Jump to content

Domownik

Użytkownik
 • Content count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Domownik

 • Rank
  Nowoprzybyły
 • Birthday 02/05/1990
 1. Domownik

  Mikro Malawi

  Inne rybki w podobnej piaszczysto kamiennej scenerii?
 2. Cześć początkującym akwarystą nie jestem ale mam pytanie odnośnie zagadnienia w którym jestem kompletnym amatorem. Otóż z powodu rosnącej liczby obowiązków mam coraz mniej czasu na codzienne pielęgnowanie mojego ultra mocno oświetlonego roślinniaka, kto czytał kiedyś moje tematy ten wie że codzienne przycinanie akwarium w którym jest 2,5 w/l to norma. Dlatego wpadłem na pewien pomysł ale nie jestem sadystą więc pytam. Czy jest możliwe zrobienie czegoś w stylu mikro Malawi w klasycznym 54l baniaku np jeden harem saulosi ?? Mam sporo sprzętu więc pytanie odnosi się w zasadzie do pojemności i czy wystarczyło by mi jeden kubeł minikani 120 czy musiałbym dodać kaskade fzn-3 ?
 3. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Jak by nie spojrzeć, można tak to nazwać.
 4. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Mała aktualizacja. Niestety Pogestemon erectus nie wytrzymał mocnego przycięcia i padł , wpadłem więc na pomysł małej zmiany w roślinności i tak miejsce Pogestemona zajęła Ludwigia repens natomiast Alternantherę, Blyxa japonica. Ciekawi mnie dlaczego Blyxa szybko zmieniła kolor z zielonej na czerwoną. Dodatkowo zebrałem się w sobie żeby w końcu przykleić czarną taśmę u szczytu szyb.
 5. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Gh: 7 Kh: 6-10 testy paskowe jbl
 6. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Jest to rozwiązanie które przerabiałem i stosuję w innym akwarium z powodzeniem . Jednak to stoi bardzo blisko ściany a na wężach jest mnóstwo sprzętu wyciągnięcie rurki wlotowej to dla mnie nie lada wyzwanie a z doświadczenia wiem że gąbkę prefiltrową trzeba dość często czyścić . Taką operację jak dziś wykonuję raz na rok a ilość wkładów biologicznych jak na 54l pozwala mi spać spokojnie w przekonaniu że nawet jeżeli niechcący uśmiercę połowę flory to i tak mam jej 3 razy więcej niż potrzebuję żeby stało stabilnie. Niemniej doceniam troskę o tą bandę krewetek I zapytam czy poleciłbyś mi jakąś rybkę/rybki bo troszkę nudno się robi Światło : 4x 24w = 96w t5 + odbłyśniki - 1,7 w/l netto 1,95 w/l brutto obecnie 12h docelowo 9/8 h NO3: 10mg/l PO4: 0,5 mg/l Fe: 0,5 mg/l Ph: 6,5 (ten test chyba oszukuje wydaje mi się że jest niższe ) Co2: 2 bąbelki na sec (nie potrafię przeliczyć na ppt)
 7. Domownik

  [112l] Moja Azja

  Może pielęgniczki ramireza ? ale niech sverting to zweryfikuje on ma chyba największą wiedzę na temat ryb na tym forum do niego kieruj pytanie na priv może.
 8. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Wkładów biologicznych nie płukałem tylko wymieniłem watę i wypłukałem gąbkę która spełnia rolę zabezpieczenia przed wciągnięciem waty do pompy operacja była konieczna ponieważ ostatni raz robiłem to rok temu i filtr stracił sporo mocy , dlatego też nie rozpuszczał mi się gaz w reaktorze teraz jest cacy
 9. Domownik

