Skocz do zawartości

[30 l] Krewetkarium by Nantai


Nantai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przedstawić pierwsze moje krewetkarium
Akwarium 30 litrów
Oświetlenie kompakt 2 x 14 W Philips Genie 6500 K
Podłoże Shrimp Sand czarne
Rośliny: mały heniek, nurzaniec, 2 rodzaje mchów
Filtracja: kaskada FZN 1
Grzałka: hagen 50 W mini
Narazie nawoże tylko AA Carbo
Akwarium dojrzewa tydzień czasu
Planowana obsada: krewecie, na początek prawdopodobnie RC, chyba że możecie coś innego zaproponować z krewetek ;)
Sorki za słabą jakość zdjęć
 
dsc00065s.jpg
 
 
 
dsc00069zp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja. Zmienił się kolor wody po dodaniu liścia migdałecznika. Mama nadzieje, że będzie bardziej bursztynowy. Następne zdjęcia to moje migdałeczniki. Dwa już rosną, na trzecie nasionko czekam aż w końcu wykiełkuje ;)

 

ketapang2.jpg

 

 

ketapang1.jpg

 

zdjeciekrewetkarium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Łał, akwarium piękne. Liście migdałecznika ładnie herbacą wodę, skąd masz nasiona?

Myślisz że zdałoby się to w bw? ;>

Nasiona kupiłem z allegro. Z trzech nasion po 23 dniach, wykiełkowały mi dwa. Trzecie nasionko jeszcze w ziemi :). Rosną w błyskawicznym tempie. Do BW jak najbardziej. Ja daje jeden liść na 2 tygodnie. Nie chce ryzykować, że za bardzo mi zabarwi wodę, bo się boję o heńka ;) Dodatkowo jeszcze mam szyszki olchy, więc garbników krewetką jest dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty. ;)

Nawozisz go czymś?, bo czytałem że czasem może wyrastać nawet rok.

Jeśli nasionko jest za bardzo wysuszone, bądź uszkodzone, wcale nie wyrośnie. Ja poczekam jeszcze z miesiąc, jak nic z tego nie będzie, wywalam. Same nasionka jak i teraz drzewka podlewam najlepszym nawozem-wodą z akwarium. Zwłaszcza po podmiankach, gdzie najwięcej jest tego syfu. Wodę trzymam w ciepłym miejscu, żeby była ciepława, przy podlewaniu. Nie radzę nawozić chemią, bo to jednak dla delikatnych stworzeń krewetek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, to jest najładniejsze krewetkarium na forum. Po prostu ślicznie, wszystko ma idealne proporcje. Długo Ci zajęło doprowadzenie do takiego stanu ?

Akwarium założone w lutym, ale jeśli wcześniej bym dysponował nawozami i testami, to ten sam efekt uzyskałbym w 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...