Jump to content

GupikBlue

Użytkownik
 • Content count

  54
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4

About GupikBlue

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 02/05/2000

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Kraków
 • Zainteresowania
  Jazda konna, akwarystyka, książki, rysowanie
 1. GupikBlue

  Chore neony czerwone

  Jak moje rybki miały ospę to zwalczałam ją preparatem Green ichtio (czyli zielenią) firmy zoolek - całkiem fajnie się sprawdza. Z tyłu na etykietce jest opisane jak stosować itp. Tak więc polecam.
 2. 1. Litraż zbiornika. - ok 30l. 2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb. - założony kilka lat temu (nie wiem dokładnie kiedy), tak dojrzewał, z kilkoma restartami w celu wymiany żwirku itp. 3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas. - Aquael Fan 1 plus, nie jest włączony cały czas (12h) 4. Gatunki i ilość ryb. - Gupiki pawie oczko (1+5), 1x kirysek spiżowy, 3x ślimak helenki 5. Ilość i rodzaj roślin. - 3 : 1x żabienica, dosyć rozrośnięta kryptokoryna karbowana, 3x cabomba 6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. - filtr z napowietrzaczem, grzałka 25W firmy Aquale (włączona cały czas) 7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - nie stosuję nawozów, urozmaicony pokarm podawany podawany 3x w ciągu dnia - jedzonko, które ogólnie podaję - Guppy Gourment firmy Dajana, Colour firmy Dajana, Ichtio vit (pokarm wieloskładnikowy) firmy Tropial, Bio vit (pokarm roślinny) firmy Tropical, Tabletki roślinne samoprzylepne firmy Katrinex, rzadko podaję pokarm żywyw ponieważ w sklepach jest on kiepskiej jakości, ale czasami coś im wrzucę np. ochotkę, jeśli chodzi o preparaty wsypuję sól (1 łyżkę raz na jakiś czas) 8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.). - pH 8, reszty nie znam 9. Temperatura w zbiorniku. - 26*C 10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra). - podmiana raz w tygodniu ok. 25-30 %, odmulam w zależności od zabrudzenia, nie umiem określić, filtr czyszczę 1x w miesiącu w odlanej wodzie z akwarium, najczęściej tej po podmiance. 11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane). - z problemem tym zmagam się od ponad tygodnia, pierwsze co mnie zaniepokoiło to dziwne 1 mm, a nawet mniej, białe niteczki na płetwie ogonowej, solidne ocieranie się o kokosa, roślinki itp., pływanie boczkiem, na skos, jeden z samców płynie nieustannie od prąd filtra, rybki nie są sobą zainteresowane, tj. samce nie zajmują się samicami, od pewnego czasu jednej z moich samiczek zbielały płetwy brzuszne, trochę ogonowa, zaś druga swoje płetwy trzyma "ściśnięte" przy ciele, i w końcu kilka robi czerwonawe odchody. - to wszystko co zaobserwowałam, pierwszy raz w moim akwarium występuje choroba (w tym roku miałam jeszcze ospę rybią). 12. Zdjęcie chorej rybki. - nie mogę wstawić ze względu na problemy ze swoim telefonem, ale sądzę, że niewiele byłoby widać, ryby na zdjęciach wyglądają całkiem normalnie. 13. Zdjęcie zbiornika. - to samo co powyżej. Bardzo proszę o pomoc. Dużo wcześniej czytałam, szukałam, biegałam w sklepach zoologicznych w poszukiwaniu lekarstwa i informacji o tej chorobie itp., ale nic jakoś nie odpowiada temu co dzieje się z moimi gupikami. Ogólnie jak na razie pomagam im solą i zielenią, ale cóż nie wiem, czy to pomoże, więc jak ktoś z was wiedziałby co to za choroba, czym się objawiła,skutkuje i jak ją leczyć to bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
 3. Stadko młodych gupików w nowym akwarium (pseudo:kotnik)

 4. GupikBlue

  Filtr wciąga rybki! Proszę o pomoc.

