytać o nie...
Zbiornik założony około 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wiedzieć; jak to wyleczyć?

A co z uporządkowaniem zbiornika?

 

 

Tylko dlatego, że szkoda mi ryb i tylko dlatego, że i tak pewnie znajdziesz te informacje, bez naszej pomocy:

 

Przy infekcji bakteryjnej - SERA Baktopur/Baktoforte

Przy infekcji pasożytniczej (przywry) - normalne leczenie ZOOLEK Capicabs, ale nie wolno tego stosować przy rybach sumokształtnych (zbrojniki, kiryski) - a ty takie masz, więc ten lek odpada.

 

Jeśli nie chcesz zrobić porządku w zbiorniku, nie licz na dalszą pomoc. Przynajmniej z mojej strony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zrobisz porządku w tym akwarium ( obsada,usunięcie sztucznych ozdób itp itd ) problem będzie się powtarzał. Trzymasz ryby nawet nie wiedząc czy mają odpowiednie parametry, o warunkach już nie wspominając, bo te też pozostawiają wiele do życzenia.

 

Na temat samej choroby wypowiadać się nie będę bo o tym już maziama pisała. Ja tylko dodam że nawet jeśli wyleczysz te ryby to i tak zapewne nie będzie to koniec problemów z tym akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...