Skocz do zawartości

Pierwsze kroki


szybki19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam taki problem. Chciałbym założyć akwarium. Na początek myślałem nad  jakimś 25-30 l , tylko jest taka sprawa że w ogóle nie znam się na filtrach, grzałkach, oświetleniu itp. Czy była by możliwość, żeby ktoś mi coś fajnego poszukał na allegro?

Dodam jeszcze ze chciałbym trzymać w akwarium Neonki.

Edytowane przez andy102
6.1 Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu odradzam Ci trzymanie neonków w tak małym akwarium. Te ryby wymagają akwarium o długości minimum 70 centymetrów. To ryba stadna, która musi mieć przestrzeń do pływania. W takim akwarium możesz z powodzeniem trzymać krewetki (albo kilka gupików, ale pewny nie jestem). Mój kolega miał w małym akwarium filtr chyba firmy Aquael i miał wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym Ci polecił, jeśli oczywiście masz taką możliwość, kupić akwarium w miarę możliwości jak największe. Wbrew pozorom większe akwarium jest łatwiej utrzymać no i oczywiście masz większe możliwości co do dobrania odpowiednich rybek. Niestety w akwarium 25 - 30 l te możliwości co do dobrania fajnej obsady są znacznie ograniczone, choć na pewno i takie akwaria również można bardzo fajnie urządzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia na początek polecałbym Ci akwarium o pojemności ok. 60 l. W takim litrażu koszty założenia zbiornika nie przyprawiają o ból głowy a można już hodować większą liczbę rybek. Łatwiej też utrzymać parametry w ryzach. Wtedy zdecydujesz czy chcesz dalej zajmować się akwarystyką. Jak cię wciągnie i tak będziesz kombinował z większym;-) Chyba że aspekt finansowy nie gra roli to od razu stawiaj zbiornik największy na jaki cię stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeszcze ma coś do napisania odnośnie wielkości zbiornika, to szczerze odradzam. Nie takie jest pytanie w temacie.

 

 

 

Czy była by możliwość, żeby ktoś mi coś fajnego poszukał na allegro?

 

Moim zdaniem, powinieneś określić kwotę, którą chcesz wydać na akwarium, samodzielnie poszukać czegoś, co będzie Ci odpowiadało, i dopiero wtedy zapytać czy to jest dobre, czy też nie.

Osobiście odradzam kupno gotowych zestawów. Często bywa tak, że wychodzą drożej niż gdy kupisz wszystko osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam filtr Aquael FAN-1 plus, 230V-50Hz 4,7W. Sama go mam i jestem bardzo zadowolona, grzałkę mam tej samej firmy - ogólnie polecam Aquael, bo mają bardzo fajny sprzęt akwarystyczny, który dobrze się sprawdza i nie jest za drogi 

Edytowane przez GupikBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GupikBlue, jeśli się na czymś nie znasz to nie doradzaj, bo wprowadzisz kogoś w błąd a konsekwencje poniesie obsada.

25W i więcej do 30l...? Wiesz ile to jest W/L? Solarium to mało powiedziane.

 

Edit:

 

Widzę, że po mojej wypowiedzi usunęłaś ze swojego posta fragment o oświetleniu.

Bardzo dojrzałe zachowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 25w grzałka z termostatem wystarczy.

Oświetlenie: Lampka akwarystyczna (ja mam aquaela) 9-11w

Tu masz temat o filtrach: http://forum.superakwarium.pl/topic/12748-m%C3%B3j-filtr-w-praktyce-czyli-nasze-do%C5%9Bwiadczenia-z-filtrami/

Nie kupuj chińskiego sprzętu akwariowego. Najlepszy jest Polski i nawet niemieckie firmy akwarystyczne produkują swój sprzęt w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...