Jump to content

Kanister po benzynie

Nikodem
 Share

Recommended Posts

Mam na zbyciu kanister 20l. Był by on idealny na wodę do akwa, na podmianki. W kanistrze była tylko benzyna, ale na 99% mam pewność. Napiszcie jak mam go oczyścić by nie miał tego zapachu, oraz by był czysty na 100%.

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Jeśli kanister był z materiału nie reagującego z benzyną (np blaszany) to umyjesz go środkiem do usuwania tłuszczu. Dobrze radzi z tym sobie płyn do mycia naczyń, zdecydowanie łatwiej w ciepłej wodzie niż zimnej. Jeśli to natomiast plastikowy baniak, to mysie może nic nie dać. Nie wiadomo dokładnie jaki jest skład polimeru, z którego go wykonano, więc mógł przereagować z benzyną i może coś się tam wydzielać niezdrowego dla ryb.

W sumie, wodę na podmianki, lepiej chyba trzymać w odsłoniętym zbiorniku. Ani kanister, ani butelki nie ułatwiają wymiany gazowej.

W marketach budowlanych są wiadra malarskie, szerokie, niskie w dodatku często z pokrywką, więc można łatwo przenieść nie chlapiąc na dywan. Kosztują pewnie niewiele (chociaż ostatnio nie sprawdzałem).

Ja mam 3 wiaderka 15L. Do 2 leję wodę 2 dni wcześniej, do 3 spuszczam z akwa. Plastikowe. Za 7zł z Brico. Wygodne i wytrzymałe. Kanister kiepski, zacznie korodować, ciężko się czyści, no i ten wlot. Taki nie poręczny. A jak była w nim benzyna, to pewnie nie doczyścisz wszystkich miejsc.