Skocz do zawartości

[150L] zieleniak / nowe fotki / akt str 7


hipcio_stg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W związku z tym, że zalewanie 216 musi poczekać aż do zakupu mieszkania postanowiłem postawić baniak w pracy. Został on wykonany 100% z artykułów dostępnych w zakładzie. Rama z kątownika aluminiowego, szkło klejone 8mm, świetlówki czekają na pokrywę z blachy lustrzanej :mrgreen:, tło styropian + rozpuszczalnik + bejca wodna, szafka pod tą okazję również została wykonana w zakładzie.

 

Sprzęt:

filtr WEWNĘTRZNY AQUASZUT TURBO 750

grzałka AQUASZUT 150W

pompka napowietrzająca z kamieniem rozpylającym

świetlówki 3x18W (2x 2700K + 1x 6500)

 

Roślinki (te co znam):

-limnofilia bezszupyłkowa

-ludwigia płożąca

-nadwódka tajlandzka

-żabieniczka

-kryptokoryna

-trawy nie znam i tej roślinki po lewej też nie

-echinodorus barthii

-bacopa crenata

-hygrophila corymbosa

-moczarka

 

Obsada:

-Gupik - był harem (jest nieco więcej)

-kardynałek chiński 10szt

-harem prętników karłowatych (1+2)

-parka pielęgniczek Ramireza (1+1)

-kosiarka 3szt

-kirysek spiżowy (6szt)

-zbrojnik 1szt

-molinezja 6szt

 

 

Fotki wszystkiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z tym pracowaniem to nie wiem czy lepiej się pracuje... w sumie to nie idzie pracować, bo nie mogę oderwać wzroku :D Niestety co trzeba zrobić to trzeba, a jak już tylko chwila czasy to siadamy przed telewizorem i włączamy Animal Planet :ugeek: Dzięki za opinie - może jakaś krytyka? Coś zmienić czy w obsadzie czy w roślinkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak całosc bardzo estetyczna co jest chyba podstawa zbiornika ( nie śmietnik) Ale ten korzonek leży jakoś tak nie na swoim miejscu ......... Taki drobniutki i nie pasuje mi do całości . Dałbym cos większego w prawy róg i obsadził go od frontu niskimi rołsinami a tył i boki te Kabomby które masz.

Gruby żwir który bardziej mi się kojarzy z dnem lekko kamienistej rzeki ....

Roślin bym nie mieszał zielona z czerwoną tylko dąłbym kępami po rogach . Nawet kiedy były by dwie (ale kępy )obok siebie było by ładniej jak tak przekładne po jednej łodydze . Tło super ........ :)

 

Wiem , wiem czepiam się i krytykuje ale opisuje tylko i wyłącznie swoje odczucie i wrażenia Jeśli Właściciel zbiornika poczuje się obrażany proszę o skasowanie posta .

 

Ps. Akwarium ładne i po rozrośnięciu się roślin na pewno nabierze nowego wymiaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za uwagi :) ja nie z tych co się obrażają. lepiej dostać parę uwag i przemyśleć coś niż brnąć w bezsens. Jeżeli chodzi o rośliny to mam w sumie po 4 łodygi i przykrywałem sprzęty "na czuja" bo to pierwsza aranżacja (w ogóle). Nie jest tak jak mówisz po jednej łodydze, tylko ze względów oszczędnościowych kupiłem po dwie mniejsze i dwie większe. Dziś doszła pokrywa i łupina kokosa. Jutro fotki, bo dziś nie miałem aparatu :/ Co do żwiru to tylko takie coś dało się wypłukać na terenie zakładu, a noszenie ok 30kg żwiru też mi się nie uśmiecha :D też wolałbym czarny 3-5mm bazalt. Korzeń kupiony w ciemno ( myślałem, że będzie większy - magia allegro ) wydaje mi się, że nie jest najgorszy, bo mam w sumie to same malutkie rybki, które chętnie w nim siedzą. W prawym rogu mam filtr co też zajmuje sporo miejsca i ogranicza możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podobny korzeń obsadziłem go sporą ilością mchu i teraz rewelacja troszkę pracy ale efekt superr, oczywiście mchu niema co kupować w sklepie za kilka gałązek zapłacisz około 20 zł na allegro są niezłe oferty czasem, ja kupiłem http://allegro.pl/item653689535_mech_moss_mchy.html dwa razy tyle za 9 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za krytykę :!: myślę, że jest ważniejsza niż sztuczne cukrowanie... Wolę poprawić coś co razi w oczy a ja po prostu tego nie widzę, bo nie wiem, że mogę to zobaczyć :D Roślinek przybędzie na pewniaka. najpierw niech troszkę sie rozrosną (w planach bimbrownia) tylko muszę ustabilizować światło pod bimbrownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście- wszystko na spokojnie tak żeby potem nie wracać do tego co już się zrobiło . Ja czasem się zagalopuje i wiecznie mam coś do poprawienia i to mnie troszkę irytuje. A chyba nie o to chodzi w akwarystyce . Czekam na kolejne aktualizacje i powodzona .

