Jump to content

sarissa

Użytkownik
 • Content count

  56
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About sarissa

 • Rank
  Forumowicz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  blue
 • Zainteresowania
  Krewetki na maśle i ślimaki po burgundzku
 1. sarissa

  Problem!!

  Hej, daj ogłoszenie na forach akwarystycznych ze zdjęciami i opisem co to za ryby na pewno ktoś się zgłosi. Od biedy można je nawet paczkomatem wysłać tak myślę.
 2. sarissa

  [25 - 30] miała być Azja...

  Zaznaczam w celu żeby nie zgubić wątku, jestem bardzo ciekawa ciągu dalszego
 3. W akwarium u bojownika poprzesadzałam rośliny, tak by już całkiem znikł pierwszy i drugi plan. W akwarium u gupików odkryłam, że we wgłębce uchowały się maluszki i bardzo się cieszę.
 4. Pasuje do tematu, bo jest dziwne, ale powiem tak, że sprawia wrażenie funkcjonalnego. Sama mam ochotę zrobić coś takiego kiedyś...
 5. Chciałabym się podpiąć pod ten temat - mi do głowy przyszły wystające rozety pistii, hiacynt wodny - tylko skąd zdobyć tego hiacynta? Może lucky bamboo? Czasem można kupić kiełkującego namorzyna - tylko czy to ma sens? Przetrwa w słodkowodnym akwarium? Nie zarośnie całego domu?
 6. Mi się jeszcze podobało akwarium Knotta z Królewną Śnieżką dobry kicz nie jest zły, a pastwisko z krowami zdecydowanie inspirowane naturą... to z maskami akurat takie na siłę jakieś... Akwaria Mario by były spoko gdyby tam były naturalne rośliny właśnie, a u piłkarzy właśnie murawa jest
 7. Akurat to nie wydaje mi się szkodliwe, a wręcz z fajnym pomysłem, zakładając że te figurki piłkarzy nie reagują z wodą
 8. sarissa

  Skojarzenia :>

  Ból głowy - migrena.
 9. sarissa

  Rośliny allegro

  Sławka polecam bardzo bardzo. Zajrzyj do działu giełda tutaj. Bardzo duży wybór, świetny kontakt.
 10. sarissa

  Rośliny pływające

  Polecam rzęsę i wgłębkę - im na pewno skraplanie nie zaszkodzi. Z mojej strony powiem, że mam i pistię i limnobium rozłogowe przy skraplającej się wodzie i problemu również nie ma.
 11. sarissa

  Przyspieszenie cyklu azotowego

  Ren86, jak startowałam swoje, to właśnie przy dodaniu pokarmu wyrosło mi trochę pleśni. Na roślinach natomiast miałam ślimaczki i one były pierwszymi zwierzakami. Co sądzicie o zastąpieniu rybek ślimakami w takim układzie?
 12. sarissa

  [54l] Moje ogólne, skromne akwarium

  To może usuń te kamienie i daj inne, żeby muszlaki miały więcej miejsca dla siebie? Będzie ciekawie
 13. sarissa

  [20l] Zielone pudełko

  No właśnie, szkoda różowych perełeczek perełeczki różowe to jak nadmiar będziesz mieć to oddawaj lub sprzedawaj w dziale giełda... Akwarium śliczne ^^ a bojownik niesamowity jest (no niby każdy bojownik jest niesamowity i wspaniały...) no ale piękny okaz.
 14. sarissa

  Przyspieszenie cyklu azotowego

  Nantai, no właśnie miałeś starą wodę i dojrzały filtr ze starego akwarium - czyli z rozwiniętą kulturą bakteryjną , to przyspieszyło dobrze wszelkie sprawy.
 15. sarissa

  Przyspieszenie cyklu azotowego

  andy102, też nie wierzę w zamknięcie cyklu w takim czasie. Wiesz, tu są bakterie odgrywają role główną, a one potrzebują czasu. Wpuszczenie ryb może pomóc zapoczątkować ten cykl dodając przez odchody ale nie zakończyć. Tak mi się wydaje.
×