Skocz do zawartości

Rybki jako prezent dla chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jestem tu po raz pierwszy i powiem szczerze, że nie mam zielonego pojęcia o akwarystyce. Zbliżają się jednak święta i z tej okazji chciałabym kupić swojemu chłopakowi jakieś fajne rybki. Aktualnie posiada on duże (nie wiem dokładnie jak duże dokładnie) akwarium, w którym ma skalary, pandy i jeszcze 2 rodzaje, których nazw nie potrafię sobie nijak przypomnieć. :(

 

Pomyślałam więc, że fajnym prezentem byłaby nowa para rybek. Nie wiem jednakże jakie - żeby się nie pozjadały z tamtymi i by w akwarium nie zawrzała wojna. Chciałabym by były ładne i kolorowe.

 

Jakieś rady?

 

Będę przeogromnie wdzięczna za pomoc!

 

 

Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałam więc, że fajnym prezentem byłaby nowa para rybek.

NIE !

 

Stanowczo sprzeciwiam się dawaniu rybek, piesków, kotków... (innych zwierząt) jako prezent.

Zwierzęta to nie zabawki. Taki prezent może sprawić wiele problemów. Pomyśl o czymś innym. ;-)

 

Zbliżają się jednak święta

Dziękuje za przypomnienie czas kupić KARPIA. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżęli chcesz zrobić taki prezent to powiedz mu o tym. Zaplanuj ilość kasy a on niech zdecyduje jakie chciałby ryby. Być może są takie, które chciałby mieć a bardzio możliwe, że ma to co chce lub nie możan tych nowych ryb trzymać z tymi co ma.

Oprócz rybek są równiez krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić jakąś roślinę do akwa, po konsultacji z nim. Lub sprawdzeniu oświetlenia, lub jakieś akcesoria do akwa, typu, nowe wkłady do filtra itp :P testy kropelkowe, których mu brakuje, korzenie, kokosy :P Ciekawe mchy lub roślinę pływającą - możliwości jest dużo a napewno mniej ryzykujesz niż kupując ryby.

Nie polecam oczywiście żadnych ozdób sztucznych, glinianych itp bo psują wodę a ryby ma Twój chłopak raczej wrażliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą poprzednicy, dawanie rybek to bardzo zły prezent, chyba że weźmiesz chłopaka i pójdziesz z nim do zoologa żeby sam sobie wybrał ale pewnie ma już gotową obsadę zbiornika więc raczej rybek nie będzie chciał. Raczej jakieś roślinki,testy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy kropelkowe jako prezent to świetna sprawa, też bym się do tego przychylała.

Z rybkami możesz bardzo nie trafić, z roślinami w sumie również... a testy się naprawdę przydadzą.

Jako kobieta dodam, że gdyby mój chłopak kupił mi walizeczkę testów zooleka jako prezent byłabym zachwycona i dozgonnie wdzięczna i uznałabym, że niesamowicie mnie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, jejku! To dobrze, że napisałam tutaj, wszyscy jednogłośnie mi to odradzają ; ) A szkoda! Bo gdyby rybka zdechła mógłby śmiało zerwać ze mną, mówiąc że to był znak! :P Albo budzić się rano i patrzeć na nią jak sobie wesoło pływa : )

 

Powiem mu o swoich planach. A jak powie nie, to mam już nowy plan, tym razem z niczym żywym :P Ale jeszcze mniej romantycznym niż te testy kropelkowe :)

 

 

Problem rozwiązany. Zamykam. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...