Jump to content

mordimer

Użytkownik
 • Content count

  447
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by mordimer

 1. Cześć. Po długiej nieobecności niczym feniks z popiołów odrodziłem się z nowym i jedynym szkiełkiem. Z uwagi na okoliczności stać mnie tylko - miejscowo i czasowo na taki litraż. Tak więc: 54l 60x30x30 Filtr: aquael fun3 - puszczony na minimum Grzałka 50W Oświetlenie standard w pokrywie - 15W + ekspozycja na słońce w godzinach popołudniowych. Podłoże - ziemia, żwir 2-10mm, piasek zwykły i czarny. Dodatki: korzeń i kilka kamieni. Tło - biały brystol. Flora: Sagittaria Subulata Echinodorus Tenellus Willow Giant Moss Cryptocoryne - Undulata,Moehlmanni,Nani Ceratopteris Cornuta Bacopa Caroliniana Fauna - brak. Jeszcze nie wiem. Z ryb myślę o haremie prętników albo o małym stadku być może razborek. Do tego krewetki. Akwarium mam zamiar prowadzić tak jak w tytule czyli LT. Bardzo jestem ciekaw tego eksperymentu.
 2. mordimer

  Fishroom

  W związku z tym, że obecne pomieszczenie, w którym trzymam ryby nie zostało pierwotnie stworzone pod to hobby, tylko w miarę możliwości dostosowane (co mi nie do końca odpowiada), zamierzam zrobić od zera pokój całkowicie podporządkowany akwarystyce. Pomieszczenie - prawie kwadrat 4,20 na 4,30 z jednym małym oknem (piwnica). Obecnie stoi zagracone i czeka na moją mobilizację . W miarę postępu prac i pomysłów będę wpisywał tu informacje i wklejał fotki/rysunki. Zrobione zostało w nim ostatnio tylko ogrzewanie (2kaloryfery). Akwaria mają stać na wymurowanym stoliku narożnym z zabudowanym odpływem na zewnątrz domu (do podmianek). Całą podłogę chcę wykafelkować z upadem do najniższego punktu w którym chcę wykuć żąpie z pompą na pływak (w razie zalania). Oczywiście będą czujniki zalania. Nad monitoringiem i awaryjnym zasilaniem jeszcze pomyślę . Do podmianek będzie osobna instalacja. Zastanawiam się jeszcze nad wentylacją - jedno okno to mało a kratki wentylacyjne są w pomieszczeniu obok. Przewiduję zabudowę wywiewki z wentylatorem. Na jednej ze ścian jest wymurowany regał który zaadaptuję pod trzymanie przeróżnych gratów związanych z wiadomo czym. Poza tym do zrobienia ściany, sufity, doprowadzenie prądu - mnóstwo roboty. Jak pozbędę się graciarni to wkleję fotki i zrobię rysunek co i jak chcę wykonać. Mam nadzieję, że powyższy temat nieco mnie zmotywuje do działania, bo jakoś zabrać za to się nie mogę... Jeżeli wyrobię się w ciągu roku, to będzie pięknie. W miarę postępu prac liczę na sugestie, pomysły i - gdybym jakąś durnotę chciał poczynić ): Tyle na chwilę obecną...
 3. mordimer

  [200l] Mordimerowe

  Hej. Obecnie w 200l mieszkają smoki i ślimoki.
 4. mordimer

  [200l] Mordimerowe

  Miało być 240l, ale jegomość na aukcji sam nie wiedział jakie miał akwarium. Kiedy podał mi wymiary (już po kliknięciu "kup teraz" musiał obniżyć kwotę o 25% 8-). Tym sposobem zarobiłem na kubełek Zbiornik zalałem wczoraj. Wymiary 100x40x50 profil. Podłoże: Ziemia kwiatowa + czarno-biały drobny żwir. Filtr - wewnętrzny Aquael turbo 650 z samą gąbką - dojdzie kubełek. Grzałka - 50W (docelowo do wymiany). Oświetlenie - w pokrywie standardowej 2x30W (jakaś zwykła OSRAM + aqua glo) Tło - biały brystol Flora: Nurzańce, Anubiasy, Blyxa + ta kępa po lewej stronie (Wy pewnie wiecie co to) Fauna: Jeszcze nie sprecyzowana - dyskusja już była, ale do 240 litrów. Oczywiście rybki z Azji.
 5. mordimer

