Skocz do zawartości

Akwarium 100l proszę rozwiejcie moje wątpliwości


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak to bardzo wysoka?Woda jest twarda ale nie bardzo twarda.Nieraz miałem w akwarium 8 ph.

Akwarium jeszcze dojrzewa,no-2 zbyt wysokie na wpuszczanie ryb,trzeba czekać jeszcze z tydzień ale badaj wodę i czytaj o cyklu azotowym.

No3-dobre,ale nikt nie powie że nie mogą wzrosnąć i wtedy należy podmienić część wody.

Wbrew pozorom pełne dojrzewanie akwarium zajmuje o wiele więcej niż tylko 2-3 tygodnie a ten okres jest tylko przybliżony.Wodę należy badać testami przed wpuszczeniem pierwszych ryb.

Tu się przyznam że tego nie robiłem zbyt często i raz miałem porażkę choć minęło 3 tygodnie od zalania 5 neonów przywitało się ze stwórcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, a istnieją jakieś środki na złagodzenie tego NO-2?? Bo jutro umówiłem się na odbiór ryb, bo inaczej nie pasowało właścicielowi. Pozbywa sie akwa i wyjedzie. Czy moja wartość jest śmiertelna?

No2 powinno być zawsze zerowe bo to trucizna dla ryb. Podmiankę trzeba zrobić. W ogóle te wartości testów są jakieś dziwne... jakimi testami robione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No-2 = 0,25 mg/l

No3- 0,9mg/l

 

Jesteś pewien że wyszły takie wartości? Powinno być bez zera czyli 25 i 9 mg/l. O ile 25 mg/l no3 to jeszcze nie najgorzej to druga wartość powinna być zawsze zero. Problemem u Ciebie jest brak roślin które normalnie wchłaniają no3. Chemii nie radzę dawać - lepiej podmianka wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam wartości na testerach mam<0,3 mg/l , 0,3 0,9 w NO-2

a w NO-3 mam <0,0mg/l 10, 20 50 100

 

Wartości co uzyskałem były poniędzy w tabeli z kolorami dlatego takie wyniki podałem.

 

 

Dodałem wczoraj Nurzańca gigantea, więc troche tych roślin mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam już rybki, z tego co widzę dzobrze się czują. Wiem, że mnie wyzwiecie za to , że je już wrzuciłem ale nie miałem wyjścia znajomy co dawał mi ryby wyjeżdżał i pozbywał się zbiornika.

To teraz pomyśl jak się ich pozbyć aby obsada była właściwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale będzie zaraz, że nie dojrzał zbiornik. Czytałem, że zbiornik dojrzewa 2 tygodnie. Mój błąd, nie przyjąłem tego, że może on dojrzewać nawet i 3 czy 4.

 

Możecie mi tylko powiedzieć, czy temperatura 25*C w akwarium jest odpowiednia? Bo co inna strona to zupłnie inna informacja, raz widzę 22 a raz 27.

 

Jak czytam to te okrzemki źle nie wpływają na ryby. Czy jednak to jakiś problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 dniu dałem nurzańca i trochę ucierpiał bo na tych mrozach go wiozłem do domu i zamiera mi w akwarium ale wybije, widze nowe kłącza.

 

Dlaczego te okrzemki wychodzą?

I no NO-2 czemu jest skoro wartość powinna byc 0. Za godzine wrzuce zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...