Jump to content

[200l] (gwiezdny pocisk) akt. 20str

Accord
 Share

Recommended Posts

Witam. (awięc od nowa)

Akwarium 200l

Wymiar 100x40x50 proste

Swiatełko 2x30w T8

Podłoże Ziemi i Piasek Kwarcowy

Korzeń (niemam pojęcia jaki)

Roślinki żabienice rozmaite, anubiasy, zwartki.. (tak jak kolega podpowiedział dopiero zakupie)

No i to co jest chyba najważniejsze RYBKI.

1x2 Barwniak i niewiem co dalej do tego.

• Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej,

Jeśli jeszcze nie zalałeś to sugeruje weź kartę płatniczą czy jakąś łopatkę, odchyl krawędź i wsyp piachu tak aby ziemia nie miała kontaktu z szybą. Coś ala ramka. Będziesz miał wysyp glonów tam gdzie ziemia jest wystawiona na działanie światła. Nie powinno być jej widać przy szybie..

Pozdr,

Wysłane przez Tapatalk

A czy ten korzeń to nie za wielki jest na to akwa nie lepsze by były takie jak ty masz? Mniejsze a wiecej i łatwiej bedzie roslinki podczepić. A tego się pozbęde.

No właśnie się zalewa :(

Wsunę tan takie rąby cienkiej czarnej plexi.

Poza tym czy aby na pewno ziemia przy barwniakach jest dobrym pomysłem? Nie kopią one za głęboko? Mi raz Ramireza wykopała rów w piachu na ponad 4 cm i dokopała się do agrowłukniky pod którą była ziemia, gdyby nie ona to w akwa miał bym bagno, ziemia pracuje i zawsze się będą pod nią gromadzić gazy które normalnie czasami uchodzą z podłoża, a jak rybcia za dużą połać odkopie i bąbelek zrobi plum to może sporo tej ziemi z bąbelkiem wyfrunąć i kłopotów narobić.

Siemanko. Wróciłem z giełdy i zakupiłem: bolbitisa,anubiasy,pistię. Anubiasa umieściłem na korzeniu a bolbitisa docisnołem korzeniem bo jest na długiej gałązce i niewiem czy moge go ciąć na kawałki a pistia sobie pływa ;) Woda zmetniała bo dosypałem piasku kwarcowego. I dokupiłem (micranthemum i microsorium). I tu pytanie czy moge to wsadzić też do akwa? Bo jeśli nie to wsadze do innego baniaka.