Skocz do zawartości

[128L] - OGÓLNE


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.:P

Stawiam obiecaną fotkę - po mocnej przecince i zmianach.:)

A i turbo filtr 1000l/h jest już na stałe w tym akwarium.:P

Teraz świece pełna mocą światła 2x18w t8 6500k sylvania luxline plus 865 + 2x24w t5 6500k sylvania luxline plus 865 = 84w : 128l = 0,65W/L, od 11:00 do 19:00.:)

 

Obsada: Trochę się zmieniła.

2x molinezja black molly (2 samiczki)

1+1 zbrojnik złoty weloniasty (1 samiec + 1 samiczka)

5x kirysek spiżowy

1x stary zbrojnik niebieski weloniasty (samiec)

1+1 p. ramireza weloniasta (motyl) (1 samiec + 1 samica)

1+3 prętnik karłowaty (1 samiec + 3 samiczki)

3x Anentome Helena

Kilka świderków

kilka zatoczków

parę rozetek

 

Fotka:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Dziś kolejne tarło p. ramireza czyli 3 albo i 4 nie pilnuję ryb wiec nie wiem kiedy się wycierają.:)

Jutro stawię fotki.;)

 

EDIT

 

No i dziś 2 dzień pilnowania ikry przez p. ramireza, do tego dziś też kiryski mają wiosnę tez tarło, ale z kirysków nic nie będzie bo inne rybki zjadają ikrę im. Aby p. ramirezy wychowały swoje młode tym razem.:)

 

Fotki:

P. ramireza samiec pilnuje ikry z rana, a samica pilnuje nocą ikry, tak na zmianę pilnują.:)

Nie mam fotek z pilnowania ikry przez samice.:)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i poranna zmiana pilnowania ikry.:)

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

 

EDIT

 

Witam.:P

 

Fotka.:

Akwarium trochę już zarosło.:)

 

Dołączona grafika

 

No i dziś 3 dzień pilnowania ikry przez p. ramireza.:)

Fotki:

P. ramireza samica pilnuje ikry.:)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe.:)

 

P.S.

Mam tez do was pytanie.: Czym mam potem karmić młode p. ramireza, czy mogą one zjadać to co inne rybki, czyli pokarmy w płatkach itp..:?:

 

EDIT

 

P. ramireza jednak mieli 3 tarło nie 4, pilnowali ładnie ikry do 4 dnia, ale co z narybkiem się stało.:?:

Do tego wczoraj zdechła mi stara samica prętnika karłowatego srebrno z zielonymi lub błękitnymi paskami, zostały mi 2 samiczki 1 srebrna cała i 1 taka jak ta samiczka która mi zdechła. Młode się trzymają w 112l dzielnie karmie je pokarmem dla bojowników w płatkach drobno zmielony taki dla narybku sam zrobiłem do tego dodałem spiruline z jbl, i pokarmy inne dla rybek w płatkach w tym roślinny itp.:)

 

EDIT

 

Było lepiej niż 1 i 2 tarło, 3 tarło udane, ale nie dopilnowały narybku molki je zjadły, i molek już za nie ma wywaliłem je na zbity łeb do akwarium dla kolegi.:) Może 4 tarło się uda następnym razem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karm je ugotowanym żółtkiem od jaja kurzego .

Wiem ale nie ryzykuje karmienia tym, wole pokarmy sprawdzone dla narybku.:)

Ja bym z tych roślin co są na pierwszym planie zrobił sporą kępę np. z lewej strony.Pozdrawiam

To Sagittaria subulata, no planuje ja dać na całe akwarium.;)

 

P.S.

Teraz w akwarium jest takie oświetlenie 2x18w t8 6500k + 1x24w t5 = czyli 0,4w/l, było 0,6w/l ale świetlówka 1x24w t5 6500k padła i została tylko jedna świetlówka 24w t5 6500k i tak już będzie na stałe 0,4w/l oświetlenia.:)

 

EDIT

 

Dziś padła mi samica złota zbrojnika weloniastego. :( Zostały 2 samce w tym złoty i niebieski odmiany weloniaste, nie wiem może kiedyś dokupię kilka sztuk tych zbrojników i niech się dobierają w pary.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmnożyłem te zbrojniki(7młodych :D ) jeszcze jak miałem małe 45 litrowe ;) akwa.Rozmnożyłem również brzanki różowe(1szt. 8-) ) mieczyki(mnóstwo ;) ) i glony(brak danych) :DD: .Niestety wszystko to co miałem w tym akwa ugotowało się pewnej nocy(wysiadł termostat w grzałce.Rano było 35-40*C) :cry::cry::cry: Dodam ,że byłem wtedy :mrgreen: akwarystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmnożyłem te zbrojniki(7młodych :D ) jeszcze jak miałem małe 45 litrowe ;) akwa.

Rozmnożyłem również brzanki różowe(1szt. 8-) ) mieczyki(mnóstwo ;) ) i glony(brak danych) :DD: .Niestety wszystko to co miałem w tym akwa ugotowało się pewnej nocy(wysiadł termostat w grzałce.Rano było 35-40*C) :cry::cry::cry: Dodam ,że byłem wtedy :mrgreen: akwarystą.

No wiadomo ale nie każdemu zbrojniki się dobiorą porządnie w pary. :x Miałem molinezje black moly i tez sporo młodych oddałem koledze resztę która mi się została bez samca, mam tez prętniki karłowate które mają młode w 112l i nadal żyją mają zaledwie 3 tyg., no i p. ramirezy nadal się trą, aby wychowały mi młode tym razem i będzie ok.:)

Daj znać jak ramirezki złożą ikrę bo moje też szykują do 3 tarła:( Co do akwarium to prezentuje się bardzo ładnie.