  Fishroom

  Czołem ! W najbliższym czasie wystawiam dom na sprzedaż a co za tym idzie również i Fishroom. Jeśli jakiś akwarysta/akwarystka akurat szuka nieruchomości na Śląsku i marzy jej/jemu się przy okazji miejsce na trzymanie ryb to proszę o kontakt na priv. Mogę się dogadać i zostawić również szkła z obsadą. Ps. po przeprowadzce zrobię sobie nowy fishroom a co! Pozdrawiam.
 6. mordimer

  [126] Mordimerowe

  Baniak 126 litrów 80x35x45 Podłoże: Ziemia + Czarny żwir Filtracja: Aquael fun2 + JBL e700 Grzałka 100w Oświetlenie 2x20w sun glo + aqua glo Tło - czarny bristol Ozdoby - Korzenie, tyczki bambusowe Obsada 8x Brzanka Sumatrzańska 12x Brzanka Mszysta Teraz czekać aż zarośnie.
 7. mordimer

  [126] Mordimerowe

  Refresh. Obsada: 20x neon inessa 20x neon czarny 2 x akara z maroni 4 x p kakadu garść kirysków Wizualnie tak już będzie. Może nieco jeszcze ciemniej. W moim wydaniu cieszą mnie tylko zbiorniki z wystającymi "gnatami" .
 8. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Cześć! Dawno się nie aktualizowałem. Jestem w trakcie wiosennych akwariowych porządków, czyli wzmożonego zanurzania łap po łokcie (co za tym idzie pewnych wizualnych poprawek). W baniaku skład bez zmian. 2 smoki + garść żyworódek.
 9. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Zacząłem już robić pierwsze kroki w związku z założeniem nowego zbiornika. Mam jeszcze miesiąc L-4 więc myślę że wiele przez ten czas zostanie zrobione/załatwione. W obsadach założyłem temat co do 200x50x50, ale taki baniak mi się nie zmieści. Będzie więc 150x50x60. W okolicy mam możliwość zamówić z przywozem, także luz. Co zacząłem robić ? Prace "stolarskie", oraz reaserch w związku ze sprzętem, aranżacjami oraz tym jak czarne wody Amazonki wyglądają w naturze. Stolik robię z trzech elementów (2 stolików nocnych i podstawy z ławy). Wszystko po x-krotnie powzmacniane. Na całość pójdzie blat 3,8mm 200x60 cm. Chciałbym, zanim przejdę do czynów, poznać Wasze propozycje co do obsady, filtracji, oświetlenia etc. Dobrze żeby wszystko było tu w jednym miejscu zamiast skakać po dziesięciu tematach. Co do filtracji - myślałem o dwóch kubełkach,albo o kubełku i jakimś wewnętrznym mechaniku. Może JBLe1500 + mechanik lub 2x Hw303. Liczę na pomoc Grzałka - chyba 500W wystarczy? Oświetlenie? Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-4 ... 03866.html Do czarnych wód chyba wystarczy? Chyba żeby pokombinować i podświetlić akwarium punktowo (w kilku miejscach)? Co więcej - na dno pójdzie piach, do środka pełno korzeni, lignitów, liści i szyszek olchy. Z roślin będę zmuszony przerzucić z innego baniaka ze dwie żabienice (bo zrobiły się wielkie) + jakieś krzaczki pływające. Co do obsady to tak jak poruszałem w temacie obsad - skalary + ławica + zbrojniki i kiryski. Liczę na wsparcie i ciekawe pomysły
 10. mordimer

