Skocz do zawartości

[150L] zieleniak / nowe fotki / akt str 7


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj kolejna porcja fotek po częściowych zmianach. W międzyczasie zachorował mi samiec prętnika, którego odłowiłem do lodówki i uzupełniłem nowym. Dodałem jeszcze jedną świetlówkę na klapie od karmienia - ładnie doświetla mi tło bo kąt jest odpowiedni. Co najważniejsze zautomatyzowałem oświetlenie :D Mam światło podzielone na dwie strefy czasowe. Oświetlenie główne mam ustawione na 11h (od 6:00 do 17:00) - sterownik czasowy i dodatkową świetlówkę (tą z pokrywy) na 8h (od 7:00 - 15:00). W ten sposób już nie ma dni, kiedy światło się nie pali co miało miejsce do niedawna :( teraz w sobotę i niedzielę światło pali się przez 11h na trzech rurach :D Dodałem do obsady kilka molinezji (prezent dla kolegi z pracy od szwagra). Roślinki zaczęły pokazywać świeże przyrosty, rybki się wybarwiają i chyba pojawił mi się glon (podejrzewam, że okrzemek ale pewny nie jestem). Na fotce poniżej będzie on zaznaczony. Wydaje mi się, że to wynik braku światła przez dwa dni w tygodniu. Przymierzam się najpierw do jakiegoś płynnego nawozu, później do bimbrowni. Czas na fotki i komenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzięki za opinie. Co do ilości roślin to dopiero liczę na wzrost, bo ustabilizowałem światło. Teraz nawóz i w przyszłości niedalekiej bimbrownia. Planuję również dosadzić roślin, jednak budżet na przyjemności w pracy i tak jest dość obciążony, ale obiecuję niedługo kolejne zmiany :D

 

Do Rafael

Jeżeli chodzi o prętniki to powiem jedno... najspokojniejsze ryby w moim akwarium :D Samiec był chory i apatyczny, więc go uspałem i uzupełniłem obsadę. Samice wszystko ok, reszta rybek też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Akwarium bardzo ładne . Żwirek sprawia ze wygląda bardzo naturalnie . Wiele zmieniło się na plus od ostatniego razu :) Troszkę niewyraźne zdjęcia ale ogólnie super . Zrób fotę całości ale na maxa dobra ostrość Wtedy będzie robiło znacznie lepsze wrażenia bo tak nie widać prawdziwego piękna tego zbiornika:P ....Pozdrawiam :)

Ps. Super roślinki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie w dobrym kierunku, ale moim zdaniem za dużo pojedynczych roślinek, gdybyś miał gęste kępy po 10-15szt z każdego gatunku od razu baniak wyglądałby inaczej :) no i taki trochę nieład same roślinki 3go planu, drugi plan w ogóle niewidoczny, że o pierwszym nie wspomnę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to i prawda co pisze kirysek. Jednak w pierwszym planie mam żabieniczki, dwie kryptocoryny, teraz dosadziłem echinodorusa, a z zamierzanych drugoplanowych to mam nadwódka tajlandzkie... Proszę o propozycje jak jeszcze mogę poprawić roślinność. Co kupić, ile i gdzie posadzić. Dzięki za krytykę i pochwałę wynikającą z poprawy. Cały czas się uczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbyt duża różnorodność roślin. U siebie też niestety popełniłam ten błąd i powoli dopiero redukuję. Dużo ładniej wygląda, jeśli sadzi się rośliny o podobnych kształtach liści. Zgodzę się z poprzednikami, że brak tu trochę jakiegoś pomysłu, jakiejś aranżacji. Nawet nie chodzi tu o plany, tylko u Ciebie każda roślina wygląda na posadzoną w danym miejscu trochę tak z braku laku. Ja bym troszkę poprzesadzała te chaszcze. Może bardziej na boki, środek bym zostawiła pusty... Musisz pokombinować ;)

 

ps. Masz bardzo ładny korzeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

i stało się... niedawno zauważyłem, ze roślinki zaczynają żółknąć i czegoś im brakuje... sięgając po rady na forum zacząłem stosować nawóz w płynie jak i od dzisiaj w tabletkach dogruntowowych. Mam nadzieję, że tym razem fotki będą nico lepszej jakości, ale za wiele nie idzie wycisnąć z mojego urządzenia z daleka przypominającego aparat :D Do tego wysokie temperatury lata wspomogły atak glonów... kilka fotek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niezłą tą kosiarkę wyhodowałeś, hehe, słuszny śledzik :D

 

Przyjemne, niczego sobie akwarium towarzyskie. Trochę mi się kojarzy z akwariami we wrocławskim ogrodzie zoologicznym ale to pewnie przez to żółtawe oświetlenie. W porównaniu do poprzednich zdjęć niezły postęp aranżacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...