Jump to content

misza166

Użytkownik
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About misza166

 • Rank
  Małomówny
 1. misza166

  Filtr Kaskadowy

  Można tylko trzeba wycinać otwór w pokrywie .
 2. misza166

  Filtr Kaskadowy

  Według mnie za tą cenę lepszy będzie fzn-2 aquaela chyba ma większą pojemność wkładów i jak co pociągnie nawet przy 100 l
 3. Generalnie panuje zasada ,że co około 6-8 miesięcy się wymienia przy świeceniu 10-12 godzin dziennie , ale jak wymienisz raz na rok też się nic nie stanie z tego co wiem .
 4. misza166

  Szafka pod akwarium?

  W zależności od punktu patrzenia , ale generalnie tak jak standardowe szafki czyli jakieś 70cm -80cm
 5. misza166

  jakie pyszczaki ?

  Pyszczaków nie polecam ze względu na litraż zbiornika ale jeżeli interesują cie takie klimaty to możesz tam trzymać muszlowce wielkopręgie.
 6. Witam obie firmy są bardzo dobre więc raczej nie pożałujesz że wybrałeś jedną z nich , co do filtrów jbl ma więcej miejsca w środku niż tetra o ile dobrze pamiętam do 112 oba są dobre ale do 240 wziąłbym jbl e1501 ewentualnie z uwagi na pojemność filtra i 4 węzę 2 wloty i 2 wyloty nie wymieniony przez ciebie unimax 500 .
 7. misza166

  Problem z filtrem

  Ciąć pokrywę, moim zdaniem , dobrym sposobem zęby to wyszło estetycznie jest rozgrzany nożyk do tapet wchodzi jak w masło.
 8. misza166

  Szafka - wytrzymałość 54 L

  Stan na obie z szafeczek i ruszaj się na boki sprawdź czy ma tendencje do ruchów na boki i czy się ugina pod twoim ciężarem jak to wytrzyma to powinno być ok ewentualnie możesz zamówić kawałek płyty 16 mm lub 18mm i wsadzić do tyłu zamiast hdf no i dołożył bym jeszcze z 2 nóżki . takie 54 L będzie ważyć z 70kg na moje oko . Ta pierwsza powinna być mocniejsza .
 9. Według mnie oba za słabe no chyba że będą tam tylko krewetki jak już to weź fan-2 ewentualnie fzn-1 lub fzn-2 w zależności od środków finansowych można pokusić się na chińczyka .
 10. misza166

  Otocinclus affinis -problemy

  Dokładnie jak kolega powyżej te rybki są bardzo wrażliwe a z tego co się dowiedziałem większość pochodzi prosto z odłowu więc jest dużo bardziej wrażliwa na zmiany parametrów wody i dlatego tak dużo osobników umiera .
 11. misza166

  Malawi 200l

  Filtr to na pewno dwa jedne biolog i drugi mechanik np unimax 250 , jbl e901 tetra ex 700 lub jakis eheim lub któryś hw w zależność od możliwości finansowych co do mechanika to jakis z przepływem ok 1000-1500 l /h z duzą gąbka co do roślin to anubis, nurzani ec , korzeni się nie wkłada do z biorników malawi glonojadów i bojc nie wkładamy do zbiorników malawi ze względu na duże ph wody.
 12. misza166

  Dobór filtrów 200L

  No jak uważasz tetry się ponoć polepszyły nowe uszczelki itp , uważam ,że sprzet markowy jest na wysokim poziomie i jedynie trafienie na wadliwy egzemplarz może nas zniechęcić do danej firmy . Co wybierzesz będziesz zadowolony ale jak popytasz to zawsze będzią się powtarzać sprawdzone firmy typu Aquael , Tetra , Jbl czy Eheim , nawet młodszy chiński brat markowych filtrów HW
 13. misza166

  Dobór filtrów 200L

  Jeżeli chodzi o filtr to nie zależnie czy wybierzesz jbl e901 czy unimaxa 250 będziesz zadowolony to są bardzo dobre filtry w swoim przedziale cenowym . Ja osobiście wybrałem unimaxa i jestem zadowolony praca bezgłośna duża pojemność na wkłady , to zadecydowało o moim wyborze ale oba są bardzo dobre i sprawdzone przez wielu ludzi więc bez obaw możesz kupić jeden z nich .
 14. misza166

  Obsada akwa 120x35x40 zimne

  Hmm a naczytałem się że raczej nie tolerują innych rybek ;d i często atakują , ale i tak na 90 % nie będzie wielkopłetwa nie kupie go w mojej okolicy , a z kardynałkami , kiryskami i danio nie ma problemu w zakupie , ale dzięki za wypowiedź .
 15. misza166

  Obsada akwa 120x35x40 zimne

  No więc z tego co wymieniłes i z tego co doczytałem to wielkopłetw raczej nie nadaje się do wielogatunkowego , więc wybrałem kardynałki danio pręgowane i kiryski pstre . Spróbuję odtworzyć wycinek strumienia może się uda;d co do ilości to myślę , że ok 15 kardynałków , 8-10 danio i 8-10 kirysków . myślę ze będzie w sam raz lub ciut za dużo
×