 

Ps. Z roślinami nie przesadzaj nie jest to wielkie akwa i szkoda by było stracić przestrzeń która i tak jest stosunkowo niewielka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak w przedniej części sadziłem rośliny niskopienne. Tył obsadzałem wysokimi, ale jak się troszkę rozrosną to będzie tak "przytulniej". A z przodu zawsze będzie miejsce i swoboda :D PS. nie mogę robić wszystkiego co mi się podoba, bo właścicieli jest czterech, jednak zdają się mocno na moją "wiedzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też walczę z "dokarmianiem"... jak tylko uciekamy ( faceci ) z magazynu to od razu planistka dożywia "biednego glonojadka"... ale ostatecznie robi to z wyczuciem i nie przesadza, jednak karmię tylko dwa razy dziennie ( w sobotę i niedzielę nie mają nic z sypanych pokarmów ). Z tego co wiem to nawet dobrze wpływa na ich zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pierwsza podmiana (25l) i odmulanie. Co za tym idzie - pierwszy raz zmoczona podłoga + jedna roślina pływająca, ale posadzona ponownie :) Wszystkie rybki do tej pory nie przejawiają jakiś nieprawidłowości, przyzwyczajają się do naszej obecności jak i miejsca karmienia - zawsze wkładam palucha i czekam aż mnie poskubią rybki. Wtedy im dopiero daję jedzonko. Gdybym znalazł chętnego na zamianę kardynałków na neony to ja bardzo chętnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj do pracy przyszedł współpracownik i przyniósł w słoiku chyba z 8 molinezji (większość dorosłych) i jednego samca mieczyka (ok 10cm). Początkowo wpuściłem wszystko do akwa, bo nie miałem nawet jak ich wyłowić każdego z osobna. Ryby były od jego szwagra, więc kwarantannę sobie odpuściłem. Po stwierdzeniu, że mam zupkę bardzo szybko wyłowiłem 4 stare molinezje i tego niechcianego miecza (po co mi jeden miecz :shock: ?). Oddałem innemu koledze w pracy, który ma dość zapuszczone akwarium (wszędzie glony i ślimaki, brak tła, filtr wygląda jak by na gąbce był kamień :o ). Dodam, że ma chyba z 1000 gupików... Większość to plankton, który nawet nie jest wybarwiony. Stwierdziłem, że molinezje i ten miecz będą naturalnym kontrolerem populacji :D Niebawem dodam jakieś nowe fotki z nabytków.

 

PS. Co do propozycji Ani do stawiania bimbrowni... Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw nie jestem pewien czy to dobry pomysł... światło mimo, że odpowiedniej mocy to przez dwa dni w tygodniu nie jest włączone, bo nie może. Postaram się w przyszłości po cichu doświetlać programatorem, ale muszę uważać na strażników :!: Teraz szykuje się dłuższy weekend i światła nie będzie przez 4 dni... obawiam się nawet o roślinki czy nie podupadną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tego się obawiam. Jak na razie nie zauważyłem, żeby działo się coś niepokojącego. Nawet dostrzegłem nowe przyrosty (świeżozielone) :D tylko bimbrownia mogła by poddusić rybki pod nieobecność oświetlania, a nie wiem jak by odczuły rośliny taką huśtawkę dostawy i CO2 jak i światła. Myślę, że takie wahania mogły by zakłócić wzrost roślin, ale nie mam na tyle doświadczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...