Jump to content

mordimer

Użytkownik
 • Content count

  447
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4

About mordimer

 • Rank
  Tubylec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 1. Cześć. Po długiej nieobecności niczym feniks z popiołów odrodziłem się z nowym i jedynym szkiełkiem. Z uwagi na okoliczności stać mnie tylko - miejscowo i czasowo na taki litraż. Tak więc: 54l 60x30x30 Filtr: aquael fun3 - puszczony na minimum Grzałka 50W Oświetlenie standard w pokrywie - 15W + ekspozycja na słońce w godzinach popołudniowych. Podłoże - ziemia, żwir 2-10mm, piasek zwykły i czarny. Dodatki: korzeń i kilka kamieni. Tło - biały brystol. Flora: Sagittaria Subulata Echinodorus Tenellus Willow Giant Moss Cryptocoryne - Undulata,Moehlmanni,Nani Ceratopteris Cornuta Bacopa Caroliniana Fauna - brak. Jeszcze nie wiem. Z ryb myślę o haremie prętników albo o małym stadku być może razborek. Do tego krewetki. Akwarium mam zamiar prowadzić tak jak w tytule czyli LT. Bardzo jestem ciekaw tego eksperymentu.
 2. mordimer

  [200l] Mordimerowe

  Hej. Obecnie w 200l mieszkają smoki i ślimoki.
 3. mordimer

  Fishroom

  Czołem ! W najbliższym czasie wystawiam dom na sprzedaż a co za tym idzie również i Fishroom. Jeśli jakiś akwarysta/akwarystka akurat szuka nieruchomości na Śląsku i marzy jej/jemu się przy okazji miejsce na trzymanie ryb to proszę o kontakt na priv. Mogę się dogadać i zostawić również szkła z obsadą. Ps. po przeprowadzce zrobię sobie nowy fishroom a co! Pozdrawiam.
 4. mordimer

  [126] Mordimerowe

  Refresh. Obsada: 20x neon inessa 20x neon czarny 2 x akara z maroni 4 x p kakadu garść kirysków Wizualnie tak już będzie. Może nieco jeszcze ciemniej. W moim wydaniu cieszą mnie tylko zbiorniki z wystającymi "gnatami" .
 5. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Cześć! Dawno się nie aktualizowałem. Jestem w trakcie wiosennych akwariowych porządków, czyli wzmożonego zanurzania łap po łokcie (co za tym idzie pewnych wizualnych poprawek). W baniaku skład bez zmian. 2 smoki + garść żyworódek.
 6. mordimer

  Palmiarnia w Gliwicach

  Nigdzie nie widziałem tematu z nią związanego więc zagajam. Był ktoś? Jak wrażenia? Dziś wybraliśmy się rodzinnie i powiem tylko że na widok "szkiełek" kopara mi opadła. Amazonka wielkości 60 tys. litrów to już coś . Ponadto Tanganika, Azja oraz nasz rodzimy biotop . Kiedyś pojadę tam sam i na spokojnie się podelektuję i poobserwuję zachowania ryb na które normalny śmiertelnik nie może sobie pozwolić . No i jakieś fotki pocykam. Na minus - aksolotle trzymane w oczku wodnym oraz piranie w dużym oczku do którego ludzie debile wrzucają monety LOL.
 7. mordimer

  Szyszki olchy

  Oj tam. Ostatnio wrzuciłem garść do 126 litrów i po dniu się słaba herbatka zrobiła. Intensywność zabarwienia raczej zależy od wieku szyszek i pewnie od tego ile je deszcz wypłukał, nie wiem jeszce, może od tego czy je ktoś wcześniej wrzątkiem nie przelewał... .
 8. mordimer

  Szyszki olchy

  Ja nie preparuję szyszek - płuczę je tylko. Napisz tak w ogóle w jakim celu chcesz u siebie zastosować owe szyszki? Chcesz obniżyć ph? Dostarczyć garbników? No i jeśli nie chcesz zabarwiać wody to może się to po wrzuceniu szyszek nie udać...
 9. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Axy na chwilę obecną chyba mają się dobrze. Dla ich komfortu zrobiłem w baniaku miły klimacik.
 10. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Ciepłą wodę miały w sklepie... U mnie max teraz 22 stopnie. Na pytanie jaką temperaturę mają pani odpowiedziała - "nooo normalną..." . Jak palec wsadziłem to tak mniej więcej 25 stopni było.
 11. mordimer

  [450l] Mordimerowe

  Aktualizacja obsady. Doszedłem do wniosku że nie będę w nim trzymał pielęgnic, a podkusiła mnie obecność dwóch osobników w jednym ze sklepów zoologicznych. Tak więc: Stado: Xiphophorus hellerii I duet aksolotli. + chaotycznie jakieś mniejsze ryby jako pokarm dla smoków Pierwszy view: Maluchy mają po około 15 cm.
 12. Kiedyś też miałem sporo pistii i dodatkowo włączałem napowietrzanie bo ryby "ciężko" oddychały i podpływały do powierzchni (mimo ciągłego usuwania krzaczorów).
 13. No i masz powód agresji - większość ryb dennych.
 14. Yyy co może sprzyjać ? Zapewne to że są dobraną parą Nie spotkałem się z tym że ktoś chciałby zaprzestania tarła. A że są agresywne? Cóż taka natura pielęgnic. W jakim akwarium je trzymasz i z jakimi innymi rybami?
×