Skocz do zawartości

[128L] - OGÓLNE


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam.:P

Jednak ta roślina o którą pytałem to limnophila sessiliflora, Sławek miał racje co do tej roślinki dziękuje za pomoc.:)

 

S.P.

Zmieniłem nazwę na ogólne, bo to już lepsze od tych biotopowych akwarii, nie chce mi się robić biotopowych akwarium.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. :P
W akwarium trochę się zmieniło ale nie za mocno dodałem 2 gatunki roślin. A i jest tylko 1 filtr czyli kubełkowy hw 302 1000l/h.

Roślinki które dodałem:
H. polysperma
Cryptocoryne
Reszta roślin beż zmiany.

Obsada bez zmian jedynie jest dodana samiczka prętnika karłowatego 1x

Oświetlanie jest też zmienione jest tak 2x18w t8 6500k i 2x24w t5 6500k

Nawozy:
Mikro i makro i fe
Aqua art carbo
Kulki nawozowe

No to teraz fotka (stan aktualny).:

(brak)

Czekam na komentarze miłe i niemiłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ładnie, aczkolwiek ja bym przesadził rośliny ze środka na boki.

Dziękuje.:) Te rośliny są na boku tylko na fotkach dziwnie to widać.:)

 

P.S.

Jutro przekładam parkę p. ramireza do 25l może tym razem coś będzie, bo w ogólnym nie dają rady w wychowaniu młodych.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekładaj ryb. Utrwalisz w nich złe zachowania, a młode mogą być obciążone przez o podobnymi problemami.

Ale nawet w tym akwarium po 4 dniach nie widać narybku niby tak jak by zniknął lub go by zjadły.:(

Wiec sam nie wiem co zrobić żeby mieć trochę młodych, a niech próbują w tym akwarium może im się uda po jakimś czasie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na siłę. Masz tam jakiś sensowny korzeń?

Tylko taki za żabienica na środku jest.:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg641/scaled.php?server=641&filename=korzonek.jpg&res=landing

 

No i skorupa kokosa po lewej stronie od tego korzonka jest.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj jeszcze jakiś gruby, lub ustaw ten tak, aby wystawał ponad linię zieleni. Takie miejsca stymulują "wyobraźnie" ryb.

Ok a może ten ustawić tak jak na 4 obrazku i było by ok.:

 

(brak)

 

Bo chwilowo nie mam żadnych korzeni w domu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.:)

P. ramireza mieli kolejne tarło 25/26.12.12 coś tak, ale wygląda na to ze nic z tego nie ma próbuje jak się da zęby mieć parę młodych, ale za wsze nic z tego. I teraz mam pytanie w ilu litrach można rozmnożyć p. ramireza. :?: Jedni mówią ze może być 25l inni ze 45l już sam nie wiem. 2 pytanie co jest potrzebne do hodowli jakie parametry i czy w 100% potrzebne są liski dębu itp.. :?: Wiem ze moja woda jest twarda o ph 7,5, ale nie wiem jakie ma gh i kh zawsze pokazywało mi na skali ze jest 10. Jeśli komuś udało się wychować w naszych warunkach p. ramireza od ikry to niech da znać w jakich warunkach to zrobił czy dawał jakieś liski np. dębu, buku albo i szyszki olchy itp. Ja próbuje normalnie na wodzie taką jaką mam ale zawsze nic z tego nie wychodzi ale ikra jest przez te 4 dni i pilnują ją tak jak wiadomo do końca, ale narybku nigdy nie widziałem.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody są temu winne. Albo masz rybki impotentów, też tak się może zdarzyć.

Możliwe ale nic w sklepie nie piszę na ten temat, pytałem się ich o te rybki mówiły ze prawdopodobnie parametry wody są inne w moim akwarium, ale mam podłoże z ziemią torfową wiec to nie jest tego wina. Rybki były zakupione w tym sklepie.: www.bajcik.pl pod nazwą.: PIELĘGNICZKA RAMIREZA WELONIASTA (40). Ale jeśli mam 7,5 ph to jest ok tylko tu o twardość wody chodzi bardziej niż o ph tak mi powiedzieli w tym sklepie jak pisałem na emaile..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy sklepy/sprzedawcy są rzetelnym źródłem informacji?

