Skocz do zawartości

Akwarium początkującego.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

Muszę się zdecydować do jutra, jakie akwarium kupuje. Mam nadzieje że Wy mi w tym pomożecie :)

Mój wybór idzie w ta stronę : http://allegro.pl/show_item.php?item=4032699220

Czy to jest dobry wybór? Myślę że cena nie jest jakaś wygórowana, szukałem używki, poluje już jakiś miesiąc i nie mogę znaleźć czegoś w miarę podobnego do tego, a jeżeli już znajdę to cena jest z kosmosu... Proszę o pomoc...

 

Nie zakadaj kilku tematów z jednym zapytaniem, robisz śmietnik. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu lepiej nie kupuj kup wszystko oddzielnie np. zamiast pokrywy do akwarium kup to http://allegro.pl/oswietlenie-lampka-decolight-11w-sunny-aquael-i3960977528.html  Ten zestaw to chińczyk tylko akwarium jest ok. Jak być to kupił wszystko by działało  1-2 miesiące :razz:   

Edytowane przez KILEROW2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega się ciągle waha z wyborem :)

 

Chyba był już podobny temat.

A opisywaliśmy już to szkiełko - http://allegro.pl/akwarium-40-profil-czarne-full-zestaw-pro-1-i3975602687.html

W tym temacie - http://forum.superakwarium.pl/topic/43041-cena-akwa-25l/

 

 

 

 

Dobrze, że idziesz w akwa proste. Wyposażenie podobne do tamtego akwa z podanego powyżej tematu. Na tablicy patrzałeś? żeby skompletować coś taniej jakiś zestawik. Za zestaw, który podałeś w pierwszym poście cena jest atrakcyjna. Diversa za niecałe 170zł z wysyłką, trudno będzie znaleźć coś nowego w niższej cenie. Pozatym Diversa to już jakaś znana marka. Lepsze to niż jakiś "No Name". No chyba, że z tablicy uda się używane skompletować :)

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę i czytam, że potrzebujesz żeby ktoś Ciebie dodatkowo przekonał, że to będzie trafny zakup. To będzie dobry zakup 37 litrów w tej cenie, ale zdajesz sobie sprawę że na tym wydatki się nie skończą. Ja bym kupił te szkiełko jak bym miał kupić lecz w moim przypadku było by to już trzecie akwa w domu :mrgreen:

 

O opłacalności tego zestawu świadczy sprzedaż i dobry sprzedawca przetestowany przeze mnie miesiąc temu.

 

Co planujesz jeszcze dokupić do zestawu na początek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co planuje dokupić, hmm na pewno żwirek, testy i jak na razie tyle. Za miesiąc lub dwa wymienię filtr jak ten nie będzie dawał rady. Poczekam aż akwa dojrzeje :D no nie wiem :D. Wiesz pytam tak ponieważ inni odradzają mi ten zestaw ( użytkownicy forum) a to że za drogi, a to że chiński... Wiadomo za te pieniądze nie kupimy super zestawu na super osprzęcie. Używek nie ma, codziennie szukam tablica/allegro i nic w normalnej cenie i to co mi by odpowiadało. :)

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pytam tak ponieważ inni odradzają mi ten zestaw ( użytkownicy forum) a to że za drogi, a to że chiński...

 

Samo akwa jest OK, w pokrywie jak zwykle za słabe oświetlenie. Ale to normalka we wszystkich standardowych pokrywach i nie ma się tutaj czym przejmować. Z czasem mógł byś ulepszyć oświetlenie lub listwę LED dokupić. Innym użytkownikom forum zapewne nie podoba się chińskie urządzenia typu grzałki i filtry i co tam jeszcze nie wymyślili :)

 

Ja mam inne pozytywne podejście do chińskich urządzeń akwarystycznych. Mam dwa filtry chińskie (jeden w głównym i jeden w kotniku z maluchami)i dają radę oraz grzałkę chińską 100W . Grzałka o dziwo pracuje dobrze i termostat trzyma ustawioną temperaturę. Jest OK.

 

Oczywiście wszystko zależy od tego kto ile może przeznaczyć pieniążków na swoje akwarystyczne hobby. I tak polecam sprzęty markowe lub też te tańsze CHIŃSKIE dla mających mniejszy portfel. Nie które chińskie produkty warto wziąć pod uwagę i przyjrzeć się bliżej bo nie wszystko jest szajsem. Wiadomo że nie ma co porównywać z wiodącymi producentami typu Eheim, Tetra, Sera czy JBL.

Zamieszczam fotki by udowodnić, że na prawdę obecnie korzystam z chińczyków i nie piszę czegoś wymyślonego z powietrza. :)

 

Aha proszę innych forumowiczów by nie odbierali tego posta w kategoriach że próbuje reklamować tutaj na forum chińskie produkty. Wcale nie chodziło mi o to a jedynie by wziąć pod rozwagę że warto poświęcić im trochę uwagi. Dziękuję.

 

Filtr 01

Filtr 02

Grzałka 01

Opakowania 01

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie są złe ale łatwo się psują mój z zestawu trzymał 6 miesiący. A pokrywa po 2 miesiącach miała zwarcie ale działała. Teraz mam porządny sprzęt wydałem na to trochę kieszonkowego ale fan 1-plus trzyma się już 4 lata i nowe oświetlenie oz świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem kiedyś w jednym z niewielkich akwariów taki filtr ktory pokazał pkmaverick na drugim zdjęciu. Filtr ten bez problemu służył mi przez dłuższy czas. Akwarium w którym pracował ten filtr dziś stoi puste, natomiast filtr jest nadal sprawny i pewnie kiedyś jeszcze go wykorzystam w jakimś zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...