Skocz do zawartości

[112l]- Myszowe "Ryuboku"- akt. str. 8


SzaraMysz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam nowy temat, gdyż litraż i szkło tak samo jak w poprzednim, jednak aranżacja zupełnie nowa.

 

Dane:

- oświetlenie; belka 2x 24W- 6500k

- filtracja; FZN 3

- ogrzewanie- Aquael z termostatem 150W

- CO2- brak,

- podłoże- żwirek granulat 2-3mm,

- nawożenie- kulki gliniano torfowe, tabletki pod korzenie Sera Florin,

 

Flora;

- wgłębka wodna,

- rotala rotundifolia,

- marsilea crenata,

- kryptokoryna tropica,

- kryptokoryna wendta,

- nurzaniec,

- elocharis,

- microsorium windelow,

- ...do uzupełnienia,

 

Fauna;

- planowo 20 krewetek RC,

- planowo 5 helenek,

- parka Pielęgniczek Ramireza + w planach Wenery

 

Ozdobnie korzenie + kamienie.

 

Pierwszy etap za mną. Ułożenie korzeni, obsadzenie, posadzenie roślin. Dojdą jutro kamienie, kryptokoryny i korzenie.

post-5518-13685168644923_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak dla mnie na razie akwa na 4-, ale to dlatego że początek :D Walnij jakiego nurzańca na prawo, dodaj trawniczek na przód, lub jakieś kamienie obsadzone mchem i czuję że będzie bardzo dobrze.

Nurzaniec według mnie tu nie będzie pasował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem akwarium jako całość ładnie nie wygląda - jednak przecież jest nie dokończone ;p. Sam rozkład korzonków i obsadzenie ich jest bardzo fajnym pomysłem. Będzie czarne tło??

Nie sądzę :D . Czyżbyś nie widziała jej innych akwarii? Choć nie ukrywam że by się przydało. Dodaj nurzańca i będzie git.

P.S. Czy po prawej stronie zabrakło ci żwirku? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Jednak według mnie lepiej by wyglądało jakbyś całą tą kupkę dala bardziej na środek. Ewentualnie powbijać jakieś patyki w Twoją kompozycję od prawej strony. Po to żeby wizualnie wyśrodkować kupkę;)

Jako uzupełnienie całości kiryski - jednej odmiany plus jedna nie duza ławica ryb. Powiedzmy 7szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ono (akwarium) jest w trakcie powstawania... daję sobie jeszcze parę dni na kończenie. Jak pisałam wyżej, a mam wrażenie, że nie wszyscy czytają tekst tylko sugerują się obrazkiem ;) akwa jest w trakcie powstawania... powtórka drugi raz ;)

Dojdą korzenie, kamienie, kryptokoryny i kilka zmian :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

..

 

Podoba mi się głównie dziura w piasku, rozumiem, że chcesz tam kogoś zakopać jako nawóz. Teściowe są najlepsze z tego co wiem, jedyny minus że podgryzają korzenie.

 

Bardzo sympatycznym akcentem w tej aranżacji jest także kabel zamiast tła.

 

Jednak aby dopracować szczegóły, proponowałbym umieścić grzałkę na pierwszym planie. Oraz termometr na lewej stronie zbiornika.

 

Brak wody także daje nam poczucie niedosytu. Osobiście odlałbym jeszcze z 5cm. Wtedy skupimy się bardziej na aranżacji , nie na szczegółach.

 

Rybek nie ma z tego co widzę. 112l to duży zbiornik. Dałbym z 16szt welonów i 17 labeo.

 

Ogólnie akwarium na plus.

 

Jednak gdybym mógł poprosić o bardziej wyraźne zdjęcie. Z judasza najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel, i co z tego że kabel. Nie ma się do czego przyczepić to o kablu warto wspomnieć:)

Z tego co widzę, to w żadnym akwarium SzarejMyszy nie było tła, więc nie warto mieć nadziei że w tym będzie. Bo i po co? I tak jest dobrze.

 

Mi się bardzo podoba, tylko ten kabel za akwarium to ozdoba ? Po prawej stronie tam gdzie nic nie podadzone dał bym blyxa japonica .

Wydaje mi się, że tam gdzie nie jest nic "podadzone" nic posadzone nie powinno być. Roślina posadzona z prawej popsuła by ten fajny efekt który jest obecnie. Co najwyżej jakieś kamloty z prawej. Akwarium świetne ;)

 

Po za planowanymi "wenerami" jakieś ryby będą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...