Ok dam znać i tak już po 4 tarle, i szykują się do 5 tarła prawdopodobnie będzie koło 26/11/2012.:)

A i dziękuje.:)

Skasuj to zielsko z pierwszego planu, bo nic nie widać. Zdjęcia wstawiaj bez "/" po .jpg.

Te zielsko to sagittaria subulata i nurzaniec - prawdopodobnie.:)

 

Sagitarię zostaw na pierwszym planie,a nurzańce daj na trzeci.
Już i tak się pozmieniało w tym akwarium.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się taki busz, myślę że po ze przycince pierwszego planu będzie jeszcze ciekawiej :)

 

Pozdrawiam

Emil

Jest już i tak wiele zmian w tym akwarium. :P

 

P.S.

Pod wieczór dam fotki akwarium. :)

 

Fotki.:

(brak)

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bajka, lubię takie klimaty. Zmienił bym podłoże na ciemne typu bazalt, ale to jest moje osobiste zdanie :)

 

Pozdrawiam

Emil

Dziękuje.:) Podłoża nie zmienię takie już będzie jak jest.:P

Tera to jest bajka tylko tak dalej,pozdro.

Dzięki.:)

Całkiem fajnie.

Co to za białe kropki na szybie z lewej strony?

Dziękuje.:)

Ślimaki zatoczki, rozetki, świderki. Ale już mniej niż było dzięki helenką od cb.;)

Pewnie ślimaki :D Co do akwarium to fajne wygląda tylko to podłoże trochę odstrasza ale od biedy będzie :)

Tak ślimaki pełno ich, ale helenki od Sławka dają rade.:)

Podłoża nie będę zmieniał, takie już zostaje jak jest.:P

 

P.S.

Dziękuje za miłe słowa i rady.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :P
Tak jak zmiana tytułu, tak zmiana w akwarium. :lol:

Akwarium:
128l wymiary 80x40x40 proste

Oświetlenie:
Świetlówki 2x18w t8 6500k sylvania luxline plus 865 + 1x24w t5 6500k sylvania luxline plus 865 = 0,4W/L, oświetlam od 11:00 do 19:00

Filtry:
Hw 302 1000l/h wkład filtracyjny bioceramika + zeolit mineralny drobny.
Aquael turbo filtr 1000l/h jako mechanik z napowietrzaniem wody, wkład filtracyjny gąbka.

Grzałka:
100w elite z termoregulatorem (ustawiona na 26c)

Termometr:
Aquaszut Termometr szklany

Parametry:
Woda w akwarium.:
Podmiana wody 20l
temperatura wody 26c
No2 0 mg/l
no3 10 mg/l
gh 10
kh 6
ph 7
Po4 1,0 mg/l
Fe 0,1 mg/l

Podłoże:
ziemia torfowa 10kg + siatka ogrodowa o drobnych oczkach + żwir rzeczny 20kg

Co2:
Brak

Nawożenie:
Aqua art carbo 4ml dziennie
mikro 3ml dziennie
makro 5ml dziennie
kulki nawozowe raz w miesiącu

Rośliny:
Nymphaea tiger lotus (lotos tygrysi czerwony i zielony)
Sagittaria subulata
Ludwigia repens
Echinodorus bleherae
Echinodorus amazonicus
Limobium
Rzęsa wodna
Nurzaniec
Cabomba caroliniana

Obsada.:
2x zbrojnik złoty weloniasty i stary niebieski weloniasty (2 samce)
5x kirysek spiżowy
1+1 p. ramireza weloniasta (motyl) (1 samiec + 1 samica)
Ślimaki:
Świderek, zatoczek, rozetka, anentome Helena

Ozdoby:
Korzeń torfowy - prawdopodobnie olcha
Skorupa kokosa

Tło:
Czarna folia

Fotki.:
(brak)


Pytanie w formie fotki. - Czy to Cabomba caroliniana. :?:

(brak)

Czekam na komentarze miłe i niemiłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziemia torfowa 10kg

No chyba nie? Wiesz ile by Ci miejsca zajęło to 10kg ziemi torfowej? :D
Wiem, wiem ile tyle ile trzeba.:P

Było by całkiem fajnie gdyby nie te gruboziarniste kamieniste podłoże, ale ogólnie źle nie jest, poczekajmy, niech się rozrośnie ;)

3-5mm to chyba najmniejsza granulacja z tego podłoża rzecznego.:) Co do rozrostu roślin to poczekamy, bo na wiosnę będą inne roślinki, no co do lotosów miał być zielony tylko ten z ameryki, ale spodobały mi się zielone tygrysie i czerwone tygrysie.:P

 

Pytanie w formie fotki. - Czy to Cabomba caroliniana.:?:

Limnophila sessiliflora.
Oj nawet nie podobna ta roślina co podałeś w fotogalerii w google sprawdzałem to bardziej do cabomby jest podobne, ale to się okaze jak na wiosne cabomby zakupie.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w formie fotki. - Czy to Cabomba caroliniana.:?:

Limnophila sessiliflora.

Oj nawet nie podobna ta roślina co podałeś w fotogalerii w google sprawdzałem to bardziej do cabomby jest podobne

 

Nie podobna?

Oj Ty biedactwo,to przeczytaj chociażby tu http://www.roslinyakwariowe.pl/baza/limnophila_sessiliflora/ i zajrzyj tu https://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=+limnophila+sessiliflora&oq=+limnophila+sessiliflora&gs_l=hp.12...440.440.1.1797.1.1.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.2.v-qU_qbeRPk&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=d921d22da4f22c87&bpcl=38625945&biw=1024&bih=475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...