Skocz do zawartości

Pokarm wędkarski ?


gibon2008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tylko od siebie, że powód podany przez Nantai to nie jedyne przeciwwskazanie.

Larwy much / ochotka (nie napisałeś o które z nich chodzi) mają twardy aparat gębowy i są tłuste - a przez to na dłuższą metę są ciężkostrawne dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kolega widział w wędkarskim w lodówce to pewnie białe robaki, albo pinka (na jedno wychodzi). Obydwa twory są larwami much żyjących na padlinie i czasami barwionych prawdopodobnie sokiem z marchwi i buraków. Nie polecam dla rybek akwariowych, ponieważ mimo dużej zawartości białka są raczej niezdrowe, oraz mogą przenosic choroby.

Kolego Dzejkopp wędkarze czasami płukają robaki w płynie do mycia naczyń, ale te z wędkarskiego są tylko oddzielone od padliny i wrzucone w trociny, aby się "wytarły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja tak zapytam. A jak te "robaki" wyglądały? Może to była ochotka? Bo mi się wydaje, że nie ma różnic pomiędzy ochotką hodowaną dla wędkarzy i akwarystów. ;) Dawniej jak były kłopoty z zakupem pokarmów to jako dziecko łowiłem plankton w pobliskim basenie ppoż. Sądzę, że wszystkie bajki o tym jak to ochotka podatna jest na chłonięcie różnych związków chemicznych jest mocno przesadzona i nakręcana przez przemysł związany z pokarmami dedykowanymi dla naszych pupili. Jeśli chodzi o pokarm, który mogą pobierać rybki, to nie widzę przeciwwskazań aby jadły ten z wędkarskiego czy pozyskany ze znanych zbiorników wody. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Raczej nie, dobry pokarm można kupić w sklepach zoologicznym lub stworzyć hodowlę robaczków, ale takich maleńkich np. muszki owocówki wystarczy złapać o butelki parę takich muszek ac kawałek np. owocu, a jeśli będzie ich więcej weź parę do innej butelki a do tamtej nalej wody i wlej do akwarium. Wiem, że to okrutne, sama nie stosuje takiej metody, żal mi muszek. Jeśli chcesz karmić je suchym pokarmem polecam kupić trzy różne np. wysokobiałkowy, mięsny i warzywny, wtedy dieta twoich rybek będzie zróżnicowana i zdrowa, ale od czasu do czasu polecam kupić w sklepie żywe, małe ,,robaczki wodne".

Mam nadzieję, że pomogłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...