Skocz do zawartości

[200l] (gwiezdny pocisk) akt. 20str


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Akwarium ma potencjał , korzonek ładny , roślinki też niczego sobie , tylko troszeczkę źle poukładane. Lawa mam rozumieć przyciska korzeń który nie tonie, więc przyjmijmy że zniknie za jakiś czas. Zobacz, biorąc całą moczarkę którą masz rozstawioną , łącząc ją w jeden duży pęk i sadząc za korzeniem uzyskał byś dużo lepszy efekt, gdyż ona raczej się nie zagęści. Wszystkie drobne roślinki które masz przed lotosem tak samo zebrać do kupy i posadzić przed korzeniem - ewentualnie między jego odnogami. Lotosa na siłe bym tam zostawił ale i tak chyba lepiej by wyglądał bardziej efektownie przy korzeniu lub nawet między nimi. W miejsce po lawie można by dać kryptokorynę lub nurzańca , coś aby kładło się na wode. Powiedz mi jakie tu masz światło , czy świeci ono na biały ciepły czy biały zimny kolor ? 200L to piękne szkło , duże masz wiele możliwości . Ja w nim widzę skalary , bo dla barwniaka to aż żal :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale widzisz gdzieś na fotkach pływającego barwniaka / barwniaki ?Ja jednego. Pusto jest , a 4 skalarki na pewno nie odebrały by im miejsca . Nie wiem w obsadę się już nie mieszam bo to już sprawa dla speców, IMO pusto. Kolego Accord pomyśl nad przestawieniem zielska , dużo zyskasz na efekcie wizualnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma potencjał , korzonek ładny , roślinki też niczego sobie , tylko troszeczkę źle poukładane. Lawa mam rozumieć przyciska korzeń który nie tonie, więc przyjmijmy że zniknie za jakiś czas. Zobacz, biorąc całą moczarkę którą masz rozstawioną , łącząc ją w jeden duży pęk i sadząc za korzeniem uzyskał byś dużo lepszy efekt, gdyż ona raczej się nie zagęści. Wszystkie drobne roślinki które masz przed lotosem tak samo zebrać do kupy i posadzić przed korzeniem - ewentualnie między jego odnogami. Lotosa na siłe bym tam zostawił ale i tak chyba lepiej by wyglądał bardziej efektownie przy korzeniu lub nawet między nimi. W miejsce po lawie można by dać kryptokorynę lub nurzańca , coś aby kładło się na wode. Powiedz mi jakie tu masz światło , czy świeci ono na biały ciepły czy biały zimny kolor ? 200L to piękne szkło , duże masz wiele możliwości . Ja w nim widzę skalary , bo dla barwniaka to aż żal :roll:

Kamień tylko trzyma korzeń tak więc wyleci niedługo. Czyli wszystkie rośliny jakie są mają się trzymać blisko korzenia.

Światło raczej ciepłe

jedna jest dla roślin a druga na wybarwienie tak powiedział mi facet od którego kupiłem akwa ale chciałem dołożyć jedną.

Jak tylko korzeń się utopi postaram się ułożyć to w całość :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie na jednej z fotek wydawało mi się że widzę takie "landrynkowe" światło. Tą na rośliny zostaw z tyłu , tą na przód zmień na zwykłą świetlówkę , najzwyklejsza o zimnej białej barwie , rozjaśni to trochę wizualnie akwarium. Nie załamuj się tym co piszą inni , wszelka krytyka zawsze daje do myślenia , z prawie każdej wypowiedzi jakiś wniosek idzie wyciągnąć . Widzisz dużo ludzi kieruje się w akwarystyce określonymi regułami , akwarium musi wyglądać wg. określonych szablonów itp.. Nie będę tego krytykować bo nie ukrywając sam się trochę kieruje obrazami z galerii innych bardziej doświadczonych i utalentowanych użytkowników , chociaż nie zawsze jest to dobre - gdyż trochę własnej inwencji nie zaszkodzi. Przesadź delikatnie roślinki tak jak proponuje , zobaczysz że zaraz zacznie to inaczej wyglądać.

