Skocz do zawartości

Szafka - wytrzymałość 54 L


jagoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stan na obie z szafeczek i ruszaj się na boki sprawdź czy ma tendencje do ruchów na boki i czy się ugina pod twoim ciężarem jak to wytrzyma to powinno być ok ewentualnie możesz zamówić kawałek płyty 16 mm lub 18mm i wsadzić do tyłu zamiast hdf no i dołożył bym jeszcze z 2 nóżki . takie 54 L będzie ważyć z 70kg na moje oko . Ta pierwsza powinna być mocniejsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać, że płyty mają po 3 cm grubości, napisałem e-maila do producenta/ dzięki za szybką odpowiedz/ wysłali testy ale niestety z nich nic nie wynika jeśli chodzi o wytrzymałość mebla, nie robi się takowych w tym kraju , pomyślałem o dodatkowej płycie z drewna litego tak aby położyć na blacie, klejony z dwóch części, bo deski o takiej szerokości raczej nie dostane/jeden z mebli ma prawie 60 cm/, dla mnie korzystniejsza była by opcja niższej szafki, pod blatem na wysokości górnej krawędzi drzwiczek jest półka, mocowana na wkręty, gdyby blat się wygiął to nacisk spowoduje jej wygięcie, mogę ją podeprzeć od dołu , bo pod nią jest dolny blat szafki ? ale podpieranie jednego blatu, plus półka plus drugi blat to robi się piramida podpierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa ma 166cm od podłogi , a druga 54 cm , z jednej strony na niższej łatwiejsze dojście od góry, TV wywalił bym na ta wyższa albo zawieszę na ścianie, płaska plazma więc nie ma problemu, i gdyby baniak nie daj Boże pękł na wyższej woda spłynie na Tv, a z tej niższej na podłogę, mniejsze zło.A co myslicie o dodaniu dodatkowego blatu? potrzeba? czy sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżki zostają, są inne jak na zdjęciu,a szafka stoi w zestawie z innymi więc komplet, a myślę czy by nie dodać na środku jeszcze ewentualnie dwóch sztuk, no i mimo wszystko czy nie wymienić tylnej płyty hdf na coś grubszego wole dmuchać na zimne. Dzięki za pomoc.Jagoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję wyższą, nie ma obawy że coś się stanie, bo jak będzie stało na niższej to możesz kopnąć udeżyć. Po za tym łątwiej obserować co się dzieje w akwa jak masz na wysokości oczy a nie kolan. TAk jak kolega wcześniej zamiast cienkiej płyty tylnej dałbymbym mocną płytę o gr. 16/18 mm albo metalowe płaskowniki o kącie 90* dostępne w Castoramie, by weliminować boczne ruchy. Jeśli znajdziesz takie jame nóżki pod szafkę to dodaj na środku lub wywal te i postaw szawkę bezpośrednio na podłodze. Poamiętaj o piance pod akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez problemu ci wytrzyma ;) , jeżeli np są plastikowe te nogi skocz do jakiegoś stolarza żeby ci uciął 4 nogi małe niskie , tylko zamontować je odpowiednio na samych brzegach. Ja zrobiłem sobie komodę dębową i 500litrowe akwarium stoi :) , bez problemu ci płyta utrzyma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , miałem inne sprawy więc troche potrwało, może się to komuś przyda więc pisze, baniak -zmiana z 54 L na 103, dostałem za free, za nogi obecne i na środku dojdą klocki celem podparcia , byłem u stolarza, pod blat celem jego wsparcia przyjdą 2-3 jak to nazwał struny / to nic innego jak belki drewniane/ będą mocowane równolegle do czoła szafki, wkręcane na specjalne śruby/ zapomniałem nazwy/, zamiast tylnej ściany z pilśni będzie inna około 15-18 cm. Blat sam w sobie ma 3 cm.Baniak jest postawiony na gąbce a sama gąbka jest w ramie plastikowej , wygląda to tak jak robione akwarium ramowe za starych czasów, ale tylko dotyczy to dna i dolnych ścianek/ produkt oryginalny w zestawie/. Dzięki za pomoc, można zamknąć temaczysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...