Jump to content

sarissa

Użytkownik
 • Content count

  56
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sarissa

 1. sarissa

  [43]Cieplarnia

  wymiary: 35X35X35 Rośliny: Nazwy będę uzupełniać w miarę identyfikacji Rogatek sztywny, subwassertang hydrocotyla japan wąkrota białogłowa wgłębka limnobium najas rzęsa, anubias, mini pelia - jedna gałązka moczarka argentyńska pistia jakieś łodygowe coś z zielonymi liściami?? (bezimienny podarunek) < mix mchów - na pewno jeden z nich to fontinalis, plus minimalne ilości willow gigantea w postaci pojedynczych gałązek - mchy występująna kokosach, w bukietach i na lawie obsada: bojownik ampularie, rozdętki, zatoczki, świderki, brotia pagodula 2xneon innesa 3x otosek krewetki RC Sprzęt: oświetlenie - philips genie 18wat 6500K mały filterek z Hanzy z deszczownica, filtr mini kani 80 aquaela grzałka z termostatem aquashut, podłoże - miks jbl manado i czarnego bazaltu. Parametrów wody nie mierzę, nawożenie CO2 - było, obecnie brak temperatura - 28 stopni Pokarmy - sera bettagram, rurecznik, oczlik Tyle suchych danych. Wiem, że jest mocno zielono, ale tak właśnie miało być. Część roślin - najpewniej trafi do nowego zbiornika, który na razie planuję, a rogatek to potwór nie roślina. A teraz trochę zdjęć: plus filmik: http://www.youtube.com/watch?v=lXznF3lP ... e=youtu.be Kino ambitne, przedstawię zarys fabuły - bojownik nie lubi, gdy ślimaki znajdują się w górnej części akwarium. wtedy puszy się do nich i je straszy. Do fizycznej agresji dochodzi na szczęście bardzo rzadko, gryzie je w skorupę i patrzy, czy równo spadają na żwir...
 2. sarissa

  Problem!!

  Hej, daj ogłoszenie na forach akwarystycznych ze zdjęciami i opisem co to za ryby na pewno ktoś się zgłosi. Od biedy można je nawet paczkomatem wysłać tak myślę.
 3. Zaznaczam w celu żeby nie zgubić wątku, jestem bardzo ciekawa ciągu dalszego
 4. W akwarium u bojownika poprzesadzałam rośliny, tak by już całkiem znikł pierwszy i drugi plan. W akwarium u gupików odkryłam, że we wgłębce uchowały się maluszki i bardzo się cieszę.
 5. Pasuje do tematu, bo jest dziwne, ale powiem tak, że sprawia wrażenie funkcjonalnego. Sama mam ochotę zrobić coś takiego kiedyś...
 6. Chciałabym się podpiąć pod ten temat - mi do głowy przyszły wystające rozety pistii, hiacynt wodny - tylko skąd zdobyć tego hiacynta? Może lucky bamboo? Czasem można kupić kiełkującego namorzyna - tylko czy to ma sens? Przetrwa w słodkowodnym akwarium? Nie zarośnie całego domu?
 7. Mi się jeszcze podobało akwarium Knotta z Królewną Śnieżką dobry kicz nie jest zły, a pastwisko z krowami zdecydowanie inspirowane naturą... to z maskami akurat takie na siłę jakieś... Akwaria Mario by były spoko gdyby tam były naturalne rośliny właśnie, a u piłkarzy właśnie murawa jest
 8. Akurat to nie wydaje mi się szkodliwe, a wręcz z fajnym pomysłem, zakładając że te figurki piłkarzy nie reagują z wodą
 9. sarissa

  Skojarzenia :>

  Ból głowy - migrena.
 10. sarissa

  Rośliny allegro

  Sławka polecam bardzo bardzo. Zajrzyj do działu giełda tutaj. Bardzo duży wybór, świetny kontakt.
 11. sarissa

  Rośliny pływające

  Polecam rzęsę i wgłębkę - im na pewno skraplanie nie zaszkodzi. Z mojej strony powiem, że mam i pistię i limnobium rozłogowe przy skraplającej się wodzie i problemu również nie ma.
 12. sarissa

  Przyspieszenie cyklu azotowego

  Ren86, jak startowałam swoje, to właśnie przy dodaniu pokarmu wyrosło mi trochę pleśni. Na roślinach natomiast miałam ślimaczki i one były pierwszymi zwierzakami. Co sądzicie o zastąpieniu rybek ślimakami w takim układzie?
 13. sarissa

