Skocz do zawartości

Filtr do 240L


damianoos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

A więc kupiłem aqua nova ncf-1500 i mam taki problem. Jest tam deszczownica i ustawiona ją mam na lewej stronie akwarium, otwory są skierowane na boczna ścianę, lecz nie czyści mi dobrze podłoża i zostają rybie odchody. Jak mam skierować deszczownice aby wszystko było dobrze? 

Obsada:  5 welonów, 10 kirysów panda, 10 minorów, 3 mułojady. na środku akwarium mam mały korzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kupiłem aqua nova ncf-1500 i mam taki problem. Jest tam deszczownica i ustawiona ją mam na lewej stronie akwarium, otwory są skierowane na boczna ścianę, lecz nie czyści mi dobrze podłoża i zostają rybie odchody. Jak mam skierować deszczownice aby wszystko było dobrze? 

 

Obsada:  5 welonów, 10 kirysów panda, 10 minorów, 3 mułojady. na środku akwarium mam mały korzeń. 

 

Deszczownicę skieruj na taflę wody , tak aby się ona poruszała.

Podłoża filtr Ci nie wyczyści , należy to robić samemu odmulaczem do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

 

Wpinam sie w temat, aktualnie w takim baniaku (drugi w domu) chodzi stary Aquael Turbo Filter 1000, ale nawet bez ceramiki tylko sama gabka, bo stasznie słaby jest, i teraz się zastanawiam czy pójść w Aquael TurboFilter 2000 czy tez może coś innego polecicie?

założenie takie że ma to być mechanika i biologia oraz musi być wewnętrzny, odpada kubeł i kaskada niestety. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unimax 250 ma podobne parametry co JBL e900 którego posiadam w 240 L . Myślę że jeśli by mieć bardzo malutką obsade to byłbym zadowolony zniego bo rodzice mają go w 180 L i tam się spisuje dużo lepiej , widać z daleka . Więc zamierzam się przesiąść za nie długo na Unimax'a 500 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gibon2008: Cieszymy się Twoim szczęściem, tylko jest mały szkopuł - kolega hoffix o unimaxa pytał się w lipcu, całkiem możliwe że już jakiś filtr kupił od tamtej pory.

 

Kolega powyżej  chciałby wewnętrzny, może warto zainteresować się filtrem hamburskim? Głowicę już masz, potrzeba kawałek szyby i gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...