  Palmiarnia w Gliwicach

  Nigdzie nie widziałem tematu z nią związanego więc zagajam. Był ktoś? Jak wrażenia? Dziś wybraliśmy się rodzinnie i powiem tylko że na widok "szkiełek" kopara mi opadła. Amazonka wielkości 60 tys. litrów to już coś . Ponadto Tanganika, Azja oraz nasz rodzimy biotop . Kiedyś pojadę tam sam i na spokojnie się podelektuję i poobserwuję zachowania ryb na które normalny śmiertelnik nie może sobie pozwolić . No i jakieś fotki pocykam. Na minus - aksolotle trzymane w oczku wodnym oraz piranie w dużym oczku do którego ludzie debile wrzucają monety LOL.
 11. mordimer

  Szyszki olchy

  Oj tam. Ostatnio wrzuciłem garść do 126 litrów i po dniu się słaba herbatka zrobiła. Intensywność zabarwienia raczej zależy od wieku szyszek i pewnie od tego ile je deszcz wypłukał, nie wiem jeszce, może od tego czy je ktoś wcześniej wrzątkiem nie przelewał... .
 12. mordimer

  Szyszki olchy

  Ja nie preparuję szyszek - płuczę je tylko. Napisz tak w ogóle w jakim celu chcesz u siebie zastosować owe szyszki? Chcesz obniżyć ph? Dostarczyć garbników? No i jeśli nie chcesz zabarwiać wody to może się to po wrzuceniu szyszek nie udać...
 13. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Axy na chwilę obecną chyba mają się dobrze. Dla ich komfortu zrobiłem w baniaku miły klimacik.
 14. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Ciepłą wodę miały w sklepie... U mnie max teraz 22 stopnie. Na pytanie jaką temperaturę mają pani odpowiedziała - "nooo normalną..." . Jak palec wsadziłem to tak mniej więcej 25 stopni było.
 15. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Aktualizacja obsady. Doszedłem do wniosku że nie będę w nim trzymał pielęgnic, a podkusiła mnie obecność dwóch osobników w jednym ze sklepów zoologicznych. Tak więc: Stado: Xiphophorus hellerii I duet aksolotli. + chaotycznie jakieś mniejsze ryby jako pokarm dla smoków Pierwszy view: Maluchy mają po około 15 cm.
 16. Kiedyś też miałem sporo pistii i dodatkowo włączałem napowietrzanie bo ryby "ciężko" oddychały i podpływały do powierzchni (mimo ciągłego usuwania krzaczorów).
 17. No i masz powód agresji - większość ryb dennych.
 18. Yyy co może sprzyjać ? Zapewne to że są dobraną parą Nie spotkałem się z tym że ktoś chciałby zaprzestania tarła. A że są agresywne? Cóż taka natura pielęgnic. W jakim akwarium je trzymasz i z jakimi innymi rybami?
 19. Jak napowietrzasz wodę? Podaj pozostałe parametry i dane o Twoim akwarium.
 20. mordimer

  [60L] mardow - No.4

  Baniaczek jak z jakiegoś konkursu. Wygląda ślicznie. Ja bym tak nie umiał...
 21. mordimer

  [126] Mordimerowe

  Aktualka: Obsada Harem gupika 1+3 Było sporo więcej ale przywlokłem z zoologicznego jakieś badziewie. Harem mieczyka 1+4 Pozostałość neonów inessa 6szt Stadko kirysków pstrych + 2xpanda (pozostałość) 1x ampularia - będzie gdzieś indziej Kolonia helenek Flora - tylko nurzańce Wizualnie - wywaliłem "skalne miasto" Bardzo szybko mi się znudziło a poza tym niewygodnie się baniak obsługuje z takimi kamoldami.
 22. mordimer

  [96l] + [126l] luniakowe szklanki

  Kolejne szkiełko w moim klimacie Ekstra.
 23. mordimer

  Dziwny wygląd forum

  Spróbuj wyczyścić historię, ciasteczka, pamięć podręczną. Jeżeli nie pomoże sprawdź jak forum działa na innej przeglądarce.
 24. mordimer

  Proszę o pomoc w obsadzie 200l

  Tak - kompatybilnych: http://sjp.pl/kompatybilny
×