Skocz do zawartości

huberrt88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam akwarium 112l przez jakiś czas, lecz nie wiem kompletnie jak je urządzić.. 

Chciałbym, aby było naturalnie i ładnie. Mam Gałęzatkę, Korzenie i parę roślin (nie ważne jakich) napiszcie mi jakie to zawszę mogę sobie dokupić i jaki żwirek ? U mnie sklepów pod dostatkiem.

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako podłoże ja polecam piasek. Roślin szukaj na lokalnych forach akwarystycznych, łatwo za darmo albo za śmieszne pieniądze zgarnąć od kogoś kupę roślin z przycinki. Przede wszystkim podaj parametry wody, pod to się dostosowuje obsadę

Chodzi o Ph wody ? a jeśli chodzi o temperaturę to 24*C

Czy coś z tych roślin dało by się zrobić : http://olx.pl/oferta/moczarka-kanadyjska-i-argentynska-oraz-inne-rosliny-do-akwarium-CID103-ID1nX8z.html#db01baa382

PS.W jakim planie to zaaranzowac ? możesz podesłać jakiś plan np.z painta ?

Edytowane przez huberrt88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry to nie tylko pH, ale też m.in. KH, GH, NO2, NO3.

Rośliny, do których dałeś link są mało wymagające pod względem światła, w związku z czym standard z pokrywy (2x18W) będzie wystarczający. Trzeba tylko dać jakieś kulki nawozowe pod korzenie,

Aha z nawozem nie ma problemu, pod wcześniejsze roślinki dawałem .. 

A mam pytanie czy pod żwirek sypać jakiś substrat ?

I czy mógłby pan znaleźć mi jakieś takie bardziej niezwykłe roślinki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kulki i nie bardzo wymgające rośliny to moim zdanie substart jest zbędny.

Rośliny mniej wymagające: strzałka, nurzańce, hygrophila polysperma, najas, rogatek, hydrokotyla, anubiasy, microsoria, marsilea, żabienica amazońska, zerknij w google - jest mnóstwo stron ze spisem roślin i ich wymaganiami.

 

PS: nie pisz mi per pan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kulki i nie bardzo wymgające rośliny to moim zdanie substart jest zbędny.

Rośliny mniej wymagające: strzałka, nurzańce, hygrophila polysperma, najas, rogatek, hydrokotyla, anubiasy, microsoria, marsilea, żabienica amazońska, zerknij w google - jest mnóstwo stron ze spisem roślin i ich wymaganiami.

 

PS: nie pisz mi per pan ;)

No to dziękuję :)

A jeśli chodzi o żwirek to jakiś ciemniejszy no nie ?

jak zrobić takie akwarium ? http://olx.pl/oferta/rosliny-do-akwarium-pogostemon-paprotniaca-nurzaniec-rotala-i-inne-CID103-ID56IY3.html#297e606ff9

Edytowane przez darekbart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sporą bazę z odpowiednimi roślinami.


 

A jeśli chodzi o żwirek to jakiś ciemniejszy no nie ?

 

Jeśli żwirek to zdecydowanie ciemny ale większość jest barwionych. Zdecydowanie ciemny żwirek wygląda lepiej niż jasny. Miałem kiedyś jasny i strasznie żółkł.

Teraz (po radach forumowiczów) mam piasek i jest też nieźle (chociaż ciemny żwirek miał wg mnie lepszy klimat). 
Na wybór podłoża wpływ powinna mieć obsada na jaką się zdecydujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz sporą bazę z odpowiednimi roślinami.

Jeśli żwirek to zdecydowanie ciemny ale większość jest barwionych. Zdecydowanie ciemny żwirek wygląda lepiej niż jasny. Miałem kiedyś jasny i strasznie żółkł.

Teraz (po radach forumowiczów) mam piasek i jest też nieźle (chociaż ciemny żwirek miał wg mnie lepszy klimat). 

Na wybór podłoża wpływ powinna mieć obsada na jaką się zdecydujesz.

Właśnie mam dylemat co do dobrania ogólnie wszystkiego bo nie chce nic zepsuć ... :P

chcę aby moje akwarium zachwycało tak jak tego pana co podałem w tamtym linku, bardzo mi się takie akwarium podoba ;).

 

//Zdania zaczynaj wielką literą i kończ kropką. /darekbart

Edytowane przez darekbart
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberrt88,

ale jakąś obsadę planujesz? Podaj parametry wody. Choćby z wodociągów.

Jeśli chcesz mieć akwarium roślinne jak na obrazku, musisz raczej zastanowić się nad nawożeniem i oświetleniem. W sumie dwutlenek węgla to też "nawóz" więc i trzeba zastanowić się nad jego podawaniem. Bimborwnie to dobre na początek. Ale docelowo raczej polecę instalację CO2.

Ale od początku:

Parametry wody?

Co kupiłeś ze sprzętu? Filtry, światło, grzałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberrt88,

ale jakąś obsadę planujesz? Podaj parametry wody. Choćby z wodociągów.

Jeśli chcesz mieć akwarium roślinne jak na obrazku, musisz raczej zastanowić się nad nawożeniem i oświetleniem. W sumie dwutlenek węgla to też "nawóz" więc i trzeba zastanowić się nad jego podawaniem. Bimborwnie to dobre na początek. Ale docelowo raczej polecę instalację CO2.

Ale od początku:

Parametry wody?

Co kupiłeś ze sprzętu? Filtry, światło, grzałki?

Na razie bym zakupił tylko jakieś wskazane nawozy no i to CO2 a żarówkę jakąś z czasem może :). Ale jak to zaaranżować, żeby to miało "ręce i nogi", chodzi o takie akwarium jak w tym obrazku tylko bardziej z tyłu góry bym chciał, zależy jak by to wyszło, jak ukryć pompkę ?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie pomagasz sobie pomóc. Mapet podał linki, z których wynika, że raczej trzeba wszystko zaplanować i wykonać raz a dobrze. Ja przed zakładaniu akwarium (po wielu latach) bardzo długi okres czasu edukowałem się podglądając jak wyglądają inne baniaczki i jak "działają". I naprawdę nie da się już więcej napisać, jeśli nie zechcesz odpowiedzieć na pytanie dotyczące wody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie pomagasz sobie pomóc. Mapet podał linki, z których wynika, że raczej trzeba wszystko zaplanować i wykonać raz a dobrze. Ja przed zakładaniu akwarium (po wielu latach) bardzo długi okres czasu edukowałem się podglądając jak wyglądają inne baniaczki i jak "działają". I naprawdę nie da się już więcej napisać, jeśli nie zechcesz odpowiedzieć na pytanie dotyczące wody.

Dziś jadę do tego pana jakie roślinki proponujesz (obsadę) ?

http://olx.pl/oferta/rosliny-do-akwarium-pogostemon-paprotniaca-nurzaniec-rotala-i-inne-CID103-ID56IY3.html#297e606ff9

Które będą się ładnie razem komponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...