Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podmiany wody robię co tydzień - dwa tygodnie po 15 litrów. Woda w akwarium ma ponad rok i jest zupełnie przejrzysta, nie czuć też żadnego nieprzyjemnego zapachu.

Nie wydaje mi się żebym karmił je w nadmiarze - zjadają wszystko w ciągu 2 minut.

 

Roślin faktycznie przydało by się więcej. Proszę o propozycje roślin o wymaganiach podobnych do tych które mają obecnie posiadane przeze mnie rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego, posłuchaj Pan doświadczonych forumowiczów. Też niedawno startowałem z akwarystyka i dzięki forumowiczom nie mam żadnych problemów z parametrami, ani rybami. Masz złą wodę dla ramirezek. Przy takiej wodzie hoduj jakieś zyworodki np. gupiki albo platki. Te rybki naprawdę są ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tutaj polega na tym, że starasz się, że to tak obrazowo ujmę, trzymać krowy, konie, osły i nosorożca w obórce przystosowanej dla kóz i owiec. Niby to i to zwierzę kopytne (w przypadku akwarium ryba), ale nie masz pomieszczenia przygotowanego tak, by mogło zapewnić im optymalne warunki. Dla samic molinezji zbiorniki poniżej 100cm to nieporozumienie, zbrojnikowi wypada zapewnić chociaż te marne 70-80cm długości zbiornika i wydajną filtrację. Kiryskom i bystrzykom tak twarda woda nie odpowiada. Będą w niej żyć, ale trzymając je w takich twardościach musisz mieć świadomość, że nie wyświadczasz im przysługi. Jeśli podobają Ci się molinezje, powinny podobać się też zmienniaki plamiste. Mają kilka podobnych odmian barwnych, a w 60l można spokojnie utrzymywać samca i 2-3 samice jeśli masz kogoś, kto będzie odbierał pojawiające się regularnie młode. Do tego 4-5 samców gupików lub żyworódki Endlera, wydajna filtracja i masz kolorowe akwarium wycelowane pod ryby.

 

Nikt nie zmusi Cię, byś zrobił z tym akwarium cokolwiek w kierunku zapewnienia obsadzie godziwych warunków bądź dobrania obsady do warunków, jakie możesz zapewnić. Ale poza doradzeniem Ci jak przeprowadzić powyższe rozwiązania, nie ma wiele opcji pomocy ze względu na sposób, w jaki zabrałeś się za trzymanie ryb w akwarium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...