Skocz do zawartości

[280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka


Mapet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, ale przy tych zwinnych czerwonych łepkach faktycznie ciężko im będzie. Na ostatnim filmiku widać jak się czają na żarełko cały czas :)

No to czekamy na następny raz.

 

Bardzo fajne zachowania pokazujesz w swoim temacie, mało jest takich tu. Nawet jeżeli jest to monolog, na pewno jest bardziej wartościowy niż nie jeden zasypany postami temat, więc... Dawaj :)

Ryby piękne, zdrowe, akwarium b. poprawne i ładne, to co tu pisać?

 

 

 

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy paletki mają dobrą pamięć?
Hmm chyba tak...
Największy samiec od razu po powrocie do głównego akwarium od razu bez żadnych szmerów bajerów zaczął z zieloną samiczką i korzeniem randez vous... icon_evil.gif . Był oddzielony ponad miesiąc głównie po to żeby Ci dwoje o sobie zapomnieli i żeby sparował się z inną (podstawioną) damą.
Ja się babrzę w akwarium, kombinuję jak tu nie pomieszać zielonych z brązami a one mają to głęboko gdzieś... (zapewne w płetwach).
Miłość nie zna granic ani nie ma barier rasowych icon_lol.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10 dzień, wcinają już nie tylko śluz z rodziców ale również zaczynają "polować".

Brzuszki ładnie okrąglutkie i pomarańczowe od artemii.

Mamuśka bacznie obserwowała każdy mój ruch podczas kręcenia, samiec akurat w tym czasie popłyną odpocząć od maluchów.

Samiczka zrobiła się bardzo agresywna, atakuje wszystko co obce pojawi się w akwarium, jak tylko uzna że może to być zagrożeniem.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piękny widok. Dla takich obserwacji mógłbym mieć dyskowce :)

Pley ja na to dosyć długo czekałem. ;)

I cieszy to, że młode zdrowe i jedzą i rosną. :)

Co jest najciekawsze, jak nie krzątam się koło akwarium, młode rozpływają się na około rodziców nawet na 10 cm, ale zawsze trzymają się blisko, jak tylko podchodzę to jak widać na filmiku nie odstępują matki na "krok".

Czyli nawet takie maluchy jakoś się porozumiewają, może to za mocno powiedziane ale tak to wygląda.

 

 

 

Jakie z nich już duże, tłuściutkie piranie :) Bardzo szybko rosną.

Wzrost mają bardzo dobry, na filmiku są takie kluski, dziś bym mógł powiedzieć że zaczynają rosnąć również w zwyż. :)

A to tylko jeden dzień.

 

 

 

Ale Ci fajnie :)

Nie będę skromny ale powiem: wiem. :D

 

 

 

Mam pytanie, a że jestem początkujący to zapytam... Jak Ty przeniosłeś te maluchy? :)

Nie przenosiłem, przeniosłem rodziców tam złożyły ikre i to łapanie w ogólnym było "na śpiocha". :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety samca musiałem oddzielić, maluchy tak go oskubały, że zaczął mieć rany.

Samiczce hormony odwaliły i zaczeła biedaka lać nie wiadomo za co, opiekował się małymi, nie wchodził jej w drogę. Po prostu za chęć do życia i miłość do wody.

Nie mogłem patrzeć na tą "przemoc w domu" i wrócił do ogólnego akwarium.

Zaczyna powoli dochodzić do siebie ale wygląda jak by przeżył drugą wojne światową, dlatego:

"Mówimy NIE przemocy!"

 

Młodziaki z samą mamuśką - 13 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj była, była ale jak została sama to jej się trochę odmieniło, można zobaczyć na płetwie grzbietowej jak maluchy ją obżarły to spadło jej ciśnienie. :)

Rosną i zmieniają się dość szybko, teraz zaczynaja się po woli wyciągać w góre.

Można również na zdjęciach zobaczyć pomarańczowe brzuchy wypełnione świerzo wyklutą artemią. :)

 

oCp5FBd.jpg

8Wh2w36.jpg

ntixLTd.jpg

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pięknie rosną. Czyżby to moja artemia tam pływała?

Oczywiście, że tak, poznałeś po jajkach? :lol:

Nie wiem tylko dlaczego jak wrzucę pełną łyżeczkę jajek to robi się mętna woda i nic z tego nie wychodzi jak tak 3/4 to jest bardzo dobry wylęg.

 

 

 

Filmik chyba nagrywany Twoim ultra HD spartfonem :shock:

Taaa... tym rupieciem, który sam już sobie dzwonił i robił inne cuda niewidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Alicja za mało rozmawiałem z moim telefonem, za mało poświęcałem mu czasu i chciał pokazać jaki z niego smart phone i sam zaczął dzwonić po ludziach.

 

Dzień 20 zdjęć na razie brak, ale maluchy rosną.

Zaczeły mnie rozpoznawać, może to rozpoznawać to trochę za mocne słowo ale kojarzą mnie z jedzeniem i moje zbliżenie sie do akwarium jest witane lizaniem szyby przez jakieś 40 sztuk małych grymli dzielnie walczących z prądem wody, reszta tak z nimi aktywnie w tym nie uczestniczy ale po woli coraz ich więcej mnie  "wita".

Zaczynają po woli skubać z dna i odkryły, że dużo żarcia potrafi się zebrać na koszyku odpływowym do sumpa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się napatrzeć na te Twoje cuda. Maluchy są przeurocze i całe 'przedstawienie' z nimi robi wrażenie, ale to już chyba normalne u dyskowców.

moje zbliżenie sie do akwarium jest witane lizaniem szyby przez jakieś 40 sztuk małych grymli dzielnie walczących z prądem wody

 

Po użyciu takiego określenia jesteś moralnie zobligowany do uwiecznienia tego na filmie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po użyciu takiego określenia jesteś moralnie zobligowany do uwiecznienia tego na filmie. :P

Będzie tylko teraz nie ma czasu a co najważniejsze weny...

Jak na razie są ciekawskie, trochę jeszcze strachliwe ale w razie co chowają się za matke i żarłoczne.

Nie wiem gdzie one to mieszczą ale cały czas by mogły coś jeść...

Maluchy maja już widoczny pierwszy i dziewiąty pas. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...