Skocz do zawartości

Akwarium początkującego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koszty wysyłki wyniosą cię około 30zł. Ja swoje 30l kupiłem na allegro za 90zł (+30zł przesyłka) za zestaw z chińskim osprzętem. Filtr wytrzymał ok. 6 miesięcy. Po tym czasie musiałem wydać 80zł na filtr aquael fzn1 i od tamtej pory wszystko elegancko chodzi. Sam musisz zdecydować czy wogóle bawić się w tak małe akwarium czy już za około 300zł kupić akwarium 112l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest, krótko mówiąc z końca pleców wzięta.

Oświetlenie to pewnie zwykła żarówka 25W, nawiasem mówiąc nie nadająca się do niczego za bardzo (dodatkowe 13 zł na świetlówkę kompaktową Philips Genie 6500K). A taki zestaw na popularnym serwisie aukcyjnym znajdziesz za połowę tej ceny. Nawet kupując te elementy (akwarium, pokrywa) kupisz taniej.

Filtr powinien dać radę, oczywiście jeśli nie postąpisz zgodnie z radą ze sklepu akwarystycznego: 1 rybka na 2l wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym litrażu to przesyłka zeżre koszty akwarium. Nie ma w Lublinie (dobra, sprawdziłem, nikt z Lublina nie sprzedaje na alle)... nie było pytania.

W takim wypadku chyba jednak zostaje Ci ten zestaw. Plus wymiana oświetlenia, plus filtr, plus grzałka... :(

Aha, profil to zło...

Zapytaj może w pobliskim zoologu za ile by Ci sprowadzili taki zestaw, albo może ktoś znajomy będzie jechał na weekend z Wawy, nawet tutaj za 102zł dostaniesz szkło z pokrywą aquaela (11W, proste jednak), albo coś takiego: http://www.clarias.pl/aqua4kids-zestaw-akwariowy-25l-40x25x25-aquaszut-p-3259.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego profil to zło?

100 zł za akwa + 40 zł na filtr aquael fan mini + 10 zł żwirek = 150zł

Wydaję mi się że to jednak nie jest dużo, co nie? Jakbym kupił na allegro z badziewnym osprzętem który za miesiąc i tak bym musiał wymienić wyjdzie jeszcze więcej zapewne...

Co poradzisz? ;)

 

Chyba że żwirek uda mi się dostać w gratisie  :cool:  to wtedy już 140zł, nie duża różnica ale zawsze coś.W razie czegoś to jaki kolor żwiru do takiego akwa żeby optycznie powiększyć całość?

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czego profil to zło?

Oczy będą Ciebie boleć od patrzenia i ryby zapewne też...

 

 

 

Chyba że żwirek uda mi się dostać w gratisie :cool:

Większość kupuje ryby z ameryki południowej, być może Ty też, to będziesz musiał włożyć piasek, który nie zmienia parametrów wody, do dostania w sklepach budowlanych za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, ono opada, tak kiczowato wykonane że szok, byłem oglądać...

Teraz jest nowa propozycja. Czy cena i akwarium jest ok? Chyba że komuś się chce poszukać coś na allegro do max 40 litrów z profilem?

Oceńcie 

http://allegro.pl/akwarium-40-profil-czarne-full-zestaw-pro-1-i3975602687.html  


Tak więc proszę o jakieś linki z akwa, do 40L z profil szybą.

Pozdrawiam!!! 

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat wstecz miałem 160L z przednią szybką profilowaną i już nigdy nie będę miał i nie chcę. Akwarium proste mi się podoba, bardziej przejrzyste bez zniekształceń. Ale o gustach się nie dyskutuje :)

 

 

 

Zestaw który podałeś jest atrakcyjny cenowo. Nic lepszego nie udało mi się znaleźć w tej kategorii na aledrogo.

 

- Filtr w tym zestawie jest OK. Sam go posiadam od początku roku i na razie pracuje dobrze. Jest cichy i ma dobrą wydajność. Wkład to tylko gąbka. Ja do swojego włożyłem dodatkowo ceramikę.

- Co do grzałki się nie wypowiem bo takiej akurat nie posiadam i nie używałem. W informacji nie podano jednak mocy grzałki. Na moje oko będzie to pewnie 50 Wat.

