Jump to content

Kanister po benzynie


Nikodem
 Share

Recommended Posts

Mam na zbyciu kanister 20l. Był by on idealny na wodę do akwa, na podmianki. W kanistrze była tylko benzyna, ale na 99% mam pewność. Napiszcie jak mam go oczyścić by nie miał tego zapachu, oraz by był czysty na 100%.

Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Link to comment
Share on other sites

Jeśli kanister był z materiału nie reagującego z benzyną (np blaszany) to umyjesz go środkiem do usuwania tłuszczu. Dobrze radzi z tym sobie płyn do mycia naczyń, zdecydowanie łatwiej w ciepłej wodzie niż zimnej. Jeśli to natomiast plastikowy baniak, to mysie może nic nie dać. Nie wiadomo dokładnie jaki jest skład polimeru, z którego go wykonano, więc mógł przereagować z benzyną i może coś się tam wydzielać niezdrowego dla ryb.

Link to comment
Share on other sites

W sumie, wodę na podmianki, lepiej chyba trzymać w odsłoniętym zbiorniku. Ani kanister, ani butelki nie ułatwiają wymiany gazowej.

W marketach budowlanych są wiadra malarskie, szerokie, niskie w dodatku często z pokrywką, więc można łatwo przenieść nie chlapiąc na dywan. Kosztują pewnie niewiele (chociaż ostatnio nie sprawdzałem).

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 3 wiaderka 15L. Do 2 leję wodę 2 dni wcześniej, do 3 spuszczam z akwa. Plastikowe. Za 7zł z Brico. Wygodne i wytrzymałe. Kanister kiepski, zacznie korodować, ciężko się czyści, no i ten wlot. Taki nie poręczny. A jak była w nim benzyna, to pewnie nie doczyścisz wszystkich miejsc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...