Skocz do zawartości

Świeżak - problem z krasnorostami, krótkimi i długimi nitkami


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Odłączyłem już jedną świetlówkę. Jak długo mam oświetlać akwarium w ten sposób?Po czym wywnioskuje brak mikro?Jak teraz nawozić bo na tą chwilę leje tylko KH2PO4, KNO3 i Easy Carbo?Podmiany kontynuować dalej dwa razy w tygodniu czy zmniejszyć do jednej? Ahr to podłoże kupiłem z myślą o akwarium roślinnym. Przynajmniej takim chcę uczynić swoje akwarium. Jakie byś zaproponował podłoże?Zwykły żwirek?Aktualny stan mojego zbiorniczka funkcjonuje od ok 2 miesięcy. Posiada już mieszkańców. Nie chciałbym rozwalać tego wszystkiego. Nie bardzo miałbym co z mieszkańcami zrobić...

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próbuj z tym fosforem na razie. Ewentualnie jednak spróbuj może trochę skrócić świecenie.

 

Z jakiego powodu robiłeś restart? Oprócz chęci zmiany aranżu? Nie miały na to wpływu glony? Czym różni się sposób prowadzenia akwa teraz, od tego przed restartem?

Ja widzę to tak: wywaliłeś sporo kasy na to podłoże i dlatego bronisz się przed myślą o wyrzuceniu go.

Tylko czy jesteś absolutni pewien, że jest Ci ono niezbędnie potrzebne w uzyskaniu zamierzonego efektu? Moim zdaniem nie. Dlaczego? Bo nie masz roślin które go potrzebują (może oprócz glosi, nie wiem, nie miałem z nią do czynienia). Ani rotale, ani mikrozoria, ani mchy czy bakopy nie potrzebują aktywnego podłoża. Mały heniek też spokojnie rośnie na piachu, potrzebuje tylko światła.

 

Przejrzałem na szybko Twoje tematy. Z glonem walczysz od kwietnia 2013r.

Poziom fosforu próbujesz podnieść od kwietnia 2013r.

Podłoże wymieniłeś na Adę - tadam! - w kwietniu 2013r.

Może pora zacząć wyciągać wnioski.

 

To na koniec jeszcze pokażę mój "roślinniak" na piachu, z oświetleniem takim jak Twoje, w zbiorniku dwa razy większym. Bez glonów.

http://forum.superakwarium.pl/topic/41530-112-ap-ruchome-piaski/?p=433694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmiana i chęć dokładnego doczyszczenia akwarium bo też mi się po drodze pojawiały różne glony. Jednak nitki tak długo się nie utrzymywały. Co do moich wcześniejszych postów to mój rozwój akwarium roślinnego i nawożenie solami miało też początek jak zacząłem doposażać akwarium m.in. w podłoże. Także trudno za wszystko winić podłoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień za nami. Dzisiejsze wyniki pomiarów:

pH - 6.6

KH - 12on

GH - 15on

K - 25 mg/l

Fe - 0 mg/l

PO4 - 1 mg/l

NO3 - 40 mg/l  :eek:  Tutaj nie wiem o co kaman. Bardzo szybko przez tydzień skoczył przy tej samej dawce podawania. Dwa tygodnie z rzędu wynosił 10 mg/l a trzeci tydzień czyli dziś wyszło 40 mg/l.

 

Zdjęcia po podmianie:

 

20150114 174428

20150114 174430

20150114 174438

20150114 174444

20150114 174454

20150114 174503

20150114 174516

20150114 174519

 

Wydaję mi się, że glony trochę ustępują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy podmianie azot dalej na poziomie 40 mg/l. Zauważyłem pojawienie się jakby większej ilości krasnorostów...KH i GH na poziomie 12 i 18 on. Pomiar twardości przeprowadzony na wodzie odstawionej do podmianki... Tak zacząłem się zastanawiać nad mieszaniem wody do podmiany z wodą demineralizowaną. Jednak 5l baniak to koszt ok 5 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwas pozwoliłby Ci obniżyć twardość wody. Jednakże jest on niebezpieczny. 38% kwas wypala dziury, dymi i jest silnie toksyczny.

 

Musisz zbić no3, bo osłabia rośliny i glony wygrywają.

 

Może coś z filtra uwalnia no3 ?

 

 

Jeżeli masz Ro  filtra to kwasu nie używaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również był bym za opinią Ahr  ze to wina podłoża  mam identyczny problem u siebie  w baniaku 30 L ..... za chiny nie mogę podnieść PO4  nawet jak podniosę drastycznie jednorazowo PO4 do wartości dwa i test (zoolek) po godzinie od podania pokaże faktycznie 2mg.. to ten sam test zrobiony po nocy pokaże PO4  na poziomie max 0,5 ....

Podłoże mam AA substrate II +

No3 również mi skacze od 0-15.... roślin mam sporo ładnie rosną  ,po przycięciu 2 dni i nowe pędy puszczają ,nawet mały henio ładnie poszedł i jest  już trawniczek .... tylko te glony .. krasnorosty na żabnicy i ludwigi repens ,nitki na mchu i rotali ...

 

I również zastanawiam się nad wymianą  podłoża na piach ,ale daje sobie jeszcze czas i powalczę z tym zastanawiam się też nad wymianą światła na słabsze obecnie świetlówka 26W  zmiana na belkę led 4,3 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...