Spytam jeszcze czysto teoretycznie - lejesz jakieś nawozy do wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma potencjał , korzonek ładny , roślinki też niczego sobie , tylko troszeczkę źle poukładane. Lawa mam rozumieć przyciska korzeń który nie tonie, więc przyjmijmy że zniknie za jakiś czas. Zobacz, biorąc całą moczarkę którą masz rozstawioną , łącząc ją w jeden duży pęk i sadząc za korzeniem uzyskał byś dużo lepszy efekt, gdyż ona raczej się nie zagęści. Wszystkie drobne roślinki które masz przed lotosem tak samo zebrać do kupy i posadzić przed korzeniem - ewentualnie między jego odnogami. Lotosa na siłe bym tam zostawił ale i tak chyba lepiej by wyglądał bardziej efektownie przy korzeniu lub nawet między nimi. W miejsce po lawie można by dać kryptokorynę lub nurzańca , coś aby kładło się na wode. Powiedz mi jakie tu masz światło , czy świeci ono na biały ciepły czy biały zimny kolor ? 200L to piękne szkło , duże masz wiele możliwości . Ja w nim widzę skalary , bo dla barwniaka to aż żal :roll:

Kamień tylko trzyma korzeń tak więc wyleci niedługo.(

Niekoniecznie , mam korzeń dębowy w swoim aqwa jakieś 3 lata i dalej nie tonie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najpewniej jest kupić korzeń w sklepie , gdy widzimy że leży on na dnie , ewentualnie mangrowca jako suchy korzeń, one praktycznie wszystkie toną w ciągu kilku minut od zamoczenia .

@lesiu681 - legenda głosi że ktoś kiedyś ponawiercał korzeń i po czasie było ok, osobiście nigdy takiego zabiegu nie stosowałem więc nie chcę tutaj nic sugerować. Mam w sklepie korzenie które pływają już po kilka miesięcy i za żadne skarby zatonąć nie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lesiu681 - legenda głosi że ktoś kiedyś ponawiercał korzeń i po czasie było ok, osobiście nigdy takiego zabiegu nie stosowałem więc nie chcę tutaj nic sugerować. Mam w sklepie korzenie które pływają już po kilka miesięcy i za żadne skarby zatonąć nie chcą.

To raczej tylko legenda... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie na jednej z fotek wydawało mi się że widzę takie "landrynkowe" światło. Tą na rośliny zostaw z tyłu , tą na przód zmień na zwykłą świetlówkę , najzwyklejsza o zimnej białej barwie , rozjaśni to trochę wizualnie akwarium. Nie załamuj się tym co piszą inni , wszelka krytyka zawsze daje do myślenia , z prawie każdej wypowiedzi jakiś wniosek idzie wyciągnąć . Widzisz dużo ludzi kieruje się w akwarystyce określonymi regułami , akwarium musi wyglądać wg. określonych szablonów itp.. Nie będę tego krytykować bo nie ukrywając sam się trochę kieruje obrazami z galerii innych bardziej doświadczonych i utalentowanych użytkowników , chociaż nie zawsze jest to dobre - gdyż trochę własnej inwencji nie zaszkodzi. Przesadź delikatnie roślinki tak jak proponuje , zobaczysz że zaraz zacznie to inaczej wyglądać.

Spytam jeszcze czysto teoretycznie - lejesz jakieś nawozy do wody ?

Nie nie leje żadnych nawozów. Dobrze pomyślę nad tym wszystkim jak poprawie to wstawię foto.

Poprawiłem prawą stronę. Jadę zaraz po rośliny dokupię jeszcze moczarki i lotos i coś jeszcze zobaczymy czy coś mi z tego wyjdzie.

Nie chce z kogoś zrzynać.

 

I piękni domownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że idzie zrobić tak aby było lepiej :) Nie załamuj się tylko gdy któraś z nowych roślinek padnie - często sklepowe długo nie wytrzymują. Puki co jest dobrze uszy do góry ;)

Aaaa no idzie :banan: yyyy to z giełdy są także sądzę że wytrwają długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram całkowicie w tym temacie zdanie Ahaeda.

 

A żeby było na temat,to akwa nie zachwyca,choć idzie w dobrą stronę, a i widzę tam jakieś doniczkowe zielsko.

 

Ps.

Mam nadzieję ze już nie wygląda to jak głębia kupy :cry:

Gołębia kupa jeśli już :roll:

Jak na razie to patrząc w takich wymiarach, jest zwykła gołębia kupa a nie pocisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta pleśń bardzo Ci przeszkadza to spróbuj ponownej preparacji.

Ewentualnie zostaw jak jest, zbrojniki się z tym rozprawią. Możesz też ściągać ją wężykiem podczas podmian (u mnie schodziła bez problemu).

 

A co do samego zbiornika, akwarium zdecydowanie zyskało na wyglądzie dzięki większej ilości roślin i korzeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...