Skocz do zawartości

Świeżak - problem z krasnorostami, krótkimi i długimi nitkami


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek a może lepiej od razu rybom, które mogą wpłynąć w taką wodę (jak wiadmo niektóre są ciekawskie) popalić skrzela?

Po co liczyć na to, że a może się uda.

Przestań testować Swoje wynalazki na cudzych akwariach z obsadą (jak widać sam tego sposobu nie testowałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz ja wybieram zasady i stosowanie które jest bardziej przyjazne dla zwierząt w akwarium, nie lubie ryzykować.

Jak w tym wypadku nigdy nie wiesz czy w tą "chmurę" z wody utlenionej nie wpłynie Ci ryba a wtedy skrzela będzie miała popalone.

I z tym już nic nie zrobisz.

Jak by tak ta woda się rozpuszczała szybko, to by nie miała wpływu na glony.

Każdego medalu są dwie strony. Twoje akwarium, Ty musisz wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne podmiany nie obniżają KH :( Diandara Didipis gnieje. Dalej dużo nitek :(

 

pH - 6.5

KH - 10on

GH - 10on

Fe - 0 mg/l

PO4 - 1 mg/l

NO3 - 0 mg/l (spadło, bo tydzień temu było 20)

 

Rozpocząłem również kurację preparatem Femanga Algen Stop General. Na razie po tygodniu bez efektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od góry: dwa razy gąbka, keramzyt i ceramika. Wkłady wymienione przy restarcie akwarium listopad 2014, Dzisiaj po takim czasie dalej olbrzymie problemy z długimi i krótkimi nitkami i krasnalami. Ciągłe wahania PO4 i NO3. Zaczynam myśleć na wyrzuceniem tej ADY z podłoża i zastąpienia jej zwykłym piaskiem kwarcowym np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ograniczenie oświetlenia do 5 godzin, zaprzestanie całkowitego nawożenia, częstsze podmiany wody. Po tygodniu widać poprawę. Ady jeszcze nie wyrzuciłem...Chwilowo nie mam czasu rewolucję w moim akwarium, ale chętnie posłucham rad na nowy restart. To co zamierzam to usunąć ADA Amazonia oraz wszystkie rośliny. Korzenie i kamienie wygotować. Wszystko dokładnie umyć i wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powoli przygotowuje się do drastycznej zmiany w akwarium. Idzie precz jak wczęśniej pisaliśmy Ada Amazonia oraz wszystkie rośliny. Pozostaną korzenie oraz kamienie, które będę musiał dokładnie oczyścić. Filtr w którym znajdują się keramzyt, bio ceramika oraz filtr gąbkowy również pozostanie. Oświetlenie w postaci dwóch 24W świetlówek trzeba by może wymienić. Może zanim zacznę zakupy oraz rewolucję ktoś będzie chciał coś poradzić? :)

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem trzy bardzo ciekawe korzonki. Z racji restartu zmiana również aranżacji :) Mam takie pytanko gdyż wcześniej poruszaliśmy problem podłoża. Zastanawiam się nad takim oto piaskiem:

 

http://allegro.pl/30kg-czarny-naturalny-piasek-do-akwarium-wys-0-zl-i4942959092.html

http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcowy-brazowy-akwa-2-3-mm-1kg-i5159951584.html

 

Jedna opcja to piasek kwarcowy drugi to bazalt. Ponoć kwarcowy jest bezpieczniejszy dla rybek ze względu na gładkie krawędzie.

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego?

 

http://allegro.pl/zwirek-piasek-kwarcowy-czarny-akwa-0-8-1-2-mm-1kg-i5532805819.html

 

Jakie podłoże wybrać? Po przejrzeniu tego całego wątku i Waszych radach to tylko tego nie spróbowałem. Czy zwykły piasek/żwirek będzie odpowiedni?Jakieś kulki gliniano torfowe też powinienem użyć?

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...