Jump to content

Pomocy coś nie tak w zbiorniku


gorszy_997
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam bardzo poważny problem, w moim aqwa problem dotknął 4 rybek: Labeo, otosek żółty, neon innesa i glonojada. Nie wiem co jest labeo, leży na dnie na boku nigdy tego nie robił, należy do bardzo ruchliwych, otos leży na dnie na plecach, szybko oddycha, glonojad podobnie - dno i oddycha bardzo wolno, zmian skórnych nie zaobserwowałem . Pytanie co to może być. Jak zawsze rano nakarmiłem rybki, możliwe, że zrobiłem błąd, nakarmiłem je mrożonką, zawsze rozmrażam w wodzie z akwarium, nalewam do kubeczka, czekam aż odmarznie i porcjami podaję (mam więcej rybek niż tylko te 4 ) zjadły z apetytem . Do tego wymieniłem dziś butle do co2 gdyż mi się skończyła, żadnej ingerencji w wodę . Od razu po zaobserwowaniu owego zjawiska z rybkami podmieniłem 20 l wody, którą zawsze mam odstaną w specjalnym do tego przygotowanym zbiorniku. A dodałem do akwarium dosłownie 5 kropel baktosanu . Proszę o pomoc. 

 

 

 

Akwarium 112 l 

ex 700

squba 150 w

temp 26 *C

parametry wody ok 

Butla Co2 bimbrownia 

napowietrzacz

 

Luna: Dziel jakoś zdania, Twoje wypowiedzi będą bardziej czytelne.

Edited by Luna
Pisownia.
Link to comment
Share on other sites

Roślinność kryptokoryna nurzaniec rogatek wgłębka pistie 

ph 7.6 kh 10

 

/, Kirysek Julii/1/, Piskorek Kuhla/2/, Neon Innesa/5/, Zwinnik Blehera/1/, Danio Choprae/2/, Zbrojnik Zielony/1/, Mułojad/2/, Grubowarg Kosiarka/1/,/, Labeo Dwubarwny/1/, 1/, Przeźroczka Indyjska/1/, Kirysek Czarny/1/, Molinezja Żaglopłetwa/2/, Otosek Przyujściowy/1/, Mieczyk Koi/1/, Wielkopłetw Wspaniały/1/, Krewetka Amano/3/, /, Ślimak Helena/1/, /Świecik/1/, Bojownik Syjamski/1/, Bojownik Samica/1/, Glonojad Syjamsk-albinos/1/, Glonojad Syjamski

power glo flora glo 2x20 

150 w ogrzewanie co2 bimbrownia chemia profilaktycznie kilka kropel preparatu na glony algu min 1x na podmiana nawóz żelazo i clasic i stosowałem abioseptyne do dezynfekcji jedzenia i ten raz tego nie zastosowałem wg mnie cos nie tak z jedzeniem ale jak można pomóc

 

przeznaczenie zbiornik towarzyski .

 

temp wody 26 *C 

112 L 

Edited by gorszy_997
Link to comment
Share on other sites

Nie żadnych zmian skórnych  (poza delikatnym zaczerwienieniem w okolicach skrzeli i labeo jest jak by troszkę bledszy). Najpierw zaczęło się od neonków, są troszkę blade i początkowo pływały głowami w dół ale tylko neonki . Nowe zjawisko sprzed chwili - leży mułojad na plecach na dnie ale oddycha, tak nagle go wzięło, w takim tempie do rana stracę wszystkie rybki chyba, że rano im przejdzie . Jaki czynnik mógł zadecydować o tym zachowaniu moich ryb :( A czemu obsada tragiczna? Napisz na priva, bo z tego zaraz zrobi się dodatkowy temat i cel obecnego przekształci się w debatę nad tym jaką mam nieudaną obsadę od kilku lat. 

 

Ps. wodę wymieniam raz na 1.5 tygodnia, woda stoi zawsze w specjalnym baniaku tak ok tydzień przed wlaniem i do uzdatniania stosuję aqua safe . 

Edited by Luna
Pisownia.
Link to comment
Share on other sites

Tetra 6 w1, nie będę się kłócił tak jest napisane na opakowaniu i to przepisałem . Mniejsza z tym nie to jest meritum sprawy, dziś padły : labeo i mułojad. Do tego coś się rozprzestrzenia dalej. Dziwne zachowanie świecika - pływa przy lustrze na boku. Kirysy - mała ruchliwość. Molinezja żaglopłetwa uderza o pokrywę, już też jej mało co zostało . Co mam robić, jakaś chemia? Przenieść je do innego zbiornika? Oglądałem ciała rybek nie było znaków jakiś szczególnych . Pomocy!

no3 10

no2 0

gh 8

kh 15  - mieszkam w Bydgoszczy, kijowa woda.

ph 7.6

cl2 0

 

Luna: Ostrzeżenie za pisownię.

Dziel zdania, piszesz chaotycznie i sam utrudniasz w ten sposób rozpoznanie problemu.

Nie używaj caps locka i miliona wykrzykników. Nie krzyczymy tu na siebie.

Edited by Luna
Ostrzeżenie - pisownia.
Link to comment
Share on other sites

Napisałeś "Butla CO2 bimbrownia". To znaczy podajesz dwutlenek z zacieru czy z butli ciśnieniowej...? Kontrolujesz jakoś to podawanie?

Dokupiłeś ostatnio coś nowego (ryby, rośliny, dekoracje)...? Zmieniałeś podłoże, aranżację...?

Wodę wymieniasz (całość), czy podmieniasz (część)...?

Zdjęcia zbiornika i ryb mogłyby być jakąś wskazówką.

Link to comment
Share on other sites

Przyczyna nieznana wszystko ok po zejściu mojego ulubionego labeo i mułojada wszystko wróciło do normy . Co2 jak napisałem z bimborwni chyba że nie wiesz co to znaczy . Luna o co ci chodzi polonistą jesteś czy coś bo forum w którym byle kolo przywala się do kogoś nie jest wcale fajne ani pomocne skoro sapiesz się o jakieś błędy to może powinieneś do polityki iść na ministra oświaty jak Giertych !!! Weź sobie tą rade do serca .........

 

Regulamin 6.1.  i Regulamin 4. +7. Coś jeszcze chciałeś dodać? Kulturę się wynosi z domu, pokaż że ją masz. Mapet

Edited by Mapet
Regulamin 6.1. i Regulamin 4.
Link to comment
Share on other sites

 Co2 jak napisałem z bimborwni chyba że nie wiesz co to znaczy . 

 

 

Wolałam dopytać, żeby dobrze zrozumieć, ale skoro wszelkie pytania są dla ciebie irytujące... :roll:

Na wiele z nich nie odpowiadasz (nie tylko moje), to po co prosisz o pomoc...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...