Jump to content

Willow

Użytkownik
 • Content count

  163
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Willow

 • Rank
  Dyskutant
 1. Witam, otóż około miesiąc temu wystartowałem low tech na ziemii: -200l -oświetlenie standard 0,3W/l -filtr hw-302 2xwkład biologiczny i 1xzeolit moje roślinki mają jednak widoczne niedobory. Większość ma małe, brunatne młode liście, a niektóre są blade i podziurawione. Co może być przyczyną?
 2. Najlepiej wstaw zdjęcie. Piszesz że ,,narazie'' ma 5 cm- uwierz mi, większy u ciebie nie urośnie Karmisz go wogóle czymś? Czy wychodzisz z założenia że żywi się on wyłącznie glonami? Podaj więcej info o akwa- parametry, reszta obsady, oświetlenie, filtracja, podłoże itp.
 3. Willow

  Akwarium 240l z okoniami?A moze cos innego?

  Nie wszystkie channy potrzebują jakiegoś olbrzymiego akwarium- wtym możesz trzymać channy gachua lub bleheri.
 4. Willow

  [340l] TANGANIKA - TROPHEUSY IKOLA

  Akwa wygląda świetnie, choć przydałoby się więcej małych i średnich skałek, wypełniających tą pustą przestrzeń. Zostajesz przy samych tropheusach, czy dodajesz do nich coś jeszcze?
 5. Uwierz, w tym akwa też nie mają raju... rybki jak najszybciej oddaj- nie ma sensu męczenie ich w takim słoiku przez dłuższy czas. Czasami same chęci nie wystarczą- kiedy dokładnie zmierzasz kupić nowe akwa? Za dwa, trzy miesiące, może pół roku?- radzę oddanie tych ryb póki jeszcze nie skarłowaciały- przecież zawsze możesz kupić sobie takie same wtedy, kiedy będziesz miała dla nich odpowiednie warunki. W tym akwa możesz natomiast trzymać wiele innych gatunków niekoniecznie ryb, lecz także krewetek, raczków miniaturowych lub ślimaków. Oczywiście po dodaniu żywych roślin i dojrzeniu zbiornika. przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html Proponuję także poczytanie o cyklu azotowym, roślinach, przykładowych obsadach, filtracji, a także o wymaganiach wybranych ryb.
 6. Willow

  Mieczyki chcą mi zjeść mieczyka ?!

  Jaki litraż, obsada... itp.? Wstaw zdjecie chorej ryby, oraz jeśli znasz podaj parametry wody.
 7. Willow

  Ilość tlenu a pokrywa

  Czy powietrze z brzęczyka nie porusza zbytnio roślinami? Powinieneś wyłączyć brzęczyk. Zbyt duże napowietrzanie wytrąca CO2 z wody, choć nie musi to być jedyny powód braku wzrostu- dochodzi tu jeszcze wiele innych czynników takich jak np. nawożenie, czas oświetlania itp.
 8. Willow

  Ilość tlenu a pokrywa

  Szyba jest zbędna. Żadna pokrywa nie jest jakaś superszczelna. Zawsze powietrze pod nią i te z otoczenia w jakimś stopniu mieszają się. Wentylator jest zbędny. Przez słowo ,,pompka'' mamy rozumieć filtr, czy brzęczyk? Dodatkowe napowietrzanie jest zbędne- wystarczy ruch tafli wody spowodowany pracą filtra.
 9. Willow

  Problem z brudem na roślinach.

  W jakim celu pokazujesz nam stare zdjęcie akwa, skoro i tak nic na nim nie widać ? Daj zbliżenie na ten ,,brud''. Nikt tutaj nie umie wróżyć ze szklanej kuli...
 10. Willow

  [112l] Dżangel :)

  Akwa na początku podobało mi się najbardziej- teraz jest zbyt zarośnięte. Mógłbyś podać obecną obsadę? Widzę tu razbory klinowe, razbory espei, jakieś brzanki i p. boliwijskie (na poprzednich zdjęciach).
 11. http://allegro.pl/czarny-piasek-do-akwa ... 66883.html
 12. Willow

  Przerybienie?

  Dla ścisłości- gupiki to nie żyworódki tylko jajożyworódki. Z żyworódek polecam drobniczki, limki, a z jajożyworódek: molionezje, gupiki, zmienniaki wielobarwne i plamiste.
 13. Nie mogę przestać na to patrzeć . Lewa strona- bajeczna, prawa też niczego sobie. Osiągnąłeś w tym akwa strefę jing- jang pomiędzy korzeniami a roślinami . Szkoda tylko, że prawie nie widać mieszkańców.
 14. Willow

  [126l] Pielęgnice pawiookie

  I chwała Ci za to. Mam tylko nadzieję, że uśmierciłeś je humanitarnie?
 15. Willow

  Low-tech

  Akwa 200l. W każdym razie dzięki za odpowiedzi.
×