Skocz do zawartości

140L + sole + CO2 + ziemia


damilio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładam ten temat, bardziej dla siebie, mam kiepską pamieć :) Ale również tak, aby inni mogli obserwować.

Idąc za radami grzegorz'a_kk, Mapeta i poradnikiem Łorena, zrobiłem u siebie restart. Ostatni, jeżeli to nie wyjdzie, to akwa idzie za okno :shock:

 

No więc, powiększyłem akwarium z 112L na 140L proste. Wymieniłem wszystko, żwir, rośliny, kamienie. 50% starej wody + 50% świeżej. Wkłady w filtrze zostały te same, tylko je przepłukałem po niekontrolowanym wydostaniu sie ziemi do wody :?

Aktualna flora to Elocharis Parvula, 3 szczepki Kryni Rzemieniolistnej, 2 Kryptokoryny. Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze Elocharis Vivipara na cały tył akwa (jak tylko pojawi się w sklepach)

Oświetlenie zostało. 3x14W T5 865 i 1x24W Marine Blue. Będzie zmienione na 2x24W T5 6500k i 8500k, 2x 14W 865 i 1x24W Marine Blue.

 

Obsady nie napisze. Ma być to temat o nawożeniu i roślinach, nie o rybach....

 

No i tak. Na dno poszło ok 7kg ziemi ogrodowej uniwersalnej, i na to 20kg żwiru 2-3mm. Wysokość żwiru, to od 6 do 13cm. CO2 dawkuje ok 1b/3s, mam problem z ustawieniem, muszę dorobić licznik bąbelków. Teraz, będę nawoził solami. I na początek, idąc za radą Mapeta, dodaję tylko Potas i CO2.

Jako że mam ziemię, postanowiłem zmniejszyć dawki soli. Wg kalkulatora, mam podawać 5ml dziennie, dodaję 3ml. Kolejne sole zacznę podawać później. Musze się jeszcze zaopatrzyć w test na magnez. Resztę mam.

 

Sole które zamówiłem w www.akwanawozy.com.pl :

KNO3-100g, K2SO4 - 100g, MgSO4 -200g, KH2PO4-50g , Fe 8% - 50 g i 100 ml intermagu (37zł)

Rozrabiam je wg kalkulatora.

Akwarium wystartowało na nowo 4 dni temu. Od 2 dni podaję CO2 i potas:

 

Gh-12

KH - 8

Ph - 7.4 (spadło, normalnie miałem 7.6)

NO2 - 0.2

NO3 - 30 a 50 w skali dla pielęgnic

PO4 - ~0.50

 

Roślinki 2 dzień:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie git. Rośliny nie czarnieją, nie maja dziur, wygladają dobrze. Bąbelków od CO2 jeszcze nie ma, ale za to zobaczyłem duzo nowych szczepek palvuli, wyrastają od 1 do 3cm od kęp. Mam nadzieję że w przyszłym tygodniu już posadzę Viviparę. No chyba wydaje mi się, że już trzeba będzie podawać pozostałe sole.

 

Odnośnie tła. przymierzaliśmy czarne, niebieskie, srebrne, nawet tło strukturalne. Nic nie pasuje. Więc szukamy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 16

 

Glony na tylnej i przedniej ścianie. Taki zielonkawy meszek.

Kamienie czyste. Rośliny zdrowe. Brak ubytków, i oznak niedoborów.

 

Ph - 7.4

NO3 - między 50 a 120 (!!)

PO4 - 2.0

NO2 - 0.1

GH - 14

KH - 8

 

Jutro pierwsza podmiana wody + pierwsze odmulanie. Jutro zacznę podawać resztę soli. Miałem wcześniej, jednak uznałem że po podmianie zacznę.

 

Zmieniłem oświetlenie. Aktualnie to 2x14W 865, 1x24W 8500 i 1x24W 10.000 (koles w sklepie powiedział że jemu na tej 10kK pięknie trawy rosną. No zobaczymy.

Doszła wataha otosów - 10szt.

 

Ps. Wysokie wskazania testów mogło spowodować to, iż 2 dni nie działał filtr i światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...