Jump to content

xtigerx

Użytkownik
 • Content count

  73
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by xtigerx

 1. xtigerx

  Żabienice - jaki biotop?

  Przecież pytałeś o właściwy biotop, o wystepowanie zabiennicy a nie jej pochodzenie.A to różnica.
 2. xtigerx

  Żabienice - jaki biotop?

  Czytaj ze zrozumieniem.Oto fragment z linku który Ci podałem dot.czarnych wód. "Wody te są bardzo miękkie o małej ilości rozpuszczonych soli mineralnych, i o odczynie kwasowym (pH 3,5-6 ), przez co warunki dla bytowania roślin i glonów są niesprzyjające. rośliny podwodne występują w małych ilościach przeważnie są to żabienice, czasami valisnerie. dużo jest natomiast Korzeni roślin błotnych i drzew a także podczas pory deszczowej spora ilość zatopionych roślin bagiennych."
 3. xtigerx

  Żabienice - jaki biotop?

  Tu masz 3 podstawowe typy wód występujących w akwenach amazonii .http://www.akwarium.net.pl/wiki/Amazonia
 4. xtigerx

  Szafka

  Nierób żadnych pleców.Wytrzyma spokojnie taka jaką ją stworzyli.
 5. xtigerx

  Kupno akwarium z alledrogo

  W robizoo kupowałem w grudniu 112L.z pokrywą i całym osprzętem.Przyszło calutkie.
 6. Od jakiegoś czasu podobają mi się księżniczki Chciał bym umieścić chociaż parkę ich w akwarium 140l.o wymiarach 100X40X35 Ma to sens ,czy raczej za mały dla nich basenik?
 7. Ok.Dzięki wam .Teraz pozostaje znaleźć mi szklarza i niech kleji się akwarium.
 8. xtigerx

  Filtr do 240L

  U siebie w 112 l.BW mam Aquael Turbo Filter 500.Jetem z niego zadowolony.Jedynie co muszę przy nim robić,to co 2 tygodnie przepłukać przy podmianie wody.Do twego akwarium wystarczył by 1500.
 9. xtigerx

  Tło strukturalne za 2 zł :) Mój sposób :)

  Tak mi to wyszło.Było by lepiej ale nie mogę domyć szyby , za blisko stoi ściany
 10. xtigerx

  Tło strukturalne za 2 zł :) Mój sposób :)

  Będąc dzisiaj w markecie natknąłem się na bibułę .Od razu przypomniał mi się ten temat Kupiłem ową bibułę ale koloru brązowego.Po powrocie do domu ,udałem się od razu do garażu i zmajstrowałem tło, podobne do twojego .Efekt całkiem przyzwoity jak dla mnie.Fotki dodam jak tło zostanie zamontowane do akwarium.
 11. Proponuje 1+3 Kakadu skoro Te Ci się podobają.Do tego coś dennego np.kiryski w ilości co najmniej 6 sztuk , neon innesa w ilości 15. PawełM nie pisz bzdur , czytaj ze zrozumieniem .Pielęgniczki a pielęgnice to znaczna różnica i te pierwsze mogą być z neonkami.Filtr 1000.
 12. xtigerx

  Pokarm roślinny-kalafior

  Masz książkę kucharską http://strony.aster.pl/elem/akk/s_kk.html Kalafior też w niej jest _
 13. xtigerx

  Temat na czwartek 27.06.2013

  Narybek mieczyka.
 14. xtigerx

  odziedziczylem akwarium

  Dla tego że rosną do dużych rozmiarów i będzie im po prostu ciasno.Po drugie produkują sporo odchodów skoro rosną duże , co wiąże się z szybkim zabrudzeniem wody.
 15. xtigerx

  112 L .Takie tam

  Aktualizacja .
 16. xtigerx

  112 L .Takie tam

  Litraż: 112l Oświetlenie: 2x 18W Ogrzewanie: 100W z termostatem -AQUAEL Filtracja: Wewnętrzny filtr AQUAEL TURBO 500 Podłoże: piasek kwarcowy -szary marmur 2mm Nawożenie: Sera Florena Ozdoby: Korzeń , kamienie jako skałki,2 połówki garnka Rośliny: Moczarka Kabomba Żabienica Aktualna Obsada: Kiryski lamparci x 2 Gurami x 4 (2 złote,2 mozaikowe) Skalary x 2 (czarny i złoty) Glonojady x 2 Mieczyki x 2 samice(czarna i złota w czarne kropki ) Gupiki x 2 samce Planowana Obsada: Kirysek lamparci x 1 Pozbędę się samiczek mieczyka i w to miejsce parka mieczyka hellera
 17. xtigerx

  Jakie ryby wybrać?

  Kakadu lub ramirezki 1+2/3 Kiryski 8 sterby lub panda Neon innesa 15 lub razbora klinowa.To zestawienie które akurat mi się podoba ,nie koniecznie Tobie musi. Warunki to na pewno dość drobny , nie ostry piasek ,niezbyt jasny.Jak najwięcej kryjówek typu kokos , groty z kamieni czy tam korzenie , gałęzie.Systematyczne co tygodniowe podmianki wody w ilości 20L. Oświetlenie mam standardowe czyli 2 x 18 W w pokrywie.Na roślinach się nie znam i mam tylko żabiennicę i pistię . Co do agresji kakadu to od czasu do czasu jakąś tam rybkę przegonią .Największa agresja występuje w czasie tarła i opieki nad potomstwem.Filtr mam wewnętrzny aquael torbo 500 i jakoś daje sobie radę choć wolał bym zewnętrzny .
 18. xtigerx

  Jakie ryby wybrać?

  Ja wiem czy trudne ?Sam jestem '' młodym"akwarystą i nie mam z nimi problemu. Wystarczy stworzyć odpowiednie warunki bytowe i dbać o świeżość wody. W takim 112 l .to 1+2/3 kakadu.Poczytaj sobie http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-kakadu-id869.html.Do tego np.kiryski z tego mniejszego rodzaju ,neonki czy razbory - zależy kto co lubi.
 19. xtigerx

  Jakie ryby wybrać?

  Skala nie potrzebna.Jakieś pielęgniczki typu.kakadu , ramirezki itp.podobają Ci się ?
 20. xtigerx

  Narybek gupików do akwa 100 litrów?

  Nie lepiej kupić Ci z 3 samce i 6 samic?Jak zaczną się rozmnażać to dość szybko zapełnią Ci akwarium.
 21. xtigerx

  Jakie ryby wybrać?

  Takie parametry jak KH, GH i PH możesz już teraz podać Mi akurat podobają się akwa BW.
 22. xtigerx

  Jakie ryby wybrać?

  Skalary i bocje o ile mowa o "wspaniałych" to duże ryby nie nadające się do 112l. Brzanki to już jak tam chcesz.Albo oddaj , albo stwórz sobie brzankarium. Przydały by się parametry wody by dobrze dobrać Ci obsadę.
 23. Taiga Aisaka przestań tu kłamać!!!!!!!!Piszesz o welonce że masz ja gościnnie a w innym temacie że musi twój ojciec odciąć jej głowę.
 24. Na początek to oddaj rybki , żadna z tych co posiadasz się do 40l. nie nadaje.
 25. xtigerx

  kakadu?

  Karm je larwami solowca , 3 razy dziennie bardzo małymi porcjami.
×