Skocz do zawartości

Bimbrownia CO2 jaki dyfuzor ?


raiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

odkładając kasę na butle CO2 chcę spróbować z bimbrownią ,znalazłem na necie sporo poradników

 

także wykonania reaktora nie powinno sprawić problemu ,ale zastanawiam się jaki dyfouzor do tego ,aby nie zagazować ryb :)

 

Akwarium 30l czy taka kostka lipowa http://allegro.pl/kostka-lipowa-40mm-co2-skimmer-dyfuzor-i4541422672.html bedzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh i tak źle i tak nie dobrze :( ... No niestety dopóki nie ubezpieczę auta i nie zrobię przeglądu to o butli nie ma mowy ,najwcześniej planuje zakup na gwiazdkę .
No chyba ze coś polecicie godnego uwagi za rozsądne pieniądze ... Mam na myśli gotowy zestaw nowy bo to zakup na lata

W butlę celuje w taki zestaw :http://allegro.pl/zestaw-co2-do-akwarium-classic-exclusive-butla-2l-i4539814141.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej bimbrowni też można fajne akwarium zrobić. Ja swoje 30stki miałem właśnie na bimbrowniach. Trzymałem tam ryby z krewetkami. Co do zagazowania to jest ryzyko również na butli. Jeśli wszystko zrobisz z głową i będziesz kontrolował zachowanie ryb i intensywność gazu w akwarium, to będzie wszystko ok. Co do dyfuzora- u mnie się spisał spiek ceramiczny. 

Moim zdaniem kupno takiego zestawu to strata kasy. Najlepiej kupić 6L, możesz taką dostać w punkcie sprzedaży gazów przemysłowych. Do butli osobno dokupić reduktor i o wiele taniej wyjdzie niż 319 zł. No chyba, ze ie masz miejsca na taką dużą butle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej bimbrowni też można fajne akwarium zrobić. Ja swoje 30stki miałem właśnie na bimbrowniach. Trzymałem tam ryby z krewetkami. Co do zagazowania to jest ryzyko również na butli. Jeśli wszystko zrobisz z głową i będziesz kontrolował zachowanie ryb i intensywność gazu w akwarium, to będzie wszystko ok.

I ja mam zamiar trzymać krewetki RC + jakąś rybkę ... co do zagazowania z butli masz kontrolę nad podawaniem gazu ustawisz sobie ten 1 b na 2-3 sek i tak leci w bimbrowni tego nie ma .

W dodatku na noc należało by wyciągać wężyk od bimbrowni ,w butli mając elektrozawór podawanie wyłącza się samo (programator czasowy)

Co do dyfuzora- u mnie

się spisał spiek ceramiczny. 

 

Moim zdaniem kupno takiego zestawu to strata kasy. Najlepiej kupić 6L, możesz taką dostać w punkcie sprzedaży gazów przemysłowych. Do butli osobno dokupić reduktor i o wiele taniej wyjdzie niż 319 zł. No chyba, ze ie masz miejsca na taką dużą butle. :)

Na butle 6 l nie mam miejsca to raz ,dwa ze taka butla kosztuje .... bulta 2l kosztuje ok 150zl z legalizacją .Owszem można kupić na złomie ,ale trzeba zrobić legalizacje koszt 60-80zl bo bez tego nie nabiją butli,a i własne bezpieczeństwo ważne tym bardziej że dzieci w domu .

Jak już sobie tak liczyłem to składając samemu zestaw za samą butlę(2litry) ze złomu muszę dać ok 60-100zl do tego legalizacja 60-80.. to przy dobrym wietrze mamy 120zl do tego reszta dupereli ok 120zl wychodzi 240zl przy dobrym wietrze ..... czyli oszczędzam jakieś 80zl a to nie majątek .

 

Naprawdę nie wiem czy zaryzykować z tą bimbrownią czy zacisnąć zęby i odczekać te 2-3 miesiące do zakupu butli .

Wiadomo chciało by się zobaczyć jak to ładnie roślinki pokrywają akwarium .

 

 

 

Jedno pytanie co do bimbrowni ..... jak z dozowaniem w nocy ? należy wyciągnąć wąż od bimbrowni na noc z akwarium ?

Bo chyba zaryzykuję z bimbrownią chociaż na miesiąc aby sprawdzić ile to daje .

 

P.S. Nantai śliczne masz te zbiorniczki ...a krewetkarium to już całkiem mega :)

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o bimbrownie w nocy ...zależy wyciągnąć dyfuzor z akwa ?

Dlaczego chcesz odłączać CO2 na noc? Nie ma takiej potrzeby. Zakup elektrozaworu do butli to naprawdę zbędny wydatek.

Co do butli to tu masz 6 kg za 170 zł : http://allegro.pl/butla-butle-co2-6kg-dwutlenek-wegla-dwutlenkiem-fv-i4600017795.html ;)

Co do butli to owszem wiem ze elektrozawór załatwia sprawę .

