Jump to content

Biały

Użytkownik
 • Content count

  117
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Biały

 • Rank
  Gawędziarz
 • Birthday 06/03/1977

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  lubuskie
 1. W malawi nie ma potrzeby dodatkowego napowietrzania wody wystarczy jak w każdym akwarium ruch tafli wody spowodowany wylotem z filtra (np. deszczownia). Chyba, że podobają się Tobie te bąbelki z wylatujące z napowietrzacza.
 2. Biały

  [102l] Malawi

  Jak w Poznaniu poszukaj tu http://www.tropheussklep.republika.pl/kontakt.html Jak szukałem dla siebie dzwoniłem i rozmawiałem z kobietą zna temat i mieli saulosi z własnej hodowli. Pytałem na forum malawi o opinię kilka osób mi poleciło rybki od nich ale uważaj lubią wciskać więcej niż potrzebujesz mi do 200l proponowali min 20 szt. a powiem Tobie, że przy 12 mam już lekki scisk.
 3. Biały

  Filtry do Malawi 240L

  Penn-plax cascade 500 (zewnętrzny) zdecydowanie za słaby do 240l tak jak napisał Bartt85 kup chińczyka. Najlepiej sprzedaj oba i kup większy kubeł i do niego albo pompę cyrkulacyjną albo falownik.
 4. Biały

  [102l] Malawi

  Myślę że saulosków tyle co napisałeś wystarczy na ten litraż ale pamiętaj jak będziesz kupował młodzież (niewybarwione) to kup dwa razy tyle co potrzebujesz potem dobierasz harem. U nie na 12 szt. wybarwiło się 5 samców i nie wiem czy to już koniec. Cyba że kupisz już wybarwione rybki. Jak masz możliwość to szukaj u hodowców a nie w zoologu.
 5. Biały

  [240L] Biotop Malawi

  Zamiast kubełka proponowałbym głowicę cyrkulacyjną z gąbką np. aquael circulator 2000 (przepływ 2000l/godz) lub atman 203. doskonale "mieszają" wodę i sprawdzają się jako mechaniki. Filtr wewnętrzny nigdy nie zapewni Ci takiego przepływu wody.
 6. Kubełek w zasadzie na styk by wystarczył ale radziłbym trochę dołożyć i wziąć model e901 (pyszczaki to brudasy). Co do oświetlenia śmiało możesz zostawić jedną 20W. Teraz obsada nie wiem czy uda Ci się z dwoma samcami w 112 ale możesz spróbować najwyżej zostawisz jednego jakby co. Ale pamiętaj jak będziesz kupował "młodzież" czyli ryby nie wybarwione jeszcze weź dwa razy więcej niż potrzebujesz bo często jest większość samców. Zbrojnika bym oddał jak ma być biotopowo ale niektórzy trzymają je w malawi ja osobiście nie mieszałbym. Sprawdź parametry testami szczególnie ph powinno być pomiędzy 7,6-8
 7. Biały

  [102l] Malawi

  Fajne tło, obsada dobrana z głową zapowiada się ciekawie.
 8. Witam. Nadaje się jak najbardziej sam używałem takiego w 112l jako dodatkowe oświetlenie ale musisz mieć świadomość, że to jednorazówka jak się przepali to do kosza. Moja działała przez kilka miesięcy aż do sprzedaży akwarium więc nie wiem jaka jest żywotność. Jednak wolałbym kupić statecznik, kable i świetlówkę z uchwytami. Małe sprostowanie nie doczytałem, że ma być do akwarium 68l nie wiem czy wejdzie niech wypowie się ktoś kto montował w takim akwarium
 9. Biały

  Szafka - wytrzymałość 54 L

  Moim zdaniem na tej górnej możesz stawiać spokojnie. Ja miałem 64l postawione na prostej szafce bez żadnych wzmocnień z płytą pilśniową na plecach i stało ze dwa lata.
 10. Biały

  Województwo Lubuskie

  Ja mieszkam w okolicy Międzyrzecza poszukajcie strony Lubuskie Forum Akwarystyczne. Działa ono prężnie zwłaszcza w Gorzowie. Linku nie podam bo nie wiem czy to zgodne z regulaminem. Wielu z kolegów z LFA jest także tu na SA. Ja często zaopatruję się u kolegów z tego forum w roślinki.
 11. Witam. Ja trochę z innej beczki ale przed zmianami wizualnymi pomyślałbym nad wydjaniejszym filtrem bo ten który masz jest przeznaczony maksymalnie do akwarium o połowę mniejszego niż Twoje tzn. 120l. Dobra filtracja to podstawa utrzymania prawidłowych parametrów wody.
 12. Poczekaj powoli powinno się wyklarować. Płukałeś podłoże jak było w instrukcji ? Ja swoje płukałem kilkanaście razy w tym raz w wodzie ok 70 stopni to bardzo ważne. U mnie woda po zalaniu była czyściutka.
 13. Biały

  Jakie to glony? Pomocy.

  To w sumie ile masz tego światła? co dołożyłeś do standardowego 2 x 18 W ?
 14. Biały

  63l + 0,71W/l = Glony

  Witam. W opisie baniaka napisałeś, że nawozisz między innymi KH2PO4 czasem inne sole. Znasz parametry wody szczególnie NO3 i PO4 może tu coś nie gra.
 15. Witam. Jeżeli chodzi o przygotowanie podłoża to masz tutaj : http://forum.superakwarium.pl/podloze-jbl-t45589.html ad.1 myślę, że aquabasis daj 5l ja dałem tyle do 200l ale chyba ciut mało a manado oblicz sobie jaką chcesz mieć warstwę wzór : szerokość x głębokość x grubość podłoża myślę że ok 5 cm wystarczy więc u Ciebie jeżeli masz standardowy zbiornik to 80 x 35 x 5 cm. to jakieś 14 litrów. ad 2. nie zmieszają się manado przykryje aquabasis. ad 3. jak podaje producent chyba 2 lata. ad 4. wymiana wiąże się z restartem więc myślę, że jak podłoże się wyjałowi to lepiej zastosować kulki do podłoża. ad 5. masz w linku powyżej.
×