Skocz do zawartości

[54] Czerwone szaleństwo


Domownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nowy rok nowe podłoże nowy aranż :) . Zapraszam.

 

Zbiornik: 60x30 (54l) float

Filtracja: Mini Kani 120 (bio ceramika-micromec-symec-gąbka)

Podłoże: ADA New Amazonia

Ogrzewanie: 100w grzałka no name

Nawożenie: Pełna gama PG, CO2 (butla 2kg)

Oświetlenie: 2x 24w (sylvania grolux +aquastar)

Temp: 25-26 c

 

Parametry wody:

 

NO3: 50 (podobno wysoki poziom jest normalny przy starcie amazonii)

NO2: 0

GH: ok 10

KH: 6

PH: 7

Cl: 0

 

 

Flora: microsorium pteropus narrow, Alternanthera czerwona , pogestemon helferi

Fauna: 5x amano 1x red cherry (to tak na start docelowo dojdzie 3x otosek 1+1 bojownik syjamski,9 x neon innesa)

 

Zanim mnie ktoś zlinczuje o te krewetki wpuszczone pierwszego dnia już tłumaczę , że filtr pracował ponad 6 miesięcy w stabilnym zbiorniku połowa wody również pochodzi z owego zbiornika.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcie 5h po zalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

poczekam na start alternantherki teraz już mam doświadczenie w hodowaniu tej rośliny i wiem ile miejsca potrzebuje dorosła sztuka więc może się wydawać troszkę pusto na początek

Nie jest trudna w hodowli, ale trzeba utrzymać fosfor na odpowiedni poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje otoski we 3 miały się całkiem dobrze co do bojowników z własnego doświadczenia wiem że nie jest konieczny harem a nawet często nie wskazany z powodu konfliktów między samicami. A szaleństwo będzie :) oj będzie zapewniam. co do hodowli alternanthery fakt nie jest trudna ale wymaga konsekwencji i dobrego zaplanowanie bo lubi się "zasłaniać". cała obsada funkcjonowała dobre pól roku bez żadnych konfliktów więc zakładam że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje otoski we 3 miały się całkiem dobrze

Nie wszystko da się stwierdzić gołym okiem, to ryby stadne, trzy to nie stado.

co do bojowników z własnego doświadczenia wiem że nie jest konieczny harem a nawet często nie wskazany z powodu konfliktów między samicami.

Harem jest wskazany ze względu na typową agresję samca w stosunku samicy. Przy kilku samicach, agresja ładnie się rozkłada, a nie męczona jest jedna sztuka. Konieczny harem nie jest, ale zwykle jest to najlepsza opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, pomyśle nad tymi otoskami ale co do bojowników to już miałem harem i nie zamierzam wracać do tego moja samiczka jest bardzo dobrze wyrośnięta i na razie ona dominuje młodego samca jeżeli tendencja się odwróci będę się martwił bo wprowadzenie nowej młodej samiczki prawie na pewno skończy się jej zabiciem prze obecnie dominująca, już to przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naprawdę bardzo ładnie sie zapowiada ale ja bym to zrobił inaczej.

Lewa strona idealna!

Alternathery czerwone weź posadz obok siebie po prawo tak troche z tyłu ale też wchodząc do środka i na przód.Na środek rotale, i na przód glosie(środek i lewo) a przed Alternathery które by były z tyłu Blyxe Japonica.

Moja wizja , bo te Alternathery marniutko posadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Wracam po przerwie ponieważ moje próby nie dały efektu a rady sprzedawców z akwarystycznego zaczynają być absurdalnie głupie, dlatego zwracam się do doświadczonych akwarystów z prośbą o pomoc.

 

Zbiornik: 60x30 (54l) float

Filtracja: Mini Kani 120 (bio ceramika-micromec-symec-gąbka)

Podłoże: ADA New Amazonia

Ogrzewanie: 100w grzałka no name

Nawożenie: Pełna gama PG, easy life fosfo ,CO2 (butla 2kg)

Oświetlenie: 2x 24w (sylvania grolux +aquastar) 10 h

Temp: 25-26 c

 

Parametry wody:

 

(test jbl )

 

NO3: 50-100

NO2: 0

GH: 4-7

KH: nie do odczytania (jaskrawo zielony)

PH: poniżej skali (szacuje ok 5)

Cl: 0

 

 

Podwyższone no3 prawdopodobnie z powodu dozowania dodatkowego fosforu ??

 

 

Mój problem dotyczy kilku rzeczy.

 

Po pierwsze wysyp zielenic, wszędzie na liściach na szkle cała tylna ściana jest zielona.

Po drugie słaby wzrost alternanthery dolne liście zielone sporo nowych układów korzeniowych brak bomblowania.

Po trzecie padający pogestemon helferi roślinka się "rozpada" .

Po czwarte stale utrzymująca się błona bakteryjna ale nie taka twarda stała , raczej płynna lekko kisielowata o konsystencji kurzego białka.

 

 

Od ostatniego zdjęcia cała alternanthera została wykoszona do poziomu ostatnich dolnych liści stąd te rozgałęzienia.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwaśna woda ma to do siebie niestety, że łatwo rozbija białka i w efekcie ich koagulacja przyczynia się do powstania tego cholerstwa jaki jest błona. Najlepszym wyborem będzie załatwienie sobie skimmera.

 

Zielenice to kwestia zbyt dużej ilości światła przy zbyt słabym wzroście roślin. Wg tabeli w artykule o nawożeniu wg Łorena wynikałoby to u Ciebie ze zbyt małej ilości fosforu w wodzie, co ogranicza wzrost roślin, a daje zielone światło glonom zielonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm miałem nadzieje że się obejdzie ale chyba niestety będzie trzeba kupić testy na fosfor i żelazo ;/ w akwarystycznym polecili mi podawać fosfor kiedy to nie pomogło stwierdzili że to wina wypalonych świetlówek ( mają ok 9 miesięcy), tylko czemu ten pogestemon tak słabo się trzyma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...