Skocz do zawartości

Pomocy coś nie tak w zbiorniku


gorszy_997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam bardzo poważny problem, w moim aqwa problem dotknął 4 rybek: Labeo, otosek żółty, neon innesa i glonojada. Nie wiem co jest labeo, leży na dnie na boku nigdy tego nie robił, należy do bardzo ruchliwych, otos leży na dnie na plecach, szybko oddycha, glonojad podobnie - dno i oddycha bardzo wolno, zmian skórnych nie zaobserwowałem . Pytanie co to może być. Jak zawsze rano nakarmiłem rybki, możliwe, że zrobiłem błąd, nakarmiłem je mrożonką, zawsze rozmrażam w wodzie z akwarium, nalewam do kubeczka, czekam aż odmarznie i porcjami podaję (mam więcej rybek niż tylko te 4 ) zjadły z apetytem . Do tego wymieniłem dziś butle do co2 gdyż mi się skończyła, żadnej ingerencji w wodę . Od razu po zaobserwowaniu owego zjawiska z rybkami podmieniłem 20 l wody, którą zawsze mam odstaną w specjalnym do tego przygotowanym zbiorniku. A dodałem do akwarium dosłownie 5 kropel baktosanu . Proszę o pomoc. 

 

 

 

Akwarium 112 l 

ex 700

squba 150 w

temp 26 *C

parametry wody ok 

Butla Co2 bimbrownia 

napowietrzacz

 

Luna: Dziel jakoś zdania, Twoje wypowiedzi będą bardziej czytelne.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinność kryptokoryna nurzaniec rogatek wgłębka pistie 

ph 7.6 kh 10

 

/, Kirysek Julii/1/, Piskorek Kuhla/2/, Neon Innesa/5/, Zwinnik Blehera/1/, Danio Choprae/2/, Zbrojnik Zielony/1/, Mułojad/2/, Grubowarg Kosiarka/1/,/, Labeo Dwubarwny/1/, 1/, Przeźroczka Indyjska/1/, Kirysek Czarny/1/, Molinezja Żaglopłetwa/2/, Otosek Przyujściowy/1/, Mieczyk Koi/1/, Wielkopłetw Wspaniały/1/, Krewetka Amano/3/, /, Ślimak Helena/1/, /Świecik/1/, Bojownik Syjamski/1/, Bojownik Samica/1/, Glonojad Syjamsk-albinos/1/, Glonojad Syjamski

power glo flora glo 2x20 

150 w ogrzewanie co2 bimbrownia chemia profilaktycznie kilka kropel preparatu na glony algu min 1x na podmiana nawóz żelazo i clasic i stosowałem abioseptyne do dezynfekcji jedzenia i ten raz tego nie zastosowałem wg mnie cos nie tak z jedzeniem ale jak można pomóc

 

przeznaczenie zbiornik towarzyski .

 

temp wody 26 *C 

112 L 

Edytowane przez gorszy_997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadnych zmian skórnych  (poza delikatnym zaczerwienieniem w okolicach skrzeli i labeo jest jak by troszkę bledszy). Najpierw zaczęło się od neonków, są troszkę blade i początkowo pływały głowami w dół ale tylko neonki . Nowe zjawisko sprzed chwili - leży mułojad na plecach na dnie ale oddycha, tak nagle go wzięło, w takim tempie do rana stracę wszystkie rybki chyba, że rano im przejdzie . Jaki czynnik mógł zadecydować o tym zachowaniu moich ryb :( A czemu obsada tragiczna? Napisz na priva, bo z tego zaraz zrobi się dodatkowy temat i cel obecnego przekształci się w debatę nad tym jaką mam nieudaną obsadę od kilku lat. 

 

Ps. wodę wymieniam raz na 1.5 tygodnia, woda stoi zawsze w specjalnym baniaku tak ok tydzień przed wlaniem i do uzdatniania stosuję aqua safe . 

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetra 6 w1, nie będę się kłócił tak jest napisane na opakowaniu i to przepisałem . Mniejsza z tym nie to jest meritum sprawy, dziś padły : labeo i mułojad. Do tego coś się rozprzestrzenia dalej. Dziwne zachowanie świecika - pływa przy lustrze na boku. Kirysy - mała ruchliwość. Molinezja żaglopłetwa uderza o pokrywę, już też jej mało co zostało . Co mam robić, jakaś chemia? Przenieść je do innego zbiornika? Oglądałem ciała rybek nie było znaków jakiś szczególnych . Pomocy!

no3 10

no2 0

gh 8

kh 15  - mieszkam w Bydgoszczy, kijowa woda.

ph 7.6

cl2 0

 

Luna: Ostrzeżenie za pisownię.

Dziel zdania, piszesz chaotycznie i sam utrudniasz w ten sposób rozpoznanie problemu.

Nie używaj caps locka i miliona wykrzykników. Nie krzyczymy tu na siebie.

Edytowane przez Luna
Ostrzeżenie - pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "Butla CO2 bimbrownia". To znaczy podajesz dwutlenek z zacieru czy z butli ciśnieniowej...? Kontrolujesz jakoś to podawanie?

Dokupiłeś ostatnio coś nowego (ryby, rośliny, dekoracje)...? Zmieniałeś podłoże, aranżację...?

Wodę wymieniasz (całość), czy podmieniasz (część)...?

Zdjęcia zbiornika i ryb mogłyby być jakąś wskazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna nieznana wszystko ok po zejściu mojego ulubionego labeo i mułojada wszystko wróciło do normy . Co2 jak napisałem z bimborwni chyba że nie wiesz co to znaczy . Luna o co ci chodzi polonistą jesteś czy coś bo forum w którym byle kolo przywala się do kogoś nie jest wcale fajne ani pomocne skoro sapiesz się o jakieś błędy to może powinieneś do polityki iść na ministra oświaty jak Giertych !!! Weź sobie tą rade do serca .........

 

Regulamin 6.1.  i Regulamin 4. +7. Coś jeszcze chciałeś dodać? Kulturę się wynosi z domu, pokaż że ją masz. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1. i Regulamin 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...