Jump to content

Pysio

Użytkownik
 • Content count

  209
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Pysio

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday January 12

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Sandomierz
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, obróbka graficzna zdjęć/filmików, trochę fotografia, ASG
 1. Widzę, że wdała się w tym temacie bardzo spora trochę zbędna dyskusja, której przeczytanie pochłonęło mi sporo czasu...lecz mało co z niej "wyniosłem" bo nie wszystkie posty wprowadzały informacje zgodnie z tematem, ale mniejsza z tym. Jak widać każdy akwarysta na swoje zdanie i prowadzi swoje zbiorniki na swój sposób. A co do mojego zbiornika, (bo o nim jest założony ten temat) to na początku zajmę się Twardością, jeśli spadnie do porządanego poziomu zajmę się obniżeniem ph...następnie będę chciał podnieść ilość żelaza w wodzie jak i dodawać inne pierwiastki wymieniane w tym temacie. Jest to dobre rozwiązanie? Wykonywanie tych czynności w takiej kolejności? Mam nadzieję że równowaga biologiczna baniaka się w końcu ustabilizuje... Wysłane za pomocą Tapatalka.
 2. Podłoże to piach i raz na jakiś czas dodaje kilka kulek glinianych (co jakiś miesiąc) jeśli chodzi o podmiany to raz w tygodniu zmieniam 30-35%wody a jeśli nie mogę, co czasem się zdarza to raz na dwa tygodnie 40% ale to rzadkość. Filtr ma przepływ Max 1500l/h, czyszczony co dwa tygodnie w wodzie z podmian A jeśli chodzi o mikro/makro to stosuję takie coś: http://allegro.pl/nawoz-mikro-makro-blisko100g-kulki-i-3-kapsulki-i4483170824.html Więc na początek obniżyć GH, KH, Ph...zwiększyć poziom Fe (o ile?) dodać jakiś magnez, potas? Wysłane za pomocą Tapatalka.
 3. Witam, Znów problemy w baniaku :/ Rośliny zaczęły „się dziurawić” i chyba gnić. Większość z nich przyciąłem (nie myślałem bo mogłem zrobić im wcześniej zdjęcia) i jak na razie jakoś ten baniak wygląda…. ale już widać, że rośliny sobie nie radzą. Wszystko widać na załączonych poniżej zdjęciach. Zamieszczam również wszelkie informacje o baniaku jakimi tylko mogę się podzielić. Baniak: 240l Oświetlenie: 2x40w 1x18w (~6500K) ~0,4W/L świecone 8-10 godzin dziennie. Rośliny: -Nurzaniec śrubowy -Nurzaniec olbrzymi -Rózne żabienice -Kryptokoryna Anubias Parametry: Ph- 8 (włożyłem liście dębu w woreczku to może spadnie do 7.5) NO3- 20 PO4- 1 GH- 20 st. Niem. KH- 17 st. Niem. Fe- 0 (Jeśli któryś z parametrów jest nieodpowiedni, bądź w złym stosunku do innego to proszę pisać I od razu proszę o rozwiązanie jak zmienić jego wartość. ) Nawożenie: Mikro+Makro (kupione na allegro w stanie sypkim) (nie podaje od 3 dni ponieważ mi się skończyły i czekam na przesyke) Co2 z dwóch bimbrowni 1.5l Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże zaprowadzić równowagę w tym akwarium i rośliny złapią w końcu ładny kolor i zaczną rosnąc jak szalone ^^
 4. Pysio

  Zielenice-jak walczyć?

  Tak wiem, że mam słabe oświetlenie bo obecnie jedynie 0.32w/l lecz mam taki pomysł aby w rogu akwarium tam gdzie chce posadzić marsylke i Heńki dodać halogen diodowy, np taki http://centrumkolorow.pl/environment/cache/images/300_300_productGfx_99883ecc3e2c881b53fc463253f80458.jpg jest on 8W. I teraz pytanie co o takim rozwiązaniu myślicie, pomoże? Bo raczej nie zaszkodzi
 5. Pysio

  Zielenice-jak walczyć?