 

Na razie pobawię się bimbrownią :P jutro podjadę do tesco i zakupie w zoologu co trzeba (dyfuzor,wężyk, sylikon) i zmontuję coś po południu :)

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby wyciągać dyfuzora na noc.

nie zagazuję ryb przez noc ? lub Ph nie spadnie za bardzo ?

 

w necie czytam aby jednak wyciągnąć dyfuzor na noc lub odkręcić nakrętki od butelek .

W sumie Co2 potrzebne tylko przy oświetleniu /w dzień w nocy roślinki chyba nie przyswajają go lub robią to minimalnie

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jak miałem jeszcze bimbrownie CO2 w swoim 63l baniaku to używałem dławika, do kontrolowania ciśnienia.

Jeśli chodzi o dyfuzor to korzystałem ze zwykłego kamienia, takiego jak do napowietrzacza. Próbowałem ze strzykawką i kostka lipową, ale zbyt słabe ciśnienie było z butli, by były jakieś efekty.

Ten dławik na noc całkowicie zakręcałem.

 

Obecnie mam butle CO2 i dla mnie to jest idealne rozwiązanie. Wiele ułatwia, nabicie starcza na długo i nie trzeba się o nic martwić.

Cały sprzęt oprócz butli udało mi się załatwić z allegro z licytacji.

Polecam zaglądać tam jak i na olx.pl, może trafi się jakaś okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem dzisiaj bimbrownie klasyczne 1410 ,reaktor pracuje bąble idą ładne do oczyszczalni ,ale z oczyszczali do dyfuzora już nie ...a raczej dyfuzor nic nie puszcza .Układ szczelny bo jak odłączyłem kostkę lipową to z węża leciały bąble ,ale po założeniu kostki nie leci z niej nic problem zapewne w ciśnieniu ,albo zły zacier ? .

CO z tym zrobić ? czy czekać aż samo poleci.

 

Bimbrownia wystartowała o 11:30

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za małe ciśnienie widocznie na kostkę lipową.

To jest zwykła kostka lipowa ze sklepu, czy sam robiłeś?

 

Ja bym polecił tobie załatwić strzykawkę i gałąź drzewa lipowego i z tego zrobić dyfuzor. Mniej więcej tak powinien wyglądać:

1zn2bgl.jpg

 

 

Musi to być mocno na wcisk, żeby powietrze nie przelatywało między ścianką strzykawki, a kawałkiem tej lipy.

Do tego polecam również postarać się, by ta kostka w strzykawce była jak najcieńsza, wtedy mniejsze ciśnienie będzie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla pewności bo różne wpisy czytam w necie .zacier 1410 to :

1 litr wody

 

400gram cukry

 

10 gram drożdży czy 100 gram(cała kostka) ?!

 

Na pozór prawidłowo zrobiona bimbrownia może być nieszczelna,dlatego przez kostkę lipową nie idzie, dodatkowo dławik mógł ją rozszczelnić, i tu szukał bym problemu.

Obecnie mam odłączoną kostkę i nawet z wężyka nie leci :/ ale opaćkane silikonem mam dokładnie wszystkie łączenia .

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 l wody

400 g cukru

10 g drożdźy

 

Najpierw się czeka, aż silikon zaschnie.

 

 

A jak się pisze posty to się używa wielkich liter i znaków interpunkcyjnych. Polecam. /ahr/

 

Przepraszam za pominięcie jednej wielkiej litery oraz jednej kropki. Poprawione. /Flexior/

Edytowane przez Flexior
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kg cukru

400 mln wody

10 g drożdźy

 

najpierw się czeka, aż silikon zaschnie

 

 

A jak się pisze posty to się używa wielkich liter i znaków interpunkcyjnych. Polecam. /ahr/

jesteś pewień co podanych proporcji ?

 

Bo z tego co wyczytałem to 1 litr wody +400 g cukru +10g drożdży i tak zrobiłem zacier .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem Ci to w poprzednim poście.

Prawdopodobnie bimbrownia jest nieszczelna.

Za szybko chcesz wszystko zrobić, nie pozwolisz dobrze wyschnąć silikonowi i na "mokro" zmuszasz go do pracy.

Jeśli jednak dałeś mu czas, to po prostu odwaliłeś lipe, która nie chce robić.

Nie spotkałem się jeszcze z taką przyczyną jak słabe drożdże, u mnie bimber śmigał na drożdżach w proszku, i to do tego przeterminowanych.

Moja rada taka:

Sprawdź szczelność butelek; nabierz wody do wiadra i je tam włóż, będziesz widział czy w miejscu łączenia wężyków z zakrętkami  nie wydostaje się gaz.

Jeśli tak to daj sobie na luz z silikonem, bo się będziesz niepotrzebnie męczył, z ciągłym upychaniem go, tylko idź do sklepu budowlanego i kup Patex, klej mocny i zarazem elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...