  [54l] Moje ogólne, skromne akwarium

  To może usuń te kamienie i daj inne, żeby muszlaki miały więcej miejsca dla siebie? Będzie ciekawie
 14. sarissa

  [20l] Zielone pudełko

  No właśnie, szkoda różowych perełeczek perełeczki różowe to jak nadmiar będziesz mieć to oddawaj lub sprzedawaj w dziale giełda... Akwarium śliczne ^^ a bojownik niesamowity jest (no niby każdy bojownik jest niesamowity i wspaniały...) no ale piękny okaz.
 15. sarissa

  Przyspieszenie cyklu azotowego

  Nantai, no właśnie miałeś starą wodę i dojrzały filtr ze starego akwarium - czyli z rozwiniętą kulturą bakteryjną , to przyspieszyło dobrze wszelkie sprawy.
 16. sarissa

  Przyspieszenie cyklu azotowego

  andy102, też nie wierzę w zamknięcie cyklu w takim czasie. Wiesz, tu są bakterie odgrywają role główną, a one potrzebują czasu. Wpuszczenie ryb może pomóc zapoczątkować ten cykl dodając przez odchody ale nie zakończyć. Tak mi się wydaje.
 17. Jeśli podejrzewasz przeziębienie labiryntu, na pewno powinnaś zapewnić rybce przykrycie akwarium żeby miała ciepłe powietrze do oddychania i podnieść temperaturę o 2-3 stopnie (ten zakres wzięłam z internetu, nie miałam tej choroby w akwarium) - to na pewno nie zaszkodzi a pomoże. W jakiej temperaturze teraz pływa prętnik?
 18. sarissa

  Pylki w akwarium

  Slawek, dzięki. Jutro w takim razie ją wywalam...
 19. Wiesz, niech wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie, ale jak dla mnie to wygląda na coś takiego że ona po prostu śpi... Skoro piszesz, że w ciągu dnia jest ok, a wieczorem tak robi - mi to wygląda na sen. Rybka z przeziębionym labiryntem miałaby problem cały czas.
 20. sarissa

  Pylki w akwarium

  Rany boskie, co z tą watą? Podłączam się do pytań o watę... kiedy powinno się ją wymienić?
 21. Odkryłam, że mam więcej zwierzątek niż myślałam...
 22. sarissa

  [50l] Kawałek podwodnego świata

  Ślicznie to wygląda, kochana koniczynka to wygląda jak takie nature akwarium pełną gębą/głębią!
 23. sarissa

  [30][profil]zielony zakątek

  A więc dzisiaj odkryłam, że mam więcej zwierzątek niż myślałam... mam małe krewetki - to jest fajne. Ale mam też wypławki i stułbie. O ile stułbie mnie osobiście ucieszyły - ale ja to dziwna jestem, zastanawiam się co z wypławkami... w akwarium nie planuję bojownika, u kolegi czekają na odbiór dla mnie gupiki endlera - czy mogę na nie liczyć w kwestii walki z wypławkami? Czy nie zjedzą mi stułbii?
 24. Witam! Dzisiaj mam Sylwestra z akwarium. Postawiłam lampkę na biurko - lubię patrzeć na zieleń Akwarium profilowane 30 litrów - standardowe - 40x25x30 oświetlenie - żarówka energooszczędna Philips Genie 18W barwa 6500K podłoże - bazaltowy żwir i jbl manado woda - parametrów nie mierzę, ale 100% starej dojrzałej wody! - jutro uzupełnię do końca filtr - Pat mini dojrzały w innym akwarium Roślinność: limnobium rzęsa wodna najas (zaplątane ścinki, a niech rosną) hydrocotyla japan wąkrota białogłowa subwasertang hemiantus jakiś mech1 i jakiś mech2 fauna - Red Cherry, zatoczki, rozdętki, świderki, ampularie Plany: dodać skorupy kokosa z mchem, korzenie z mchem. Wszelkie sugestie i wizje dotyczące tego akwarium mile widziane to wręcz tabula rasa i wszystko może się zmienić, a i ja pewnie jeszcze ze sto razy zmienię koncepcję. Jednego jestem pewna - ma być maksymalnie przyjaźnie dla zatoczków, rozdętek i krewetek.
 25. sarissa

  Zakupy u Sławka121-opinie.

  Po raz kolejny zrobiłam zakupy u Sławka i jestem bardzo zadowolona. Rośliny przyszły ekspresowo, zapakowane naprawdę dobrze.
×