Skocz do zawartości

[200l] (gwiezdny pocisk) akt. 20str


Accord
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oby ten glonek nie okazał się L. pardalis albino....

Pokaż go.

No chyba żartujesz w tym gąszczu teraz go nie znajdę jest starsznie mały. :? Jeśli chodzi o gibicepsa to napewno nie.

Kupiłem paski JBL i chciał bym się dowiedzieć czy wszystko ok.

NO3- 0

NO2- 0

GH- 5-10

KH- 17 dziwnie wyszło

pH-7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH nie wyszło dziwnie, tylko masz paskudną kranówkę. Zastanów się nad żywicą jonowymienną. Przy takim GH możesz mieć lekką ręką pH 6, ale nie z taką twardością węglanową.

Kurcze woda jest ze studni i wtedy dolałem jeszcze z drugiego baniaka.

Ok już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten glonek nie okazał się L. pardalis albino....

Pokaż go.

No chyba żartujesz w tym gąszczu teraz go nie znajdę jest starsznie mały. :? Jeśli chodzi o gibicepsa to napewno nie.

 

A czy ja coś powiedziałem o gibbicepsie ?

JA tutaj nie widzę gąszczu- trudno go nie bedzie znaleźć. Masz czas pisac na forum, to znajdziesz 10min by siąść przed akwarium z aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zdecyduj się co chcesz osiągnąć.

A nie wkładasz tam wszystko, co tylko ktoś napisze.

Pomyśl nad biotopem, aranżacją i to zrób.

Bo teraz to gdybym napisał: daj tam 5 welonów. To pewnie to zrobisz.

Myśl i czytaj!!

A nie słuchasz kilkudziesięciu ludzi naraz i robisz tak większą porażkę każdego dnia.

Usiądź. Poprzeglądaj galerię zbiorników, ryby. Pomyśl co chciałbyś mieć. Osiągnąć. A nie robisz wszystko pod wpływem posta i emocji.

 

Żeby się zaraz ktoś nie dowalił, że robię OT. To zgodnie zalożeniami tego działu komentarz: nie fajne akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnika - czyli najprościej mówiąc glonojada. Ludzie którzy siedzą w akwarystyce używają czasem ciut innych nazw niż zazwyczaj te potoczne stosowane w sklepach zoologicznych, o czym w tym temacie już zdążyłeś się przekonać . Moja rada kolego , widać że nie masz zbyt dużej wiedzy w akwarystyce , więc czasem zamiast dawać odpowiedzi typu "co mam? " lub epicki "prostokąt" użyj :google: bo potem niektórzy użytkownicy tracą cierpliwość , a Ty musisz czytać to i się załamujesz niepotrzebnie. Moja rada - zostaw to akwarium w spokoju na jakiś czas niech się samo trochę dotrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy (proszę) jedno,są akwaria:

ogólne-ryby i rośliny zgodne pod względem wymagań,choć niekoniecznie z tego samego biotopu (regionu).

biotopowe-ryby i rośliny zgodne pod względem wymagań i przy tym pochodzące z tego samego biotopu.

 

I tego się trzymajmy,nie każdy musi/chce mieć biotopwe ;)

Kolega Accord najwyraźniej nie dąży do biotopu,więc pomóżmy mu stworzyć fajny baniak ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy (proszę) jedno,są akwaria:

ogólne-ryby i rośliny zgodne pod względem wymagań,choć niekoniecznie z tego samego biotopu (regionu).

biotopowe-ryby i rośliny zgodne pod względem wymagań i przy tym pochodzące z tego samego biotopu.

 

I tego się trzymajmy,nie każdy musi/chce mieć biotopwe ;)

Kolega Accord najwyraźniej nie dąży do biotopu,więc pomóżmy mu stworzyć fajny baniak ogólny.

Zbiornika się nie dotykam bo chce żeby sam troszkę doszedł do siebie i korzenie się utopiły wreszczie. Tamten baniak bardziej podoba mi się ( zielony pomieszany). Sądzę że nie będzie to przeszkadzało barwniakom szmaragdowym.

Teraz niech sobie powoli to wszystko rośnie. A co do glonka to wcina tą pleśń jak kosiarka :)

Jeśli bardzo będzie przeszkadzał to go oddam do akwarystycznego bo nie będzie problemu.

 

Co może popływać z Barwniakami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...