Jump to content

Martusia86

Użytkownik
 • Content count

  466
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Martusia86

 1. Martusia86

  bojownik

  Danio bardzo lubią krewetki, jak je kiedyś miałam to zjadły mi większość krewetek, więc nie polecam tych ryb z krewetkami.
 2. Co sądzicie o zamianie Carbo na Aldewir? Jeżeli można zamienić to jak to rozrobić? Dokładnie chodzi mi o to: http://allegro.pl/al...3394251337.html
 3. Martusia86

  Aldewir jako zamiennik Carbo.

  Ok, dziękuję za odpowiedzi. Temat do zamknięcia.
 4. Martusia86

  Walka z glonami

  Może ten temat będzie dla ciebie przydatny --> http://forum.superakwarium.pl/topic/36423-glony-nasze-sprawdzone-sposoby-aby-si%C4%99-ich-pozby%C4%87/?do=findComment&comment=410713
 5. Martusia86

  Red cherry problem z utrzymaniem jajeczek

  "Urodzone" krewetki są bardzo malutkie, żeby je zobaczyć trzeba mieć dobre oko, ja myślę że albo małe zostały zjedzone, albo dobrze się ukryły i zobaczysz je dopiero za jakiś czas jak podrosną.
 6. Martusia86

  Zdychające neony innesa

  Uzupełnij informację z mojego podpisu. Jaką masz temperaturę w zbiorniku? Neony nie lubią wysokiej temperatury i to może być przyczyną zgonów.
 7. Tak jak w temacie. Czy łupki nie zmieniają parametrów wody?
 8. Ok, zrobię taki test z wodą demineralizowaną i sprawdzę czy parametry się zmienią. Dziękuję wam za pomoc Temat do zamknięcia.
 9. Od razu jak dostałam łupki polałam je octem. Nie zareagowały na ocet, nic się nie pieniło.
 10. Martusia86

  Pomocy coś nie tak w zbiorniku

  Co jaki czas podmieniasz wodę? Obsada tragiczna, praktycznie wszystko do wymiany. Mogą to być oznaki zatrucia. Czy na ciele ryb są jakieś oznaki choroby? (białe plamki, kropki, itp.)
 11. No i wszystko jasne, dziękuję za pomoc. Mieszam Ro z kranówką, ale po włożeniu łupków nie miałam ostatnio czasu mierzyć parametrów.
 12. Hmm myślałam że te informacje to tylko w przypadkach np. chorób :-P Do akwarium 112l, 25l i 10l. Zdjęcie łupka zrobię jutro, bo nie wiem jaki, kolor czarno - szary. Ogólnie żadnej rybie ani red cherry czy red rili nie zaszkodziło, ale niestety crystalki padły i szukam przyczyny.
 13. Martusia86

  Pomocy coś nie tak w zbiorniku

  Uzupełnij informacje z mojego podpisu. Ps. Glonojad a nie glon jad.
 14. Martusia86

  Wymiana wody

  Uzupełnij informacje z mojego podpisu. 1. Obsada - cała do wymiany. Welon potrzebuje co najmniej 200l, glonojad tak samo, gupiki i platki trzyma się w haremach, a nie pojedyncze sztuki. 2. Wodę należy podmieniać co tydzień ok. 20-25%
 15. Martusia86

  Pielęgniczki Ramireza - płeć

  Na tym nagraniu jest samica. Czasem samce tak mają że ganiają samice. Najlepiej kupić 2 samiczki, samiec sobie dobierze jedną z samiczek, a drugą należy oddać.
 16. Martusia86

  Problem z roslinkami

  Uzupełnij informacje z mojego podpisu.
 17. Danio pręgowane to bardzo aktywne rybki i powinny być w większym akwarium, zbrojnik dorasta dosyć spory i powinien być co najmniej w 112l a i te akwarium za małe jak na niego, welonka nadaje się do 200l i lubi chłodną wodę, jedyne co pasuje do twojego akwa to krewetki + bojownik. Podaj parametry wody.
 18. Martusia86

  jakie rybki polecacie do krewetkarium?

  Zmieścić się zmieszczą, gorzej z ich samopoczuciem... Jeśli chcesz padające rybki i krewetki, różne choroby w akwarium i glony to proszę bardzo, daj do tego akwarium nawet karpia (bo przecież też da radę).
 19. Martusia86

  jakie rybki polecacie do krewetkarium?

  Do 25l wejdą tylko krewetki. Ps. Crystalki potrzebują miękkiej wody, jakie masz parametry? Na kiryski, zbrojniki, danio i neony za małe akwarium.
 20. Martusia86

  rybki umierają

  Ja bym proponowała restart (czyli wszystko od nowa) rybki te co masz to sprzedaj/oddaj, kup jakiś fajny żwirek i korzonek w sklepie akwarystycznym, dobrze spreparuj (wygotuj wszystko co wkładasz do akwarium oprócz roślin) co do roślin to tylko żywe roślinki, żadnych sztucznych rzeczy i najlepiej zapytaj się na forum co i jak, a później rób, nie będziesz miała problemów w przyszłości. I dla przypomnienia, pamiętaj żeby filtr (gąbkę) myć w wodzie spuszczonej z akwarium, bo inaczej dalej rybki będą padać.
 21. Martusia86

  Glony czarne grube nitki - akwa 240l

  Podaję ci link do poradnika o glonach http://www.roslinyakwariowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=658&catid=29&Itemid=304
 22. Martusia86

  Ameryka i Azja razem

  Uzupełnij informacje z mojego podpisu.
 23. Martusia86

  60l czy można dodać razbory?

  Piskorki do oddania, możesz dokupić jeszcze jednego otoska, 10x Razbora Klinowa będzie ok.
 24. Martusia86

  Obsada do akwarium 476 x 386 x 355

  Danio bardzo chętnie polują na krewetki.
 25. Martusia86

  Pytanka

  Jakie chcesz te krewetki mieć?
×