Skocz do zawartości

Szafka/Regał na cztery akwaria


Pysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Musze zrobić jakąś szafkę na akwaria, dysponuje płytami wiórowymi 1,8 i 1,6cm. 

I zrobiłem sobie taki szybki szkic w pincie na temat jak chciałbym, żeby to wyglądało.

I teraz pytanie czy ma szanse to wytrzymać?

Macie pomysły jak można by to było dodatkowo wzmocnić?

 

EDIT: Tylna ściana z płyty 1,8 CM a nie mm jak to jest na obrazku :)

post-16749-0-49990900-1386330187_thumb.jpg

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dość solidnie, wystarczy porównać z dedykowanymi stolikami pod akwarium, które są w zestawach, wyglądają licho, bez tylnej ścianki a mimo to dają radę pod często dużo większymi niż te, które będą stały u Ciebie, tak że według mnie śmiało możesz zacząć "to" skręcać :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty pocięte i skręcone (prawie)

Jak to zwykle bywa, złośliwość rzeczy martwych, zostały mi do pocięcia "plecy" tej szafki i pech ciciał ze za przeproszeniem szlak trafił wyrzynarkę. Więc skręciłem tylko to co miałem bez pleców. Jutro musze kupić cześci które się popsuły a potem dotnę brakujące płyty i wtedy niewielka fotorelacja jak robiłem i co mi z tego wyszło :) i powiem szczerze że szafka już jest dość stabilna nawet bez "pleców" :)

 

Ps Pley piekne BW, tylko pozazdrościć, też w przyszłości na tej szafce co własnie robię chcę żeby na górnych półkach stały takie dwa mini BW właśnie 

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Rysunek rysunkiem ale wyszło dość solidnie, (w wielu miejscach skręcane sporymi wkrętami) a jak dodam "plecy" to myślę że z pewnością wytrzyma ten ciężar. I w sumie na tym rysunku chyba jednak przesadzilem o jakieś 5kg na każdym akwarium.

 

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje mi ta lewa strona, półka pod akwariami wyżej. Oceniając na oko będzie jakieś 90-100cm bez punktu podparcia, a to sporo.

Więc jak pisałem wcześniej ;) , ale małe poprawki i są szanse, że coś może z tego być, o ile wysokość dolnych akwariów na to pozwoli.

 

A z czystej ciekawości:

Dałeś coś od podłogi poza widocznym cokołem ?

 

Edit.

Teraz dopatrzyłem się wymiarów-mikrusków, ponad 75cm to nadal sporo.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Sławku, cały spód od samej podłogi jest dobrze wzmocniony wzmocniony.

 

A co do szafki, to zamiast płyt 3.6cm skręciłem i skleiłem ze sobą dwie płyty 1.8cm tak ze półka utrzymująca górne akwaria ma teraz dobre podparcie po bokach jak i po środku. (Zdjęcie na samym dole)

 

Niestety Wciąż brakuje mi cześci pleców bo na chwilę obecną nie mam czym dociąć ostatniej płyty, ale mam nadzieje ze już jutro się uda.

 

aTo8dJj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i zdjęcie całej konstrukcji. Trzyma się solidnie, jeszcze tylko brakuje tej małej półeczki po środku i na dole od podłogi tej listwy frontowej.

 

PS Co wczoraj późnym wieczorem działo się z forum, bo dodałem post, był on tu widoczny a kilka minut później forum zostało zamknięte i było że "Brak strony o podanym adresie..." a rano wszystko wróciło do normy tylko że usunęło te nowe posty wszystkie?

 

sIkN7cD.jpg

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i taka mini fotorelacja :)

Może szafka za najpiękniejsza

nie wyszła, ale liczy się, że została zrobiona samodzielnie tak jak akwaria które będą na niej stały.

Myślę że jak dojdą akwaria i oświetlenie to i tak szafka nabierze swego uroku.

 

Jakieś spostrzeżenia/sugestie/pytania? :)

 

RxLdDVv.jpg

mXLfPln.jpg

"Plany" Rysowane na szybko, choć i tak z nich niektóre wymairy i grubości zostały zmienione :)

 

18nrlbJ.jpg

KUSt41z.jpg

U8VajTc.jpg

zVjtcT8.jpg

fjeE5t2.jpg

J67r0Bb.jpg

2SR4t5C.jpg

X05GGme.jpg

g9Whgpn.jpg

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze zastanawiałem się nad jakąś okleiną pasującą do moich mebli (ciemny brąz) dlatego szafka jeszcze stoi pusta :)

Wystarczyło by okleić boki i front i dużo by to zmieniło w jej wyglądzie. :)

I brakuje mi jeszcze jednej świetlówki na jedną półkę ale może skądś sobie załatwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleina jest chyba nie na mój budżet :D

Z tego co wyliczyłem oklejenie na jeden kolor kosztowało by 50-60zł

A żeby to okleić takimi fajnymi okleinami jak są oklejane meble to 100-130zł.

 

A co gdyby to pomalować przyjemnym ciemno brązowym sprayem, cienką warstwą bez zacieków? :)

http://autolakier.pl/allegro/spray/braz.jpg

(TEN PO LEWEJ) :)

 

PS malował ktoś oklejone płyty wiórowe sprayem?

Edytowane przez Pysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba tylko u mnie takie drogie okleiny w sklepach...

Bo nie sprzedają na metry tylko w takich płatach ok 2m x 0.6m i za to liczą 70zł

Ale chyba muszę się przejechać do jakiegoś większego sklepu właśnie jak Castorama i tam tak jak mówisz poszukać czegoś sprzedawanego na metry, żeby to okleić jakimś tańszym kosztem, bo faktycznie wyjdzie dużo ładniej niż ten spray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy odradza mi spray i chyba i ja z niego zrezygnuje :)

Postaram się kupić okleinę, a jeśli nie to szafka zostanie w takim kolorze jak jest.

Myślę że nawet bez okleiny gdy wstawi się akwaria i włączy w nich światło efekt będzie świetny ;-)

 

A co do akwariów to na górze będzie małe krewetkarium, a obok zieleniak z ławica gupikow a na dole dwa BW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Play miałeś rację ;-) Znalazłem okleinę za 10zł/mb akurat w kolorach mojej meblościanki w pokoju :)

Kupiłem metr na próbę żeby sprawdzić jak będzie mi to wychodziło i jest całkiem nieźle, jutro dokupię brakujące +/- 2m  i biorę się za oklejenie całości.

 

IN9cEak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pley, gdyby nie Ty, chyba nie odważył bym sie robić samodzielnie szafki, ale tak pomyślałem, że jesli Tobie sie udało i wyszła super to i może ja coś zmontuje :)

Nie obrazisz się jeszcze jak jeden zbiorniczek BW zrobię troszkę wzorując się o twoje 86l? :D

 

ahr, przecież nic tam takiego nie ma: sylikon, rozpuszczalnik, ręcznik papierowy, stary żyrandol z którego wykręciłem sobie oprawkę, stary bałwan z którego wyjąłem sobie kabel do tejże to oprawki, do tego kawałek szkła i papier ścierny. Czyli taki mój mały warsztacik w pokoju brata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...