Skocz do zawartości

[128L] - OGÓLNE


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. :P
Od tygodnia podaje już nowe nawozy zakupione z allegro czyli z własnej roboty.

O to jakie nawozy podaje teraz.:
Kulki gliniane torfowe nawozowe
Nawóz podstawowy czyli mikro podaje 1ml co dziennie i przy podmianie wody
Makro+fe będę podawał dopiero jak rośliny zarosną akwarium tez 1ml co dziennie i przy podmianie wody

A jeśli pojawią się glony to zakupie szybko aqua art carbo czyli co2 w płynie i będę podawał 2ml co dziennie i przy podmianie wody 4ml i będzie ok. :)

EDIT

Nie opisałem co w akwarium jest i pływa.

Rośliny:
Anubias barteri coffeifolia
anubias barteri nana
Nymphaea tiger lotus (lotos tygrysi)
Hydrocotyle leucocephalla
Sagittaria subulata
Ludwigia repens
Echinodorus bleherae
Echinodorus amazonicus
Rotala rotundifolia green
Limnophila
Hygrophila
Bacopa
Cryptocoryne
H. polysperma
Limobium
Pistia
rzęsa wodna
Nurzaniec
Mchy (Chwilowo potem idą do 25L)

Obsada:
1+3 molinezja black molly + kilka młodych
4x zbrojnik złoty weloniasty (samiec/samica dobieram parę)
Kilka gupików (samce/samice)
Ślimak świderek
Ślimak rozetek
Ślimak zatoczek

Ozdoby:
Pniak z dziurka (chyba dębu)
Skorupa kokosa

TŁO:
Czarna folia

A fotki stawie dopiero jak trochę zarośnie akwarium. :P

EDIT

No i obiecana fotka.:

(BRAK)

Czekam na komentarze miłe i niemiłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.:P

Od dziś podaje co2 z bimbrowni i mam pytanie kiedy trzeba wymieniać filtr wodny, czyli chodzi o wodę. :?:

Bimbrownie mam na takim składzie 1x 2l butelka i 1x 1,5l butelka a składniki takie 1l wody przegotowanej o temp. 25c 2 szklanki cukru 100g drożdży, co2 idzie przez filtr hw 302 1000l/h na noc daje napowietrzanie przez filtr atman at - f300 300l/h mam nadzieje ze będzie ok tym razem i nie zatruje ryb.:):twisted::oops::roll:

 

EDIT

 

Bimbrownia działała tak z mało nie zatruła mi znów ryb, wieś ją wywaliłem i już się nią nie będę bawił, wole już aqua art carbo, niż te bimbrownie które zabijają ryby a nic prawie nie działają. No powiem tak ze przez godzinę roślinki ładnie bąbelkują ale już po 2/3 godzinach od zrobienia bimbrowni zauważyłem ze zbrojniki i inne ryby zrobiły się pijane tak jak by się naspały zioła czyli narkotyków już nigdy więcej nie zrobię tej przeklętej bimbrowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe ale ja sam nie wiem wole nie robić już bimbrowni i tyle.:P

Naradzie będę podawał aqua art carbo. A potem się pomyśli nad butlą co2 tylko ze butle bym musiał gdzieś nabijać co jakiś czas tylko ze ja w moich okolicach nieznam zadnego zoologicznego sklepu który by nabijał butle co2. No pomyśle nad tym może coś się uda skombinować np. ryby do innego akwarium na kilka dni a w tym pruby z co2 o ile by się zakupiło butle co2, jak nie to jedynie tylko aqua art carbo i nic innego nie z tych typów jak bimbrownia co2.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem się pomyśli nad butlą co2 tylko ze butle bym musiał gdzieś nabijać co jakiś czas tylko ze ja w moich okolicach nieznam zadnego zoologicznego sklepu który by nabijał butle co2.

Butli nie nabija się w sklepach zoologicznych tylko w punktach nabijania butli gazowych lub u dystrybutora sprzętu ppoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę tylko kupował aqua art carbo co2 w płynie i nawozy z allegro od użytkownika romster 2.:P

 

EDIT

 

Teraz świece pełna mocą światła 2x18w + 2x24w = 84w : 128l = 0,65W/L

 

I rośliny rośną ok.:) A podaje tylko mikro i makro+fe w podłożu są kulki jbl i własnej roboty od użytkownika romster 2 z allegro, jako podłoże mam ziemie torfowa + piach żwirowy, mam nadzieje ze rośliny będą rosły ok, tylko żabienica amazońska mi zmarniała ale za to mam tą żabienice bleherae.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. :P

Aktualka.:
Od kiedy podaje nawozy mikro i makro+fe rośliny rosną jak szalone, teraz zakupuje aqua art carbo co2 w płynie 500ml i będe podawał tak nawozy.:

mikro 2ml co dziennie
mikro+fe 1ml co dziennie
aqua art carbo 2ml co dziennie

No to i fotka.:
Sorki ze fotka taka marna, ale padła mi bateria w aparacie wiec czekam aż się naładuje, pod wieczór dam lepsza fotkę. :)

(BRAK)

Czekam na komentarze miłe i niemiłe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...