Skocz do zawartości

[280 L --> 830L] Mapetowa Amazonka


Mapet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast uwagę przykuwa to, że Szczerbaty chyba jako jedyny (może poza obsr.nym Piegusem) ani trochę się nie zmienia w trakcie trwania filmiku. Wciąż ma niezmiennie intensywną czerń na płetwach. Nadal "coś" kombinuje, czy to już tylko kolor?

 

Szczerbaty ostatnio coś nie w sosie i nie obchodzi go co robi cała grupa. Ma swój świat.

 

Dyski jakoś chwilowo potraciły apetyt, chodzi o czerwone a zielone za to korzystają i się napychają na potęge.

Nie sprawdzam ich bo nic złego się nie dzieje, widocznie mają taki okres.

 

H8PonxZ.jpg

 

Kirysom ładnie się urosło, gonią stare dziadki, choć płochliwe bardzo.

ry8XSVJ.jpg

 

Zwinniki przy dyskach rosną jak na drożdzach, rozbestwiły sie tak bardzo że potrafią dyskom buchnąć spod pyska jakiś skarwek, jak wrzuce dużego krilla to czekają az dyski rozszarpią to na drobne.

tjBK9XN.jpg

 

A L-ki jak to L-ki jestem szczęśliwy jak je zobacze, więc zdjęcia nie ma bo po co sam ogon pokazywać wystający spod kamienia.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ooo, co ja widzę. Chyba im dobrze bo mają czrwone nosy.

Michał na moje oko one są już o 40% większe niż na początku były. ;) Pasą się na resztkach i chyba te czerwień jest jeszcze bardziej mocniejsza. :)

 

 

 

U Mapeta wszystko takie wybarwione ale zapiera się,że świetlówek wybarwiających nie ma to chyba im faktycznie dobrze ;)

Tak serio to ja zwinniki wyciągam, maluję na czarno cały ogon, potem za niego go łapie i moczę w czerwonej farbie same łby, dlatego ogony takie nie domalowane są. Do baniaka , zdjęcie i na forum. :D

Żeby wybarwić światłem czerwony kolor bym musiał mieć świetlówkę o barwie ciepłej, a takowej nawet w domu nie posiadam...

 

 

 

Mapet jakie czyste podłoże... co ile odmulasz jeśli mogę zapytać?

Ja odmulam tylko jak robię podmianę, podmiany robię im różnie. Czasami jest to brak czasu czasmi często więc ten okres można powiedzieć rozszerza się od 3 tygodni do 2 dni pomiędzy podmianami.

Odmulanie u mnie to nie do końca odmulanie, bo ja wtedy zbieram resztki i odchody tylko z prawego tylniego rogu.

Po prostu nie lubię rąk moczyć w baniakach, jak bym mógł to wcale bym ich tam nie pchał.

Patrząc na poziom zasyfienia podłoża na zdjęciu z kirysami (za nimi po prawej) to zdjęcie było robione jakoś dwa tygodnie po podmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to ja zwinniki wyciągam, maluję na czarno cały ogon, potem za niego go łapie i moczę w czerwonej farbie same łby, dlatego ogony takie nie domalowane są. Do baniaka , zdjęcie i na forum. :D

 

Wiedziałam,że gdzieś tu krył się podstęp :D Już nic nie mówiłam ale mam też podejrzenia,że przy kirysach złotolem było machnięte :D

 

 

Mapet jakie czyste podłoże... co ile odmulasz jeśli mogę zapytać?

