Skocz do zawartości

[1664] Roślinne :)


ZielonyAmator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zaprezentować moje akwarium o pojemności 1664L brutto. Akwarium zalane 5.12.2011r. Nie jest to zbiornik HT ani LT w sumie sam nie wiem jak go zakwalifikować :)

 

Na początek specyfikacja techniczna:

 

- Zbiornik: 320x80x65h, szyba 12mm, szkło OptiWhite boki + front, reszta float

- Filtracja: 3x Aquael Unimax 700

- Oświetlenie: 4 belki 2x80w T5

- Ogrzewanie: 2x Eheim Jager 300W

- Nawożenie - sporadycznie K2SO4, micro Intermagu, CO2 z kostki lipowej 24h na dobę (reaktor jest ale nie ma czasu i chęci podłączyć :D)

- Podłoże: piasek kwarcowy, żwir kwarcowy

- Dekoracja: Korzenie (nie wiadomo jakie), skały "Manten" stone z gór.

 

Obsada:

 

10x brzanka denisona (docelowo 20),

6x brzanka rekinia,

10x kolcobrzuch karłowaty (docelowo 18),

10x kirysek sterbai,

10x kirysek agasiza,

6x kirysek pstry,

4x kiryśnik czarnoplamy,

6x bocja wspaniała,

5x zbrojnik niebieski,

5x L134,

2x L204,

2x L15,

Były jeszcze 2xL18 i 2xL128 ale padły :(

80x zwinnik jarzeniec,

krewetki RC, ampularie,

 

Czeka na przyjazd w 20 altumów

 

Mała relacja jak akwarium powstawało :)

 

 

Aranżacja korzenna - składa się z 4 korzeni:

 

 

W końcu akwarium na stelażu:

 

 

 

Keramzytowe górki:

 

Na spód daliśmy dwie warstwy styropianu, na to poszły dwie doniczki wypełnione keramzytem, a w wokół doniczek zostały ustawione "kiełbasy" z keramzytu (wykonane z rajstop):

 

 

 

A z kolei na doniczki na początek poszła siatka która jednak później została usunięta ponieważ nie zdała egzaminnu:

 

 

No i z całej konstrukcji powstała górka:

 

 

 

Na podłoże z lewej strony trafił żwir kwarcowy a na nim zostały ułożone dodatkowe kamienie :)

 

 

 

Z prawej strony też została ułożona mała aranżacja kamienna zamykająca kompozycję (stoi także na warstwie styropianu). Aranżacja zniknęła później w gąszczu roślin.

 

 

 

Na prawą część akwarium trafił piasek.

 

 

 

Wygląd całości:

 

 

 

Zalewamy :)

 

 

 

 

Kolanko DIY aby wąż się nie załamywał pod własnym ciężarem:

 

 

 

Póki co będą pracować dwa kubły (zobaczymy czy dadzą radę). Do tego zamontowałem dwie grzałki Eheim Jager 300W.

 

Całość z połową wody :)

 

 

 

Akwarium zalane:

 

 

 

Pierwsza zieleń :)

 

 

Całe akwarium 3 miesiące temu:

 

 

Obecny stan akwarium:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aranżacja na pewno będzie się zmieniać na razie sprawdzam co będzie rosło.

 

Komentarze mile widziane :)

 

Dostosuj wymiary zdjęć do wytycznych działu.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na mnie również baniak robi niesamowite wrażenie. A mam pytanie jaka teraz jest filtracja ostatecznie tzn czy 2x unimax 700 dały radę ?

Ładne :) Imponuje rozmachem - gratuluję. Zapytam także o filtrację - jak się sprawdzają te unimaxy w praktyce, czy faktycznie mają takiego "power'a" jak pisze producent i jakie masz w nich media filtracyjne?

Unimaxy dają radę i nie dają :) Na początku były dwa i biologicznie dawały radę ale mechanicznie niezbyt mimo że cyrkulacja była ok. Dorzuciłem trzeciego Unimaxa i nadal pływają mi pyłki w akwarium. Złoża w dwóch pierwszych unimaxach zostały wymienione na gąbki + drobny żwir kwarcowy aby zwiększyć filtrację mechaniczną ale w sumie nic się nie zmieniło. Po nocy pyłków jest mało ale wraz ze wzrostem aktywności ryb zaczynają latać pyłki. Będę jeszcze kombinował z cyrkulacją - zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiekniejsze akwarium jakie kiedykolwiek widzialam. Naprawde na 2 zlote medale. Czy podloga wytrzymuje u ciebie ten ciezar? U mnie na 3 pietrze podloga przy 200 L troche sie wgiela :/ Masz tam oprocz tych slimakow (oprocz ampluarii masz jakies jeszcze?) i rybek (jakie?) krewetki??? Mialyby radoche :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium :shock:

Mógł byś podać obsadę? :)

Pzdr :D

Obsadę zaktualizowałem w 1 poscie.