  W końcu przyszły mi testy. Po4: 1,5mg/l chyba za dużo? Sposobem aby zmniejszyć ich ilość są częstsze i większe podmiany? I co dalej robić z roślinami. Podawać nadal jedynie ten potas i fosfor czy zacząć dawkować coś innego?
 6. Pysio

  Zielenice-jak walczyć?

  Witam, Minął już ponad tydzień odkąd podaję fosfor i potas. W roślinach zaszły niewielkie zmiany. Nurzańce nabrały zielonego koloru, a były brązowe. Zaczynają też puszczać młode rozłogi. Natomiast niepokoi mnie żabienica, niby zaczęła puszczać nowe liście ale jej wzrost stał się strasznie powolny i nowe liście tą "pozwijane, pokarbowane" co widać na zdjęciach. Glony niestety nadal zalegają na Heńku, marsylce, mchach i anubiasie. Co mogę jeszcze zrobić aby pozbyć się ich, bo heniek strasznie je odczuwa. Testy: pH: 7.5 GH: 19°dH KH: 15°dH CO2: 14,2mg/l Test PO4 zrobię jutro i również podam. Proszę o wszelkie sugestie co zmienić i co zrobić aby stan roślin się poprawił.
 7. Pysio

  Dobór rybek do mojego akwa....pomocy!

  To zależy jakie masz jeszcze parametry wody. Podałem Ci tylko przykład w miarę zgodnej obsady, Do tego co Ci podałem pasują dodatkowo równiez Danio, ale ja zostaje przy swoim i moim zadniej jakoś baniaczek ładnie się prezentuje przy niewielkim litrażu jak jest w nim mało gatunków i nie przesadza się z ilością ryb. Chcesz to popytaj innych, bo ja i tak zostanę przy swoim
 8. Pysio

  Dobór rybek do mojego akwa....pomocy!

  Utrzymując około 24 stopni, ja zaryzykował bym z Innesami + te Twoje 4 gurami i na dno kirysy. Nic więcej już bym do baniaka nie pchał. a co zrobisz Z Lampartem to już Twoja sprawa.
 9. Pysio

  Dobór rybek do mojego akwa....pomocy!

  To właśnie Ci dajemy rady. Jaką temperaturę utrzymujesz w zbiorniku?
 10. Pysio

  Dobór rybek do mojego akwa....pomocy!

  Zupa rybna... gotik666, gibicepsy potrzebują na prawdę dużego zbiornika, ten Twój dla nich to szklanka...co z tego, że mają 5cm, jak za niedługo urosną, choć Twój zbiornik im nawet na to nie pozwoli, będą się jedynie męczyły. Do tego za dużo zbrojników lamparcich, bojowniki nie pasują. Nie wiem ile miałeś skalarów ale akwa trochę małe. Ogólnie co tu dużo mówić. Ja zostawił bym w akwarium tylko stado Innesów i do nich dobrał haremik jakichś większych rybek i "coś" do przeczesywania dna. Jak na razie z obsadą jest tragicznie! Ja w moich wszystkich akwariach (litraże w sygnaturze) nie mam tylu rybek co Ty w jednym jedynie 200l baniaku...
 11. Pysio

  Ślimaki ampularia, dziwne muszle.

  Nie, to na nie, nie działa Trzeba użyć jakichś bardziej drastycznych metod.
 12. Pysio

  Ślimaki ampularia, dziwne muszle.

  Znalazłem podobny temat u "konkurencji" ten osad jest to glon, i faktycznie da się go zeskrobać z muszli, tylko mam teraz kolejne pytanie, jak pozbyć się tego w inny sposób a nie mechaniczny? Bo tak czyszcząc po jednym malutkim ślimaku mogę zrobić im krzywdę bo są bardzo delikatne.
 13. Pysio

  Ślimaki ampularia, dziwne muszle.

  Wątpię, przy niedobrze wapnia skorupki się niszczą i robią białe Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
 14. Witam, Otóż w jednym z moich baniaków coś zaczęło się dziać z małymi ampulariami żółtymi, ich skorupki na samych końcach robią sie czarne. Czym to mogło zostać spowodowane i jak to wyeliminować?
 15. Pysio

  Zielenice-jak walczyć?

  Dziękuje za odpowiedź. Post Mapeta wszystko mi już wyjaśnił. Dziś zaczynam dawkowanie, i czekamy na jakiekolwiek efekty
×