 

Ja jak się przerzucałam ze żwirku to miałam obawy-matko, wszystko będzie widać. W praktyce ten syfek to nawet uroku dodaje :D Świniaki robią z piachem co chcą, powstają góry i doliny i w tych dolinach syfek się zbiera więc odmulanie na prawdę zajmuje niewiele czasu i akwarium po takim odmulaniu czyste. Przy żwirku trzeba było wszytsko powyciągać i grzebanie w podłożu na potęgę. Wbrew pozorom piach to bardzo wdzięczne podłoże :)

 

Mapet można wiedzieć czy/jak rozróżniasz płeć paletek? Z ciekawości - piszesz czerwone i zielone, faktycznie widać że one na pyszczakch mają inne kolory - to jest jakaś odmiana barwna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już nic nie mówiłam ale mam też podejrzenia,że przy kirysach złotolem było machnięte :D

Jak kiedyś przeczytałem, że na cześć cezara czy za jakieś zwycięstwo (być może w germanii) pomalowali jakiegoś chłopca złotem (na jakąś bibę żeby był "żywym złotym posągiem") zmarł po 4 dniach od zatrucia tlenkiem złota. Więc nauczony doświadczeniem rzymian nie stosuję złota, wystawiam je na parapet, wtedy dostają słonecznego koloru, w lato biegam z nimi po kwitnącym polu rzepaku, wszystko zależy od okoliczności i pory roku.

 

 

 

Mapet można wiedzieć czy/jak rozróżniasz płeć paletek?

Wrzucam jedzenie i patrzę jak ona to będzie jadła, jak to on to będzie jadł. ;)

A tak serio nie jest do rozróżnienia, tylko podczas tarła.

 

 

 

Z ciekawości - piszesz czerwone i zielone, faktycznie widać że one na pyszczakch mają inne kolory - to jest jakaś odmiana barwna?

Trochę tu to ja namieszałem, bo ...

Piszę czerwone bo nazwa moich to Red Alenquer (te nowsze) a ogólnie to są Brązy (więc tak powinienem je nazywać)  ogólnie sklasyfikowane pod kategorią "B",

Charakteryzuje je mała ilość niebieskiego wzoru na bokach ciała,  wykluczając czoła i płetw i barwa ciała to brąz, czerwona jak i czasami żółta, ważne aby oko było czerwone (źrenica) z żółtym też są do przyjęcia.

Zielone - bo to są Zielone :) są skalsyfikowane pod kategorią  "D",

A Zielone najczęściej i najprościej rozpoznać po kropkach, żadna inna dzika odmiana (są 4: A - Heckel, B - Brązowy, C - Niebieski, D - Zielony ) nie posiada kropek. :) Oczywiście są zielone również bez kropek, ja przynajmniej patrzę na płetwy odbytowe na nich dużo widać jakiego rodzaju jest dysk, przejście koloru z płetw na ciało, zielone mają trochę inny kształt.

Po kolorze pyszczka nie da się rozróżnić kategorii dyskowca, patrząc w atlas Bernd, Degen "Big Discus" sam czasami się zastanawiam oceniając ryby z różnych kategorii kolorystycznych, czym oni się sugerowali podczas kalasyfikowania odpowiednich zdjęć do odpowiedniej kategorii ( atlas zawiera 3675 zdjęć, z czego samych dzikich jest 574) tylko, że do dzikich dodali sobie jeszcze jedną kategorię "wild hybrid".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś przeczytałem, że na cześć cezara czy za jakieś zwycięstwo (być może w germanii) pomalowali jakiegoś chłopca złotem (na jakąś bibę żeby był "żywym złotym posągiem") zmarł po 4 dniach od zatrucia tlenkiem złota. Więc nauczony doświadczeniem rzymian nie stosuję złota

 

Eeee tam szczeógłów się czepiasz :D Ale jakie foty by były! Dzięki za patent z rzepakiem, spróbuje z amandkami bo kurcze nie wiedzieć czemu nacieranie żółtkiem i moczenie w rumianku nie pomaga :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak by zawieszone w powietrzu

A nie wspominałem gdzieś, że ja je podwieszam na żyłce? :D

 

 

 

te kolorowe maluszki z czerwonymi pyszczkami urocze! Ostatnio miałam okazje na nie popatrzeć na żywo w zoologu i wcale nie są takie małe ;)

Moje były, w sumie wciąż są, ale rosną jak na drożdzach, ja sam widzę różnicę z każdym tygodniem.

