Jump to content

Kirys123

Użytkownik
 • Content count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Kirys123

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 08/21/2000

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1,694 profile views
 1. Kirys123

  Obsada 30l

  Otoski nie pasują do endlerków. Wolą kwaśną i miękką wodę. Poza tym przydałyby się wymiary akwarium i parametry wody.
 2. Kirys123

  Cudze chwalicie, swego nie znacie.

  Naprawdę niesamowite materiały. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Pozwalają zwykłym zjadaczom chleba spojrzeć na zupełnie inny świat.
 3. "Fantastyczny comeback"

 4. Kirys123

  Wygląd akwarium

  Niedawno tło zrobiłem z pianki pod panele. Zdjęcia zamieszczę jak dojdzie szafka i akwarium zostanie zalane wodą.
 5. Kirys123

  Zbrojnik i bocja

  To nie były polskie serwisy tylko dwie niemieckie książki. Chyba wszystkie informacje w jednej z nich były sensowne i prawdziwe.
 6. Kirys123

  Szafka pod akwarium

  W sumie racja. Mój błąd z tą fizyką. Niestety rodziców nie udało się przekonać, żeby nie stawiać tam akwarium. Jednak postanowiłem, że zrobię restart na wiosnę lub wczesne lato i akwarium wróci do mnie. Dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi. Jeśli ode mnie zależałoby, gdzie ma stać akwarium to byłby to mój pokój. Niestety lęk przed kolejnym pęknięciem zrobił swoje i nie miałem zbyt dużego wyboru. Jak wcześniej mówiłem akwarium przy najbliższej okazji wróci do mnie, na wypoziomowaną wcześniej szafkę. Edit: Jednak udało się przekonać rodziców na kupno lepszej i odpowiedniej szafki. Woda została już spuszczona. Dziękuję Wam wszystkim. Temat do zamknięcia.
 7. Kirys123

  Szafka pod akwarium

  Sławek121 masz rację. Jednak te skrzydełka były dodatkowo wzmacniane wkrętami. Poza tym pisałem, że razem z moim tatą i bratem sprawdzaliśmy obciążenie tej ławy i nic się działo, żadnego odkształcenia, a razem ważymy około 180kg. Więc raczej ława by się rozleciała.
 8. Witam, chciałbym zadać typowe pytanie. Czy ława z drewna nada się pod akwarium 112l? Blat jest wykonany z litego drewna, nie sklejki, i ma grubość 4cm. O spodu są metalowe wzmocnienia. Poniżej zamieszczam zdjęcia. Wymiary akwarium to typowe 112l: 80x35x40. Chciałbym również zaznaczyć, że razem z moim tatą i bratem skakaliśmy po tej ławie i nic się nie działo. Jest ona oczywiście wypoziomowana. A oto zdjęcia.
 9. Tak, mieczyk jest rybą żyworodną. Mi się wydaje, że w 112l pięć takich ryb to za dużo.
 10. Kirys123

  Wygląd akwarium

  Tapetę robię w lecie z gipsu.
 11. Na ryby żyjące w wodach klimatu podrównikowego (chyba) pory deszczowa i sucha wpływają pozytywnie. Plan polegałby na: - dolewaniu wody w miesiącach zimowych, - usuwaniu części wody w akwarium w miesiącach letnich, - zmniejszaniu temperatury w zimie, - zwiększaniu temperatury w lecie. Dodatkowo w zimie można by częściej używać deszczowni, aby symulować ulewne deszcze. Czy wprowadzenie planu o porze deszczowej i suchej ma jakikolwiek sens? Wiem, że w przeciągu tych pór roku zmieniają się parametry wody, co również starałbym się odwzorować. Zakładam ten temat w dziale "Rozmowy o wszystkim i o niczym", ponieważ nie wiem, w którym dziale mógłbym umieścić to pytanie. Przenoszę do działu "Woda i środowisko wodne". / Luna
 12. Kirys123

  Jakie rybki dla raka?

  Jakie są warunki wody? Podaj twardość, pH itd. Jaki jest litraż akwarium?
 13. Kirys123

  Zdechły Molinezje

  Po pierwsze: akwarium jest za małe na molinezje i mieczyki. Pisząc o glonojadzie, jaki gatunek masz na myśli? Nigdy nie należy trzymać tylko dwóch neonków. To ryba stadna. Poza tym jakie są parametry wody? Może była za miękka i kwaśna. Najpierw podaj podstawowe parametry, między innymi twardość wody i pH. Co do czasu w woreczku, 5 godzin to faktycznie trochę dużo.
 14. Kirys123

  Cambarellus puer, a ryby

  Wybrałem te raki, ponieważ podobno mogą żyć w miękkej wodzie o odczynie pH od 6,5 w górę, a teraz dostaję informację, że tak nie jest. Trochę trudna decyzja, ale jednak nie będę trzymał Cambarellus puer. Dziękuję za info. Mogę zawsze kupić mniejsze akwarium, w którym będę trzymał jakieś małe raczki lub krewetki. W takim razie temat do zamknięcia.
×