  Możesz rozważyć dwie propozycje: 1. Zmień filtr. 2. Otocz spód filtra jakąś siateczką z dziurkami, ale taką, żeby twoje młode molinezje były większe od dziurek w siateczce. - kiedyś stosowałam przy gupikach, sposób całkiem efektowny. Możesz też przez pewien okres czasu stosować sposób nr. 2 i później kupić inny filtr.
 5. GupikBlue

  Sprzedaż narybku - wasze doświadczenia

  1. Zależy jakiej ryby i od sklepu do którego chcesz zanieść rybki, narybku nie przyjmą ... raczej. 2. Różne - zwykle pod uwagę jest brana sama ryba (gatunek), wielkość, kolor, kondycja, itp. Sprzedawcy wolą brać za darmo lub taniej niż u nich w sklepie, też od nich zależy, możesz coś zasugerować. 3. Różnie. 4. Tak.
 6. GupikBlue

  Czyżby nadchodzący poród?

  - no to to, albo jak napisał darekbart, czyli jakaś choroba (może ...)
 7. GupikBlue

  Czyżby nadchodzący poród?

  Temat napisałeś wczoraj - masz już narybek mieczyka ? Jak nie to twoja rybka mogła się zwyczajnie wypróżniać. Jeśli tak to masz już odpowiedź.
 8. GupikBlue

  sól akwarystyczna-do czego służy?

  Sól akwarystyczna to środek pomagający w zwalczaniu różnych chorób rybek akwariowych i nie tylko. Ma działanie antybakteryjne, grzybobójcze, antypasożytnicze, "oczyszcza", poprawia również kondycję ryb i wspomaga w ich rozwoju (np. ja do hodowli gupików stosuję sól, bo pomaga młodym ładnie rosnąć, rozwijać się itp., a ponadto młode uodparniają się). Stosuje się ją między innymi do walki z ospą rybią, pleśniawką itp. Jest bezjodowa (jód szkodzi rybom).
 9. GupikBlue

  Moje 1 akwarium

  Jak ci się gupiki rozmnożą, to pusto nie będziesz miała, tylko zadbaj o jakieś roślinki (np. cabomba, moczarka lub mech) w których młode się poukrywają lub spraw sobie kotnik. I załatw jak najszybciej sprawę z parametrami, bo bez tego ani rusz. Jeśli raz jeszcze doradzisz komuś "kotnik", to polecisz z wielkim hukiem. Na naszym forum nie tolerujemy sztuczności i stresowania ryb./darekbart
 10. GupikBlue

  Moje 1 akwarium

  Po pierwsze - samic więcej, a samców mniej, bo jak zrobiłabyś na odwrót to samice byłyby cały czas "ścigane" i nie miałyby ani chwili spokoju, a samce będą ze sobą walczyć o względy samic. Szacuje się, że na 1 samca przypada minimum 2 lub 3 samice. Po drugie - neonki innesa i gupiki to słabe połączenie, ze względu na różnorodność parametrów i ciepłoty wody, gupik = ciepła, neonek=zimnawa (w każdym bądź razie zimniejsza niż u gupików).
 11. GupikBlue

  Gupiki- bardzo proszę o szybką pomoc

  Z tego względu (braku kropek) możemy wykluczyć ospę rybną, ale skoro przy tym jesteśmy - czy ryby (wszystkie) ocierają się o roślinki, dekorację itp. ? - bo jeśli tak to może być początek ospy. Jak mają problem z równowagą to, to może być choroba pęcherzyka pławnego - poczytaj o tym i porównaj sytuację twoich rybek z objawami opisanymi w necie lub na forum. Jeśli chodzi o obsadę to forumowicze mają racje - troszeczkę tych rybek za dużo, postaraj się zredukować obsadę, ale po wyjaśnieniu sprawy z chorymi samicami, bo jakby były chore i ty oddałbyś komuś np. neonki to one mogłyby zarazić ryby w innych zbiornikach.
 12. GupikBlue

  Gupiki- bardzo proszę o szybką pomoc

  Ok, a czy nie zaobserwowałeś jakiś białych kropek, "poszarpanych" płetw ? Od kiedy masz te samice ? Mają problemy z utrzymaniem równowagi ?
 13. GupikBlue

  Gupiki- bardzo proszę o szybką pomoc

  Dobrze by było gdybyś dokładniej opisał zbiornik (parametry i inne) i dał zdjęcie chorych rybek,. Jak to zrobisz to my będziemy mogli szybciej odpowiedzieć i będziemy widzieć jak ryby wyglądają i co im dolega.
 14. Już 15 młodych gupików :) Mam jeszcze jedną kotną samicę = więcej narybku :)

 15. GupikBlue

  Mieczyk Hellera ciąża?

  A położyłeś wieczko luźno na kotniku ? Podaj wymiary kotnika i daj zdjęcie tej samicy, może jeszcze nie nadszedł czas ...
×