Jump to content

[30 l] Krewetkarium by Nantai

Nantai
 Share

Recommended Posts

Chciałbym przedstawić pierwsze moje krewetkarium
Akwarium 30 litrów
Oświetlenie kompakt 2 x 14 W Philips Genie 6500 K
Podłoże Shrimp Sand czarne
Rośliny: mały heniek, nurzaniec, 2 rodzaje mchów
Filtracja: kaskada FZN 1
Grzałka: hagen 50 W mini
Narazie nawoże tylko AA Carbo
Akwarium dojrzewa tydzień czasu
Planowana obsada: krewecie, na początek prawdopodobnie RC, chyba że możecie coś innego zaproponować z krewetek ;)
Sorki za słabą jakość zdjęć

dsc00065s.jpg

dsc00069zp.jpg

• Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie spotkałem się z 50 w mini. Mini mam 25 w 18cm, a 50 W mam większą. Nawet wujek Google nie znalazł takiej grzałki. Więc albo ja nie znalazłem takiej jak masz, albo zrobili Cię w balona sprzedając 25 jako 50. W ofercie Hagena nie widziałem 50 bez skali temp.

• 3 months later...
  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja. Zmienił się kolor wody po dodaniu liścia migdałecznika. Mama nadzieje, że będzie bardziej bursztynowy. Następne zdjęcia to moje migdałeczniki. Dwa już rosną, na trzecie nasionko czekam aż w końcu wykiełkuje ;)

ketapang2.jpg

ketapang1.jpg

zdjeciekrewetkarium.jpg

Ładnie wygląda

Korzenia z mchem wyglądają jak mini drzewka ;) (pewnie taki był zamiar)

Ale zastanawia mnie fakt co to jest to z tyłu?

Edit:

Dodam jeszcze ze bardziej podobała mi się całość z "białą" wodą a nie to "żółtą''

• 1 month later...

Aktualizacja, wywaliłem nurzańca, dałem rotale. Czekam, aż wyrośnie i zakryje kaskadę. Wrzuciłem krewetki green neon shrimp. I tradycyjnie zdjęcie migdałecznika morskiego ; )

post-10865-13685170043771_thumb.jpgpost-10865-13685170044114_thumb.jpgpost-10865-13685170044523_thumb.jpgpost-10865-13685170044937_thumb.jpgpost-10865-13685170045368_thumb.jpg

Co zrobiłeś że heniek tak Ci zarósł podłoże?

Dbam o parametry wody . PO4 na poziomie 1,2 ; NO3 - 15; FE - 2 ppm. Oświetlenie 2x14 W. Podaje 2 razy w tygodniu potas. Przy podmiance nawóz classic. Raz dziennie Carbo AA.

Łał, akwarium piękne. Liście migdałecznika ładnie herbacą wodę, skąd masz nasiona?

Myślisz że zdałoby się to w bw? ;>

Nasiona kupiłem z allegro. Z trzech nasion po 23 dniach, wykiełkowały mi dwa. Trzecie nasionko jeszcze w ziemi :). Rosną w błyskawicznym tempie. Do BW jak najbardziej. Ja daje jeden liść na 2 tygodnie. Nie chce ryzykować, że za bardzo mi zabarwi wodę, bo się boję o heńka ;) Dodatkowo jeszcze mam szyszki olchy, więc garbników krewetką jest dość.

Edytuj posty. ;)

Nawozisz go czymś?, bo czytałem że czasem może wyrastać nawet rok.

Jeśli nasionko jest za bardzo wysuszone, bądź uszkodzone, wcale nie wyrośnie. Ja poczekam jeszcze z miesiąc, jak nic z tego nie będzie, wywalam. Same nasionka jak i teraz drzewka podlewam najlepszym nawozem-wodą z akwarium. Zwłaszcza po podmiankach, gdzie najwięcej jest tego syfu. Wodę trzymam w ciepłym miejscu, żeby była ciepława, przy podlewaniu. Nie radzę nawozić chemią, bo to jednak dla delikatnych stworzeń krewetek :)

Jejku, to jest najładniejsze krewetkarium na forum. Po prostu ślicznie, wszystko ma idealne proporcje. Długo Ci zajęło doprowadzenie do takiego stanu ?

Jejku, to jest najładniejsze krewetkarium na forum. Po prostu ślicznie, wszystko ma idealne proporcje. Długo Ci zajęło doprowadzenie do takiego stanu ?

Akwarium założone w lutym, ale jeśli wcześniej bym dysponował nawozami i testami, to ten sam efekt uzyskałbym w 2-3 miesiące.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...