  [54] Dream of red flower

  He He specjalnie nie napisałem wcześniej żeby zobaczyć kto mnie pierwszy zlinczuje za wodę Wodę mam ze studni głębinowej idealne parametry zero chloru i prawie zero azotu jedyne co to dość bogata w żelazo Gdybym mieszkał w mieście nigdy bym tak nie zrobił
 10. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Sprzątanie !!! Zaczynamy: Delikatnie... czasem w filtrze są żywe krewetki. Jednak nie tym razem. Shrimp protector działa jak należy. Czas pobrudzić rączki. Sprawdzamy stan bio wkładów Micromek i ceramika były szorstkie . Według mnie, podkreślam według mnie , dopóki nie są pokryte śluzem i wyczuwalnie śliskie nie ma potrzeby wymieniać, zwłaszcza w tak małym zbiorniku. Symec Zamykamy Zalewamy Zabieramy Przy okazji wyczyściłem szklany wlot , niezły hardcore jeżeli nie ma się czyścidła (jak ja) , zdjęcia nie zamieszczę bo po prostu teraz w ogóle go nie widać w wodzie xD Pozdrawiam.
 11. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Zdjęcia 3 dni po koszeniu : Trawa odrasta błyskawicznie . Troszkę gorzej z pogestemonami mam nadzieję że nie padną...
 12. Domownik

  [49l] Nowa Kostka

  Bardzo fajny baniaczek , osobiście lobię takie klimaty. Co do elektrozaworu tak jak przedmówcy stwierdzili POWINIEN aczkolwiek nie musi być podłączony na sztywno do reduktora PRZED zaworkiem precyzyjnym możesz to osiągnąć stosując chociażby nakładki akwarystyczne (nyple) lub kupić w castoramie rurkę miedzianą nagwintować ją i na ciasno na teflon wkręcić zamiast gumowych oczywiście przy użyciu nypli. Druga sprawa szafeczka z doświadczenia wiem że twoja szafeczka mimo dołożonej płyty zacznie bananieć z czasem u mnie stało akwa 54l (60 cm długości) na płycie wiórowej 32 mm + 20 mm i zaczęło się wyginać po 4 miesiącach płyta miała 120 cm szerokości podparta z tyłu i po bokach jak u ciebie. Zalecam prostą modyfikację w postaci poprzecznej płyty przykręconej na środku pod blatem w poprzek mniej więcej tak : Po trzecie : nie za mało gazu podajesz? ja w 54 l przy 0,5 w/l dawałem ok 1b/s - 1b/2s Aha to że zawór pstryka przy otwarciu to normalne zawsze mnie po dobrych imprezach budzi rano xD Aha x2 przy fzn-2 pamiętaj aby gąbkę zostawić na górze nie na dole inaczej w ogóle nie będzie filtrowała ze względu na konstrukcję szczelin w koszyczku przerabiałem temat i polecam wkład biologiczny micromec (ten drobny) + gąbka drobnoziarnista tak z 3 cm wystarczy ponadto jeżeli nie chcesz wyciągać krewetek co tydzień z filtra zastosuj prefiltr ja zrobiłem z gąbki która była seryjnie w filtrze Jeżeli się zdecydujesz na wkłady biologiczne uważaj na odpryski bardzo łatwo zacierają silnik tego filtra i zaczyna lekko szumieć.
 13. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Akwa apokalipsa. Przed przycinaniem : Świeżo po przycinaniu Chciałem zrobić "soft reset" wiec przyciąłem wszystko do samych kłączy na modłę japońską . Mam nadzieję że do świat zdąży trawa odbić . Wszystkie rośliny mam do oddania we Wrocławiu jakby ktoś był zainteresowany można tym obsadzić co najmniej kilka baniaków jak się podzieli na sadzonki Pogestemon Helferi z 50 sadzonek Alternanthera rosefolia z 50 sadzonek Pogestemon erectus ze 30 sadzonek Szkoda żeby się zmarnowało a ja nie mam już szkieł do obsadzania . Chętnie przyjął bym za roślinki jakieś krewecie Jeżeli temat będzie cieszył się zainteresowaniem to postaram się robić fotorelację z odrastania do świąt.
 14. Domownik

  [54] Dream of red flower

  Zwłaszcza ze szklanym odpływem, gdzie przy 48 W podaje dość spore ilości co2 przepuszczane przez reaktor uzyskując niezadowalający poziom nasycenia dwutlenkiem węgla. Poza tym lobię mój kożuch ... jest smaczny . Dokładnie tak
×