 

Podaję też tutaj.

 

10x brzanka denisona (docelowo 20),

6x brzanka rekinia,

10x kolcobrzuch karłowaty (docelowo 18),

10x kirysek sterbai,

10x kirysek agasiza,

6x kirysek pstry,

4x kiryśnik czarnoplamy,

6x bocja wspaniała,

5x zbrojnik niebieski,

5x L134,

2x L204,

2x L15,

Były jeszcze 2xL18 i 2xL128 ale padły

80x zwinnik jarzeniec,

krewetki RC, ampularie,

 

 

Czeka na przyjazd w 20 altumów

 

Po nocy pyłków jest mało ale wraz ze wzrostem aktywności ryb zaczynają latać pyłki. Będę jeszcze kombinował z cyrkulacją - zobaczymy jaki będzie efekt.

A nie myślałeś nad sumpem?

Myślałem nad sumpem ale padło na kubły. Sumpa nie ma głównie ze względu na ciężar i parowanie.

 

Najpiekniejsze akwarium jakie kiedykolwiek widzialam. naprawdę na 2 zlote medale. Czy podloga wytrzymuje u ciebie ten ciezar? U mnie na 3 pietrze podloga przy 200 L troche sie wgiela :/ Masz tam oprocz tych slimakow (oprocz ampluarii masz jakies jeszcze?) i rybek (jakie?) krewetki??? Mialyby radoche :D

Podłoga jak dotąd wytrzymuje ciężar i jednego i drugiego akwarium. Aby ciężar się rozłożył na większą powierzchnię stopa stelaża ma wymiary 320x90cm w wyniku czego nacisk na m2 akwarium 1600L jest mniejszy niż poprzedniego 1000L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuchy to kiepski wybór przy brzankach.

Możesz uzasadnić?

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=3791

 

''Może być trzymany z drugim kolcobrzuchem jednak Akwarium musi być bardzo zarośnięte i posiadać kryjówki. Kolcobrzuchy to bardzo terytorialne ryby, będą siebie nawzajem przeganiać, wiec kryjówki i roślinność jest wymagana by nie zagoniły sie na śmierć. Są to też słaby pływacy dlatego polecane jest trzymać je ze spokojnymi i małymi rybami, które nie będą ich gonić ani próbować zjadać.''

 

Choć z pierwszym warunkiem nie powinno być problemu w przypadku drugiego nie będą się zapewne czuły komfortowo w towarzystie brzanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolcobrzuchy to kiepski wybór przy brzankach.

Możesz uzasadnić?

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=3791

 

''Może być trzymany z drugim kolcobrzuchem jednak Akwarium musi być bardzo zarośnięte i posiadać kryjówki. Kolcobrzuchy to bardzo terytorialne ryby, będą siebie nawzajem przeganiać, wiec kryjówki i roślinność jest wymagana by nie zagoniły sie na śmierć. Są to też słaby pływacy dlatego polecane jest trzymać je ze spokojnymi i małymi rybami, które nie będą ich gonić ani próbować zjadać.''

 

Choć z pierwszym warunkiem nie powinno być problemu w przypadku drugiego nie będą się zapewne czuły komfortowo w towarzystie brzanek.

Hmm to bardziej bym się o altumy obawiał :)

 

Jak narazie kolcobrzuchy świetnie się dogadują z brzankami. Gorzej z dogadywaniem się między sobą ale póki co wszystko jest w normie.

Bardzo ciekawe zachowania mają - szczególnie jak prężą muskuły (pompują się) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teraz jest spokój, ale później mogą być agresywne. Ale oczywiście litraż może zrobić swoje i żadnych problemów może nie być.

Co do samego baniaczka... Szkoda słów ;) Super sprawa. Teraz prezentuje się super a co będzie później :P

Czekam na foty z pełną obsadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to bardziej bym się o altumy obawiał :)

 

Jak na razie kolcobrzuchy świetnie się dogadują z brzankami. Gorzej z dogadywaniem się między sobą ale póki co wszystko jest w normie.

Bardzo ciekawe zachowania mają - szczególnie jak prężą muskuły (pompują się) :)

Przy altumach tym bardziej. Ryb z długimi płetwami też nie lubią.

 

Nie jest to dobry wybór do akwarium ogólego.

 

Wiem, że są ciekawe ale na Twoim miejscu bym jednak je oddał a już na pewno nie kupował więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...