Skocz do zawartości

Duszenie ryb?


Tazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

litraż zbiornika: 81 l
kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb: Założony dawno, dojrzewał.
rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas: Aqua-Szut Junior Plus N 500 bez włączonych bąbelków

gatunki i ilość ryb: 6 neonków, kilka młodych gupików. Dorosłe gupiki i zbrojnik padły :(
ilość/rodzaj roślin: Jakaś paprotnica, rogatek, kryptokoryna green i tropical, i nurzaniec.
inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.: No grzałka. 
stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.: Cała gama produktów w płatkach tropicala, granulki dla zbrojnika :( mrożonki, tabletki roślinne.
parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.): Nie znam. Wiem że blisko 7 ph.
temperatura w zbiorniku: 26*C
jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra): Standardowo, co tydzień podmiana wody. 
problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane): Zdychają! Dorosłe biedaki zdychają jak kaczki :( Z początku myślałem że gupiki zdychają ze starości, ale gdy padł mój 8 miesięczny zbrojnik to się załamałem :(
zdjęcie chorej rybki: Nie robiłem zdjęć, ale co ciekawe wyglądają one najnormalniej w świecie :c

 

Bardzo proszę o pomoc bo się załamię. Rybki padają mi co chwila :( Mam w akwarium bardzo gęsto od roślin, czy to może być powód?  Że rośliny wyciągają tlen i ryby się duszą? Bo nie mam bąbelków włączonych w filtrze, jedynie trochę rusza taflą wody.

Bardzo proszę o szybką pomoc bo nie wiem co robić :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie u znajomego akwarysty - mówi że to duszenie ryb prawdopodobnie, kazał włączyć napowietrzanie na kilka dni, tak na maksa, z bąbelkami, do tego dorzucił mi trochę soli Tropicala która ma odkazić wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soli nie stosuje się w akwariach z neonami i zbrojnikami - mogą źle na nią reagować.

Skoro masz mnóstwo roślin, prawdopodobnie natlenianie wody samą pracą filtra jest utrudnione i powstaje przyducha.

Albo przerzedź trochę roślinność, albo skieruj wylot filtra tak aby poruszał taflą wody, a najlepiej gdyby wylot był delikatnie ponad taflą wody - spadający mały wodospadzik dobrze natleni wodę. Ewentualnie osobny brzęczyk z bąbelkami, załączony 24/7

Jeśli tylko podmieniasz wodę, bez odmulania, prawdopodobnie skumulowały ci się związki azotu - czyli, tak jak powyżej zauważono, azotyny (NO2) do zmierzenia i podmiana wody w ilości 30% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...