Po prostu ten sklep ma własną hodowle ryb i nie tylko własną, połowę ryb sprowadzają z importu inne z hodowli krajowej itp. itd.

Twardość i odczyn wody wpływa na rozwój rybek na etapie jaja i zbyt wysokie/niskie wartości powodują śmierć potomstwa nim się wykluje.

Możliwe ale jak coś to będę próbował jak się da. :)

 

EDIT

 

Stawiam nową fotkę akwarium (stan aktualny).:

 

(brak)

 

No i 1 raz zakwitła u mnie żabienica amazońska. :)

(brak)

 

Czekam na komentarze miłe i niemiłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Mam takie pytanie do was chodzi o obsadę akwarium. Chce do niej dodać na wiosnę harem bojownika czyli 1+3 (samiec + samice) a moja obsada w akwarium wygląda tak chwilowo.:

 

Obsada.:

1+1 p. ramireza weloniasta (motyl) (1 samiec + 1 samica)

5x kiryski spiżowy - (Było 6 sztuk 1 sztuka padła)

1x prętnik karłowaty (samiczka) - (Została sama bez samca i koleżanki czyli 2 samiczki)

1x zbrojnik niebieski weloniasty (stary samiec) - Złotych już niema od dawna - (Powody w hodowli tych gatunków zbyt wiele walk o samiczki itp.)

Ślimaki świderek, rozetka, zatoczek, helenka

 

I pytanie czy p. ramireza nie będą się biły z bojownikami. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy bankowo zatłuką bojownika chyba że by było duże akwa. A w czasie tarła to na 200%

Dlatego się pytam. Jak się nie da to trudno pozostaje mi wtedy 112l akwarium dla bojowników z filtrem aquael turbo filtr 1000l/h jako mechanik z napowietrzaniem wody. No i do odchowania narybku bym kupił czy akwa 45l do tarła to w 100% 25l akwa.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Jednak nazwa akwarium pozostaje bez zmiany, jedynie dokupię kilka roślin no i obsada się zmieni będzie to harem bojownika, ale ryby dopiero zakupie wiosną jak będą możliwe wysyłki w sklepie bajcik.pl.:)

A i co do co2 bardzo tego się boje, wiec nadal będę podawał aqua art carbo, co do mikro i makro to się zastanawiam które kupić i jakie według was jest najlepsze z soli itp.. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to CO2 nie jest potrzebne.

No wiadomo ja chciałem zrobić bimbrownie co2 ale tego najbardziej :?, i dlatego wole carbo z aqua art.:)

 

Tylko jedynie chodzi mi o nawozy mikro i makro, zawsze kupuje w solach już gotowe do rozrobienia w 500ml wody, ale się zastanawiam jakie według was są najlepsze nawozy w solach czyli chodzi o mikro i makro. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.:P

Mam do was pytanie czy warto teraz zbierać lisie dębu, buku i szyszki olchy chce trochę zakwasić wodę w tym akwarium, i sprawdzić czy w 100% podziała to na p. ramireza, i czy w 100% narybek się wykluje tak jak to ma być. A i mam 1 pytanie czy można np. używać lisi orzecha włoskiego takie z jesieni, jeśli tak to mam ich sporo i czy one działają tak samo jak dębu i buku czy podobnie. :?: Powiem ze p. ramireza mieli kolejne tarło ale nic z ikry się nie wykluło, powiem ze mam twardą wodę o ph 7,2 lub 6,5, albo testy wody były błędne albo źle je zrobiłem te testy były z jbl w kranie gh/kh wyskakuje na koło 21, a ph niby na skali mierzy 7,2 a 6,5 wiec sam już nie wiem, jutro sprawdzę w akwariach co i jak z testami i jakie są parametry.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...