- Piętą achillesową tego zestawu jest niewątpliwie słabe oświetlenie. Zwykła świetlówka 11W pewnie nawet nie jest akwarystyczna. Jedynie co będziesz mógł zrobić to wymienić na taką o większej mocy na tym samym gwincie.

 

Co do tego sprzedawcy z Wrocławia to mam dobrą opinie i polecam ponieważ jakiś czas temu robiłem u niego zakupy. Realizacja była expresowa.

 

Jeżeli chodzi o podłoże to do takiej pojemności baniaka będziesz potrzebował 5-8 kg w zależności jaką będziesz chciał uzyskać wysokość warstwy podłoża. Kolor, rodzaj i frakcję wybierz sam jaka Ci odpowiada lub podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil to strata powierzchni dna i zniekształcenie obrazu.
Obecnie mam jeden profil, oczywiście przodem do tyłu.

Szukaj baniaka prostego- są na ogół tańsze, a naprawdę bardziej funkcjonalne :).

Jesteś z Lublina?

http://tablica.pl/oferta/akwaria-akwaria-na-wymiar-akwaria-optiwhite-CID619-ID4ejf3.html#a35cd74de2

Tutaj fajna okazja -http://tablica.pl/oferta/akwarium-100x40x40-plus-mata-i-tlo-transport-gratis-CID103-ID55OBP.html#a35cd74de2

Na tablica/ gumtree pełno podobnych ogłoszeń. Szukaj i znajdziesz coś co Ci będzie odpowiadać. Używka to nic złego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapewne wezmę to http://allegro.pl/akwarium-40-proste-czarne-full-zestaw-pro-1-i4003009731.html

Ale mam jeszcze pytania, czy to na pewno będzie dobry wybór? Nie przepłacam? 

Tak wiem iż większe akwarium mniej problemów ale ja nie mam warunków na duże akwarium. Będzie ono stało w meblościance i 112L to już jest ciężar dużo większy więc odpada. A co do tego robienia akwarium na zamówienie, opłaca się to? Z tego co mi wiadomo to pokrywa przewyższa cenę samego szkła więc to się zamknie gdzieś w 80 zł + akcesorium to wyjdzie prawie to samo...

 

UP

A jeszcze jedno, mógłby ktoś z Was podesłać mi jakieś fotki/temat z takim akwarium jeżeli jest, a jak nie to chociaż o podobnych wymiarach i i podobnej pojemności. Chciałbym zobaczyć jak wygląda ta prosta szyba. Z góry dzięki!

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie OK. Wyposażenie i akcesoria takie same jak opisałem w poście nr 13. Lecz to dopiero początek wydatków. Przy zakupie warto wziąć pod rozwagę zakup odpowiedniego podłoża i innych akcesorii ułatwiających prace pielęgnacyjne przy akwarium. Warto też na starcie zaopatrzyć się w standardowe testy PH/GH/KH kropelkowe bądź paskowe do badania parametrów wody. Tym bardziej że wszystko i tak będzie w jednej paczce. Po co później przepłacać i zamawiać u innych sprzedawców płacąc za dodatkowe wysyłki :)

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże, będzie to zwykły żwirek, to na 100%

A co masz na myśli tutaj "akcesorium ułatwiających prace pielęgnacyjne przy akwarium"?

Ooo bym zapomniał, wie ktoś z Was czy nie będzie problemu z dokupieniem takiej żarówki? 

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria do akwa mam na myśli to:

 

1. http://allegro.pl/szczypce-do-roslin-manipulator-40cm-i3940436144.html

2. http://allegro.pl/czyscik-magnetyczny-do-5mm-super-mocny-re-i4000058167.html

 

Testy:

 

http://allegro.pl/jbl-test-6in1-50szt-x6-testow-ph-gh-kh-no2-no3-cl2-i4012077040.html Żeby mieć ogólne pojęcie na początku o parametrach wody. To Ci się na pewno przyda.

 

Z żarówką nie będzie problemu. W OBI i Castoramie i sklepach elektrycznych jest tego full. Tylko musisz pamiętać o rozmiarze żarówki i odpowiednim gwincie żebyś za dużej nie kupił bo się wtedy nie zmieści do oprawki pod pokrywą.

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...