 

 

 

U mnie docelowo też tefe będą pływać, ale to za jakiś rok.

Ja nie mam tefe. ;)

 

 

 

Wkurzasz mnie coraz bardziej tym zbiornikiem

Ciekawe czym. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzasz mnie coraz bardziej tym zbiornikiem.

Ciekawe czym. :D

 

Dobrze wiesz czym ;p

I w dodatku eksponując to na filmach kopiesz leżącego...

 

A wracając do akwa.

Wiem, że się powtórzę, ale scindapsus ma u Ciebie fajne korzenie. U mnie rosną w formie długich kłębowisk, a Twoje (pewnie od częstych przycinek) tworzą krótkie i gęste kępy.

Rhodostomusy nadal ładnie trzymają się w ławicy i wydaje mi się, że nieco podrosły. Patrząc na to jak pływają na widoku są całkiem śmiałe.

 

Miałam nic nie pisać o dyskach, ale... Weź Tomek nie szalej już tak z foto szopą i radzieckimi świetlówkami z farbą ;) Bo jeszcze trochę i może znajdziesz foty swoich świnek obok pigeonów z pieprzem w tematach o barwieniu strzykawką :D

A tak serio, Piegus świetnie wygląda jak jest obs.rany. W ogóle wszystkie są zjawiskowe, gdy dostają pasów. Szczególnie Kreska z tą swoją pręgą rzuca się wtedy w oczy (choć może to już takie moje skrzywienie). Jest też jeszcze jedna świnka która przykuwa wzrok, nie wyróżnia się wielkością tylko intensywnością koloru, w 7-ej sekundzie jest na środku. Szczerbaty za to jakiś dziwny - raz ubarwiony jak na paradę a za chwilę "czysty".

 

Muszę przestać oglądać Twoje filmiki, bo zaczynam już chyba rozróżniać wszystkie dyski w stadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też jeszcze jedna świnka która przykuwa wzrok, nie wyróżnia się wielkością tylko intensywnością koloru, w 7-ej sekundzie jest na środku.

On stoi najniżej w hierahii nawet pomimo tego że nie jest najmniejszy.

 

 

 

Szczerbaty za to jakiś dziwny - raz ubarwiony jak na paradę a za chwilę "czysty".

One wszystkie takie, tylko on ma teraz jakieś zachwiania emocjonalne, spadł w hierarhii i nie może sie odnaleźć.

 

I druga część wczorajszego filmiku, trochę go pociołem przez moje nieudolne zdolności operatora "kamery".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ryby dziękują.

 

 

Ktoś ma pomysł jak  na filmiku rozjaśnić (jak oszukać tel podczas nagrywania) aby te czarne miejsca były rozjaśnione jak w 3:52 s filmu?

Ogólnie nawet trochę jaśniej jest.

A tak w tych szarawych miejscach na filmiku jest czarno jak u Maryny w... piwnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świnki same Ci tak ładnie obżarły żabienicę z glonów?

Faktycznie ciemno jak w...bardzo ciemno, ale za to jak nastrojowo. Dodatkowo gra światła wpadającego przez poruszającą się taflę wody dodaje całości uroku. Kępy scindapsusa fajnie wyglądają pozostawione same sobie, bez przycinki. Ogólnie dziko, trochę brudu i jest klimat, podoba mi się.

6:07 - piękny, obsr.ny Piegusek (?) :)

Strach zapytać czym je tak wystraszyłeś, że na koniec skitrały się pod korzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Świnki same Ci tak ładnie obżarły żabienicę z glonów?

Nie, nie mam teraz żadnych glonów. Nie wiem co się brunatnicom stało, znikneły nawet z korzonków scindapsusa.

 

 

 

6:07 - piękny, obsr.ny Piegusek (?) :)

Tak, to piegus.

 

One same siebie się potrafią przestraszyć, więc nie ma co sie doszukiwać dlaczego tak zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...