Jump to content

konrad_7g

Użytkownik
 • Content count

  128
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About konrad_7g

 • Rank
  Gaduła

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  Ostrów Wielkopolski
 1. konrad_7g

  [240 litrów] Co dodać do p. papuzich

  Ale to wtedy muszę oddac papuzie czy coś?
 2. konrad_7g

  [240 litrów] Co dodać do p. papuzich

  Nie chodzi mi o to. że nie wiem jak się ich pozbyc. Chodzi mi o rozstanie tak psychicznie , więc nie chciałbym oddać ani jednej.
 3. konrad_7g

  [240 litrów] Co dodać do p. papuzich

  Zamienić, zamienić, tylko jak tu się z nimi rozstać? Ale jest tak STRASZNIE za dużo czy ewentualnie może być tyle papużek? Bo jeśli może być to tylko zrezygnuję z nowym i spokojnie.
 4. konrad_7g

  Pokarm glonów

  Spytałem się, ponieważ na opakowaniach do pokarmu rybkowego pisze "nie wolno dawać przeżuwaczom, maja jakąś tam tkankę rybią, czy coś i to im szkodzi." Skoro to nawet nie jest związane z rybkami, to "lux". Dzięki za odpowiedzi .
 5. konrad_7g

  Pokarm glonów

  Chciałem dawać glonkom pokarm, ale jakas zawsze wyczuła i fruuu, ni ma , więc raczej zainteresowane będą... 240 litrów . Ponawiam pytanie o przeżuwacze .
 6. Witam! W dwieście czterdziestce z siedmioma papuzimi zrobiło się cicho, tylko poza tym się czasem tłuką . Więc chciałbym dokupić coś fajnego, najlepiej nie koloru czerwonego, pomarańczowego i żółtego, ponieważ papuzie mam w takich kolorach i coś najlepiej, żeby było odmienne. Więc co mogę kupić, jeśli mam: - około 6-8 anubiasów i sztuczny kamień, do którego mogą sobie rybki wpłynąć. - parametry pH - 7,5-8.0 gH - 16*n kH - 4-5* (nie wiem jakich jednostek ) no2 - 0,0-0,3 mg/l no3 zaś zapomniałem napisać na kartce, ale góra 50, ale już zmieniałem wodę, więc już jest mniej, potem zmierzę (lenistwo )... Chyba więcej nie muszę pisać(?)... Również chciałbym, aby ta rybki nie były dużo wymagające, podobnie do papuzich . Z góry dzięki .
 7. konrad_7g

  Pokarm glonów

  Kiedyś miałem 2 glonki (zbrojniki), ale zdechły, ponieważ bały się moich pielęgnic papuzich i dlatego siedziały ciągle za rurką do filtra i prawie w ogóle nie jadły i to jest powodem ich śmierci... Zostały mi po nich pokarmy. Czy mogę je dawać pielęgnicom papuzim? I dodatkowo - czy pielęgnice papuzie to ?przeżuwacze? - to raczej głupie pytanie, ale wolę się upewnić, bo o takiej dziedzinie nie wiem NIC.
 8. Inni mi powiedzieli z inną chorobą, że jest ok, ale... (wszystkie parametry około) pH 7.7 gh 19-26 kh 6-10 no2 0 no3 też około 0... 8 anubiasów, filtr aquael250, grzałka 150W tetry... teraz zauważyłem, że ta co miała koło pletw grzbietowych to plamki, ale te co mają inne to taki dziwny brudek... ps. zdjątka nie wychodzą zbytnio... słabo widać
 9. Witam. Ostatnio dołożyłem jedną papuzią, która miała koło płetwy grzbietowej plamki. A teraz coraz więcej pielęgnic papuzich je ma... Jak jakaś fotka mi się uda, to postaram się dodać. Jeżeli chcielibyście powiedzieć coś smutnego o pielęgnicach papuzich, to lepiej nic nie mówcie... Bardzo mnie to zasmuca ;(... Nie wzystkie ryby to mają, ale 2-3...
 10. konrad_7g

  [200l] Piranie (Przyszłość 450)

  może nie budowle z kamieni, bo się może zawalić, ale kup wyższy kamień, żeby na górnych częściach akwa nie było samej wody...
 11. konrad_7g

  Wasze zdanie o pielęgnicy papuziej...

  Co do michała i atreya: wiedziałem, że nie żyją w naturze, ale o ich najgorszych "wadach" (pyszczek, sztuczne barwienie, garb...) dowiedziałem się po kupieniu... ale i tak kupując je mam i frajdę i daję im domek... Więc ja tego nie robie tylko z litości... (tak, żebyście nie myśleli...)
 12. konrad_7g

  Wytrzyma pod 200L? hmmm...

  viewtopic.php?f=11&t=3981&st=0&sk=t&sd=a&start=10 jakbyś chciał zobaczyć jak u mnie jest... Tak w ogóle to jeszcze pomiędzy szufladami są po dwie poziome kolumny do stabilizowania...
 13. konrad_7g

  Wytrzyma pod 200L? hmmm...

  nie sugeruj się mną, często się mylę, ale taka mi niezbyt, głównie chodzi o półki, może jakbyś dał takie filary jakby, to może by uszło... moje 240l musiało mieć solidnie przygotowaną szafkę... poziome filary pomiędzy szufladami... a tak w ogole czy to nie bedzie troche oszpecać akwarium? mi by się takie nie spodobało (bez obrazy) (potwierdzam - nie sugeruj się mną - poczekaj na innych)
 14. Mam w końcu pielęgnice papuzie, ale już w końcu nie wiem co o nich myśleć... Jedni myślą, że to potwory, a inni przeciwnie. Zżyłem się z moimi, nie chcę się z nimi rozstawać, ale ja już nie wiem co robić, wie ktoś jakie są konsekwencje trzymania ich? Mam nadzieję, że to nie spam. Na waszych wypowiedziach mi zależy, bez wzgl. czy są pozytywne, czy negatywne...
 15. Woda w akwarium musi być odstana 2 tygodnie. Reszta rybek musi poczekać, ale gupiki to ryby "twarde" i raczej przeżyją. Jakie parametry wody? Rybki po kolei: od najspokojniejszych do najagresywniejszych. Ale która najpierw nie wiem.
×